В Україні презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності, яке відбулося під головуванням віцепремʼєр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.
Дружина Президента зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87 % українців.
– Це колосальні зрушення в суспільній свідомості. Таку вмотивованість людей треба зберегти. Тому хочу сфокусувати на цьому нашу увагу – ось суспільний запит нарешті з’явився, не відповісти на нього не можна. Втрачену мотивацію піднімати навіть важче, аніж створювати з нуля, – зазначила перша леді.
Олексій Кулеба наголосив на пріоритетності безбар’єрних підходів у процесі підтримки та розвитку стійкості українського суспільства.
– Вчора уряд затвердив оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ – результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання, – додав віцепремʼєр-міністр.
До реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні залучені 16 міністерств. Вони впроваджують 30 проєктів і вже мають результати.
Зокрема, оновлені Державні будівельні норми та стандарти для забезпечення доступності просторів, серед яких і укриття.
За два роки Державна служба зайнятості облаштувала понад 2 тис. робочих місць для фахівців з інвалідністю. Працюють програми перекваліфікації та навчання. Гранти для власної справи отримали понад 2 тис. ветеранів і членів їхніх сімей. Загальна сума підтримки – близько 1,3 млрд грн.
Міністерство культури провело навчання для урядових організацій із простої мови. Затверджені рекомендації з безбар’єрності для всіх українських медіакомпаній.
Державні цифрові платформи вже адаптують для людей із порушеннями зору та слуху. На Дія.Освіта навчальні курси пройшли понад 3 млн українців. Цифрову грамотність просувають 5 тис. хабів по всій країні.
Інклюзивною освітою охоплено майже 100 тис. учнів. 12 тис. шкіл отримали укриття. За два останні роки надруковано 60 тис. сучасних підручників шрифтом Брайля.
У всіх реабілітаційних відділеннях працюють мультидисциплінарні команди. Загалом 280 тис. пацієнтів пройшли безоплатну реабілітацію торік.
За рік у межах проєкту Мінмолодьспорту запрацювали 85 адаптивних клубів. Понад сто тренерів працюють із ветеранами війни з інвалідністю. Відбувся старт програми «Ветеранський спорт». Учасники бойових дій що три місяці отримуватимуть компенсацію на заняття спортом.
Сім автошкіл МВС навчають людей з інвалідністю, зокрема ветеранів, керувати автомобілем. Посвідчення водія вже отримали понад сто осіб, з них третина – воїни.
Мінсоцполітики впроваджує послугу раннього втручання – її отримали вже близько 3 тис. родин.
Під час засідання представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності:
- «Рух без бар’єрів»: відпрацювання у 15 пілотних громадах механізмів безбар’єрних маршрутів.
- «Безбар’єрний ЦНАП»: адаптація цих просторів та підготовка персоналу для гідного обслуговування людей із різних соціальних груп.
- «Безбар’єрність на ринку праці»: створення умов для залучення до ринку праці різних суспільних груп (молодих фахівців, фахівців з інвалідністю, старших людей тощо), їх підтримка та супровід у процесі працевлаштування.
- «Формула гідного повернення до цивільного життя»: запуск системи послуг для адаптації захисників і захисниць під час повернення до цивільного життя.
- «Послуги для поранених», «Центри відновлення та здоров’я»: пакет послуг для поранених військових на перших етапах госпіталізації;
створення мережі сучасних військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. - «Підтримане проживання»: розвиток системи підтриманого проживання для людей старшого віку зі статусом ВПО та людей з інвалідністю.
- «Доступність екстрених служб і сервісних послуг МВС для різних верств населення».
- «Культура без бар’єрів»: забезпечення безбар’єрності культурних просторів.
- «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти»: забезпечення якісної інклюзивної освіти для кожного.
- «Безбар’єрний простір у публічному управлінні».
– У різні відрізки історії різні ознаки, винаходи, новації визначали ступінь цивілізованості людства. Сьогодні, я знаю, такими маркерами є безпека та безбар’єрність. Чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх, – підсумувала Олена Зеленська.
За інформацією Офісу Президента
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24