«Скажи чесно, ти як?». В області визначали пріоритети в розвитку психологічних послуг
Відновимо людину і людина відновить все. На Черкащині активно працюють над реалізацією Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Про вже напрацьоване та готові проєкти до втілення говорили на панельній дискусії в ОВА під головуванням очільника Черкащини Ігоря Табурця.
Як свідчать дослідження, щодругий українець почувається зараз емоційно гірше, ніж до початку повномасштабної війни. У День ментального здоров’я, який світова спільнота відзначає 10 жовтня, в області підбили проміжні підсумки впровадження програми «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
До реалізації програми залучені: громадський сектор, органи виконавчої влади, громади, бізнеси та міжнародні партнери.
– Дбати про ментальне здоров’я наших громадян так само важливо, як і про фізичне, – додав керманич області. – Ментальне здоров’я є невід’ємною складовою державної політики. Для створення у громадах базових доступних сервісів із психологічної підтримки не потрібні великі ресурси. І такі послуги мають стати звичними для всіх жителів: від малечі до людей старшого віку. Водночас дуже важливо, щоб система працювала навколо людини. Адже ці послуги – інвестиція в людей, піклування та підтримка про кожного. Ми маємо задіяти всі наявні ресурси, а їх достатньо. Потрібна ініціативність і дієвість.
Широка інформкампанія та популяризації теми ментального здоров’я, як ніколи, на часі, зауважив народний депутат України Андрій Стріхарський.
– Це – робота не на один рік, оскільки ми маємо працювати з нашими військовими, які переживають всі жахи війни зблизька, з цивільними, які є жертвами ворожих атак, – додав Андрій Стріхарський. – Тож нам треба направляти всі ресурси, аби вести масштабне інформування про важливість ментальної допомоги та самодопомоги, а також створювати центри психологічної підтримки. Працюємо у цьому напрямі і на законодавчому рівні. Уже маємо чимало ініціатив із підтримки ветеранів, членів їхніх родин, дітей, вимушених переселенців.
В області активно проводять інформаційні заходи та навчання щодо важливості психологічної підтримки. Як повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль, на Черкащині охопили такими послугами майже 2,5 тис. людей.
– Участь у тренінгах із психологічної підтримки взяли близько 200 осіб із числа ВПО, ветеранів та членів їхніх родин, провели понад 30 заходів для освітян та учнівства, 15 тренінгів і воркшопів для фахівців соціальної сфери та спеціалістів галузі охорони здоров’я, – зазначила Вікторія Шепіль. – За результатами проведеного дослідження, спроможність забезпечення психологічною підтримкою у наших закладах соціальної та освітньої сфери, галузі охорони здоров’я виявилася доволі високою. У нас уже є опора, ресурс, з яким можемо працювати і підсилювати. У нас багато викликів, тому нам необхідно консолідувати наші зусилля на всіх рівнях.
Черкащина – пілотна область, де почали створювати ресурсні кімнати з використанням іграшок Хібукі задля підтримки малечі. Від самого початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Дафна Шарон-Максимов розпочала впровадження ізраїльської методики роботи з травмами у дітей і підлітків, що спричинені війною завдяки «Хібукі-терапії».
– В обіймах песика хібукі перебувають вже близько 25 000 дітей України, – розповіла член робочої групи комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Валерія Шинкарьова. – Сьогодні презентувала соціологію проєкту. Озвучила, як впроваджуємо проект в місті Черкаси та області. Ми не зупиняємося і продовжуємо працювати над тим, щоб наші діти боролися зі страхами.
Окремо свої напрацювання представили голова Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста Юлія Холодна, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай і засновниця ГО «Рефектіо» Катерина Бьют.
– Наше спільне завдання: зламати стереотип про те, що психоемоційний стан – другорядна річ, – підсумував очільник області Ігор Табурець. – Маємо дбати про ментальне здоров’я просто зараз, щоб були сили протистояти та боротися за нашу Україну. Це стосується абсолютно всіх: як військових, так і цивільних. У цих напрямах і працюємо.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
17:08Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про вихід на японський ринок. Комунікацію організовуємо в партнерстві з Українською…
17:08 -
16:04167,9 млн грн грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» з початку 2025 року 38 аграрних підприємств вже отримали 167,9 млн грн на розвиток…
16:04 -
15:56Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч: стартував обласний етап змагань
Четвертий обласний етап спортивних змагань “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч” серед школярів розпочався на Черкащині. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту…
15:56 -
15:52«Усі у плюсі, коли розвиваємо своє», – Ігор Табурець
Курс на переробку. Підприємці регіону працюють над власним розвитком. Минулоріч індекс промислового виробництва на Черкащині зріс на 4,6%. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець.…
15:52 -
14:42Дерегуляція бізнесу: Уряд скасував понад 200 дозволів та погоджень
Уряд скасував одразу понад 200 інструментів – дозволи, висновки, погодження, паспорти тощо, що втратили свою актуальність та обтяжували роботу бізнесу. Це майже 45% із загальної…
14:42 -
14:32Великодній майстерклас з писанкарства в Черкасах
До Великодня в Черкаському художньому музеї проводять майстеркласи зі створення писанок. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Писанка —…
14:32 -
11:30Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області за попередній тиждень захворіли 6 194 особи на ГРВІ, включно з COVID-19, з них - 50,7% (3 139 осіб) діти. Показник захворюваності серед населення Черкащини,…
11:30 -
09:35Ще більше можливостей: платформу “Дія.Цифрова громада” оновили
Платформу "Дія.Цифрова громада" оновили, щоб допомогти регіонам і громадам упроваджувати цифрові проєкти та відстежувати зміни по всій країні. Відтепер на платформі можна ще ефективніше управляти…
09:35 -
09:32Зроблено для Перемоги: Держава надає грант до 8 млн грн українським виробникам комплектуючих для озброєння
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством економіки України запустили програму підтримки українських виробників комплектуючих для виробів озброєння та військової техніки –…
09:32 -
09:28Держгеокадастр області: з початку року понад 1 млн грн надійшло до бюджетів Черкащини за надані адмінпослуги
Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за перший квартал 2025 року спрямували до місцевих бюджетів 1 млн 17 тис грн за надані адміністративні послуги з питань ведення…
09:28 -
09:26єОселя: від початку програми 16,3 тис. українців отримали кредити на житло на 26,8 млрд грн
Цьогоріч майже 1,5 тис. українців придбали власне житло, отримавши кредити на 2,7 млрд грн. Загалом покращили умови проживання – 16,3 тис. українських родин за весь…
09:26 -
09:23Як оновити дані про зареєстроване місце проживання онлайн?
Оновити дані про зареєстроване місце проживання можна онлайн – через портал "Дія". Послуга доступна для дорослих і дітей. Коли потрібно актуалізувати дані та як це…
09:23