Освіта без бар’єрів: у МОН працюють над національною стратегією розвитку інклюзивного навчання
Освітнє середовище в Україні має стати інклюзивним, безбар’єрним та дружнім до учасників освітнього процесу. Для цього в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору Міністерство освіти і науки України реалізовує флагманський проєкт «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити належні умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для кожного і кожної.
У межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору маємо досягнення та напрацювання. Уже розроблено Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання, яку найближчим часом подадуть на затвердження уряду. Також зростає кількість учнів, що перебувають на довготривалому лікуванні, а тому «випадають» з освітнього процесу. Щоб якомога більше дітей у лікарнях мали доступ до навчання, за цей рік розширили мережу ДУ «Школа супергероїв» ще на 4 освітні центри — нині їх вже 11 в Україні. У планах на наступний рік — розширити мережу та відкрити ще 6 освітніх центрів.
Для учнів з особливими освітніми потребами надрукували 21 назву підручників для 5, 6 та 10 класів шрифтом Брайля та придбали 13 спеціально обладнаних автобусів для довезення до закладів освіти. У 2024 році плануємо придбати 330 автобусів для дітей з особливими освітніми потребами.
Нині 49 % учнів здобувають освіту за дистанційною або змішаною формами, зокрема на тимчасово окупованих територіях. Щоб вони могли ефективно навчатися, функціонує освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн». За 2023 рік вона поповнилася 73 курсами для 5–11 класів, понад 3500 відеоуроками з 18 основних предметів, методичними матеріалами з інфомедійної грамотності та організації дистанційного й змішаного навчання на базі платформи, а також діагностичними тестами для виявлення освітніх втрат.
В умовах війни працюють 664 інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ), у яких проводять комплексне оцінювання розвитку, надають корекційно-розвиткові послуги дітям з ООП та здійснюють психолого-педагогічний супровід. У 2024 році плануємо розширити функції та взаємодії ІРЦ із закладами дошкільної і загальної середньої освіти, а також відновити пошкоджені й зруйновані центри.
Проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх» здійснюється в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку реалізують за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
-
16:50Ігор Табурець про підсумки-2024 для Черкащини (ПРЯМА МОВА)
https://youtu.be/qcj95BgKWL0 Підсумки-2024. Для нашої Черкащини. Відразу скажу: кожна перемога області – це результат нашої з вами єдності. Попри все ми тримаємо стрій. Працюємо на міць…
16:50 -
15:13Як отримати 15% компенсації за українську техніку та обладнання?
Держава повертає покупцям 15% вартості техніки, зробленої в Україні. Це допомагає бізнесу купувати нове обладнання та підтримує українських виробників. Як отримати компенсацію – дивіться в…
15:13 -
14:31Інвентаризацію земель державної власності завершили на Черкащині
У другому півріччі на Черкащині провели інвентаризацію земель на площі 1 тис. га. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку ОВА. Зокрема інвентаризували земельні ділянки…
14:31 -
14:03На Черкащині продовжують розбудовувати безпекову інфраструктуру в закладах освіти
Ще один заклад освіти області з сучасним укриттям. Його звели з урахуванням усіх вимог. Комфортне, функціональне, безбар'єрне. Це укриття профінансоване спільнокоштом: 3 млн грн спрямовано…
14:03 -
13:26ЄІБ надав 55 млн євро на відновлення соціальної інфраструктури України
Фінансування буде спрямовано на реалізацію 151 субпроєкту, запланованого в межах програми, на території Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської та…
13:26 -
13:07Доступні кредити 5-7-9%: у 2024 році український бізнес отримав майже 25 тис. пільгових кредитів на понад 93 млрд грн
З початку 2024 року бізнес отримав 24 746 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 93,1 млрд грн. Від старту програми у…
13:07 -
12:58Цифрова держава без перешкод — як Мінцифра впроваджує стратегію безбарʼєрності
Мінцифра працює над тим, щоб Україна стала сучасною безбар’єрною державою, де кожен може вільно жити та працювати. Під час фінального засідання Ради безбар’єрності, організованого з…
12:58 -
09:41Рекордно теплий грудень: до кінця місяця снігу не прогнозується
Головним синоптичним режисером до кінця 2024 року залишається антициклон «Гюнтер». Динаміка атмосферних процесів низька, кардинальних змін у погоді не відбудеться. Переважатиме хмарна, волога, помірно тепла…
09:41 -
09:21В області запрацювали нові команди місцевої пожежної охорони
Ще дві команди місцевої пожежної охорони почали роботу на Черкащині. Про це інформують в ГУ ДСНС області. Один підрозділ відкрили в селі Петрушки Селищенської територіальної…
09:21 -
09:12Зимова підтримка: субсидія на оренду житла для ВПО, яка діятиме в усіх регіонах
Уряд у межах ініціативи «Зимова підтримка» запроваджує субсидію на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання…
09:12 -
09:00Загальні бойові втрати противника станом на 30 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.12.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 787940 (+2010) осіб, танків ‒ 9663 (+7) од, бойових броньованих машин…
09:00 -
08:53Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Був запит від наших військових – і це об’єктивна потреба – про створення особливої інституції військового омбудсмена.…
08:53