Держава компенсуватиме працедавцю витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію у сумі до 15 мінімальних зарплат (на сьогодні – 100,5 тис. грн) – за громадян з інвалідністю І групи та до 10 мінімальних зарплат (67 тис. грн) – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Компенсація надається за придбані роботодавцем допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованих осіб з інвалідністю. Перелік таких засобів досить великий і включає:
- меблі та фурнітуру для робочих місць;
- комп’ютери та оргтехніку;
- програмне забезпечення;
- поручні та бруси;
- машини для виробництва та оброблення;
- засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях;
- програмне забезпечення тощо.
Щоб отримати компенсацію, роботодавцю впродовж 90 днів після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю треба подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.
До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:
- копію наказу про прийняття на роботу людини з інвалідністю або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).
Заяву та копії документів можна подавати в паперовій або в електронній формі, надіславши заяву з накладенням електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
Важливо! Для отримання компенсації людина з інвалідністю:
- на дату працевлаштування людина повинна бути застрахованою (тобто, працювала легально, і за неї сплачувався роботодавцем єдиний внесок);
- не перебувати у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву на надання компенсації, протягом 180 календарних днів, що передують даті працевлаштування.
Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів протягом 10 робочих днів приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні. Виплачуються кошти протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26