ОСТАННІ

Гранти ветеранам: 500 млн грн грантів на розвиток бізнесу отримають ветерани та другі з їхнього подружжя

Ще 39 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями за підсумками сімнадцятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 19 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми «Власна справа» ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 500 млн грн. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Маємо вже 1068 переможців ветеранського компоненту програми «Власна справа», які отримають від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розвиток свого бізнесу. Третина з грантоотримувачів взяла кошти на відкриття власної справи, інші — планують масштабувати бізнес, збільшити виробництво, опанувати нові напрямки, вийти на нові ринки. В процесі реалізації своїх бізнес-ідей вони створять дві тисячі робочих місць», — зазначила Юлія Свириденко.

Серед 39 переможців сімнадцятої хвилі подачі заяв на гранти 23 учасники бойових дій, 16 членів родин ветеранів. 34 переможці отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 — до 250 тис. грн, 1 — до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Київської, Полтавської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі — оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн  — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Програма надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проекту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

В Україні створено Інститут житла, який досліджуватиме питання реформування житлової політики

В Україні створили Інститут житла – аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство, яке є одним з маркерів виконання Ukraine Facility, напрацьовувати механізми детінізації ринку оренди, гармонізовувати українські політики у сфері житла з європейськими і навчати українців використанню всі доступних інструментів вирішення їх житлового питання.

 Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. 

Вона зазначила, що за попередніми оцінками потреби на відновлення житлової інфраструктури нині складають не менше ніж 70 млрд євро, але це відновлення має відбуватися за європейськими стандартами.

Одним з таких стандартів, пояснила Шуляк, є запровадження так званого соціального житла, на яке зможуть претендувати громадяни, які потребують покращення своїх житлових умов. З фонду соціального житла воно буде надаватись у соціальну оренду, яка передбачає на порядок нижчу за ринкову вартість. 

“Розробка нового житлового законодавства наразі активно триває. 

Функціонування Інститутів житла – звична для європейських країн практика. Вони є своєрідними інноваційними хаби, де розробляють рішення для розвитку моделі сучасного соціального житла.

Серед основних функцій Інституту житла будуть:

  • Робота аналітичний хабу, платформи у сфері житлової політики;
  • Нормопроектувальна робота, участь у законотворчій діяльності, а відтак і допомога органам державної влади у формуванні ефективної  житлової політики, а також адвокація законодавчих ініціатив у цій сфері;
  • Навчальний і медіацентр – громадянам, які потребують покращення житлових умов, тут розповідатимуть про дієві інструменти вирішення їх житлового питання та як ними користуватися;
  • Збір і моніторинг даних у сфері житлової політики, проведення необхідних інформаційних кампаній, залучення фінансування і комунікація з донорами;
  • Упорядкування фонду приватного житла – розробка заходів, направлених на детінізацію ринку орендного житла тощо;
  • Допомогою у розробці рішень у сфері містобудування.

“Інститут Житла буде важливим інструментом для впровадження довготривалих житлових рішень для людей, які втратили свої оселі, а також для удосконалення житлової політики в Україні, яка є, зрештою, одним з маркерів виконання Ukraine Facility. Ми маємо створити зрозумілу та прозору житлову політику, яка допоможе ВПО з житловими питаннями і у цьому нам допоможе Інститут житла”, – підсумувала Шуляк. 

За інформацією ВРУ

Верховна Рада підтримала виділення коштів на фінансування програми доступних кредитів для підприємств ОПК

У межах внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” 18 вересня Верховна Рада України підтримала виділення коштів мінстратегпрому на фінансування програми доступних кредитів для підприємств ОПК в розмірі 263,4 мільйона гривень.

Це нова бюджетна програма КПКВК 2601040 «Відшкодування відсотків за кредитами, які надаються підприємствам оборонно-промислового комплексу, які беруть участь у виконанні заходів державних цільових програм, пов’язаних із розвитком оборонно-промислового комплексу».

Відсоткова ставка для виробників становитиме 5%. Розмір кредиту — до 100 мільйонів гривень на оборотний капітал до 3 років, і до 500 мільйонів на інвестиційні проекти до 5 років.

Виділення фінансування — це один з етапів, наступним стане прийняття відповідних постанов Кабінету Міністрів України. Тоді пільгове кредитування буде доступне для підприємств, визначених Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу.

“Це важливий фінансовий механізм державної підтримки. Він допоможе виробникам як розвиватися та розширюватися, так і швидко закуповувати сировину та комплектуючі, не перериваючи виробничий процес — а відповідно, й поставки озброєння на фронт.

Дуже вдячна парламентарям за підтримку цієї важливої правки, а також тим, хто здійснював супровід та підготовку всіх нормативних змін, щоб кредитування стало можливим якнайшвидше”, — сказала заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Анна Гвоздяр.

За інформацією Урядового порталу

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 19 вересня

Чергова ніч на Черкащині минула з тривогами через загрози з повітря. На рахунку оборонців збитий ворожий БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.

Водночас унаслідок бойової роботи по іншій цілі ушкоджень зазнав один із закладів освітньої сфери на Звенигородщині. – Минулося без потерпілих, – розповів Ігор Табурець. – Пожежу покрівлі ліквідовано.

Начальник Черкаської ОВА, закликав черкащан належно реагувати на попередження про небезпеку. – Навіть 100% ураження повітряних цілей не гарантує безпечне перебування там, де працює ППО, – зауважив він. – Уламки теж несуть загрозу.

За інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 19 вересня 2024 року радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 46 засобів повітряного нападу противника. Зокрема, окупанти вдарили по Харківщині трьома зенітними керованими ракетами С-300/С-400, однією керованою авіаційною ракетою Х-59/69, а також 42-ма ударними БпЛА типу «Shahed». У результаті протиповітряного бою збито усі 42 ударних БпЛА. А також керовану авіаційну ракету Х-59/69.

Загальні бойові втрати противника станом на 19 вересня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 19 вересня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 638140 (+1130) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 8705 (+14) од,

бойових броньованих машин / troop-carrying AFVs ‒ 17093 (+13) од,

артилерійських систем / artillery systems – 18177 (+23) од,

РСЗВ / MLRS – 1189 (+1) од,

засоби ППО / anti-aircraft systems ‒ 947 (+0) од,

літаків / aircraft – 369 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 328 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 15417 (+63),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2592 (+0),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 28 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 24839 (+55) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 3109 (+0)

Дані уточнюються.

За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України

Звернення Президента

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Передусім я хочу подякувати сьогодні нашим воїнам, які забезпечують нашу, українську, далекобійність. Дуже важливий результат є за минулу ніч на території Росії, і саме такі речі послаблюють ворога. Я дякую всім, хто залучений. Така влучність, що надихає. Наші спеціальні служби: Служба безпеки, ГУР, Сили спеціальних операцій – дякую!

Сьогодні були дві доповіді Головкома – спочатку тривала доповідь щодо всіх напрямків наших дій. Нашої оборони, наших наступальних кроків. Генерал Сирський доповів щодо змін ситуації в Курській області та нашої на це реакції. Сильної реакції. Кожен наш підрозділ там – молодці! Утримуємо ситуацію на нашому плацдармі в межах розрахунків. Максимальна увага і напрямкам на Харківщині та Донеччині – усьому нашому сходу. Покровськ, Торецьк, Курахове. Ми працюємо над посиленням, і це стосується і зброї, і особового складу.

Сьогодні ж говорив із міністром фінансів України й із секретарем РНБО щодо коштів на ключові державні потреби, на оборону. Ми маємо забезпечити все, що необхідно Україні.

Багато сьогодні було роботи з нашою командою міжнародників – ми готуємо зустрічі з партнерами, перемовини. Пріоритет – не тільки реалізувати все, про що ми вже домовились і що поки гальмується на етапі логістики, але й більш стратегічні речі. Ми маємо чіткі завдання щодо комплектації бригад – це техніка, це навчання. Досі ще не повністю виконані всі обіцянки щодо ППО, які звучали в межах саміту у Вашингтоні. І це важливо – саме зараз, саме на початку осені мати більше результатів для повітряного щита.

І сьогодні вже можна сказати, що вже повністю підготовлений наш План перемоги – усі пункти, усі ключові акценти, визначені необхідні додатки з деталями до Плану. Все опрацьовано. Найголовніше тепер – рішучість реалізувати.

Немає й не може бути жодної альтернативи миру, жодного заморожування війни чи будь-яких інших маніпуляцій, які просто перенесуть російську агресію на інший етап. Нам потрібна надійна й тривала безпека для України, а отже – усієї Європи.

Саме заради цього працюємо.

Я дякую всім, хто допомагає! Слава всім нашим воїнам, слава нашому народу!

Слава Україні!

Шахрайство в інтернеті: як не стати жертвою псевдонадавачів грошової допомоги

Повідомити про кіберзлочинців можна за номером телефону: 0 800 505 170 (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00) або шляхом заповнення форми на сайті кіберполіції.

 

Від Черкащини передали черговий транш підтримки рідній бригаді ТРО

Щоб завдавати ворогу непоправних втрат. +35 «мавіків» різної модифікації передали військовим 118 бригади ТрО від Черкащини. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.

Черговий транш підтримки придбали за обласною програмою.

– Як тилова область маємо працювати на економіку та допомагати нашим ЗСУ, – наголосив Ігор Табурець. – Це – пріоритет № 1. Тож незмінно дякую всім, хто працює і сплачує податки. Разом робимо важливе! Далі буде.

Нагадаємо, 118 бригаді ТРО передали 305 FPV-дронів.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

У міжнародному Реєстрі збитків буде розширено перелік категорій заявників на відшкодування

Ця тема порушувалася на нараді з питань внутрішньо переміщених осіб, яка пройшла під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.

Учасники заслухали презентацію голови Київського Офісу реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. Доповідь стосувалася функціонування реєстру та подальшого формування відповідного міжнародного механізму для отримання компенсацій у майбутньому.

Зокрема, було зазначено, що Радою реєстру нещодавно схвалено форми та правила подання для нових 16 категорій заяв про збитки, завдані постраждалим від російської агресії. Серед них ті, хто зазнав вимушеного переміщення за межі України, незаконного позбавлення волі, примусової праці або служби, насильницького переміщення або депортації, втрати житла/місця проживання тощо.

Форми заяв і правил для цих нових категорій будуть відкриті для подання заяв після затвердження Конференцією учасників реєстру та їх технічного впровадження.

Також доповідач нагадав учасникам наради, що наразі конференцією учасників реєстру вже затверджено 13 форм заяв по різних категоріях. 12 із них проходять процес технічної реалізації для доступу через вебпортал Дія.

З квітня 2024 року реєстр збитків для України вже приймає (https://rd4u.coe.int/uk/) заяви від громадян України в одній категорії — про пошкодження або знищення житлового нерухомого майна.

За інформації Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України

Власна справа: 20 тисяч переможців програми отримають гранти на розвиток бізнесу на 4,8 млрд грн

Визначені ще 347 переможців програми «Власна справа» за підсумками сімнадцятої хвилі. Вони отримають гранти на започаткування або розвиток бізнесу на 87 млн грн. Від початку дії програми її переможцями стали 20 тисяч українців, в їхній бізнес держава інвестує 4,8 млрд грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка  — Міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

«Вже 20 тисяч українців стали переможцями грантової програми «Власна справа» за понад два роки її дії. Держава інвестує через гранти в їхній бізнес загалом 4,8 млрд грн. Відкрито тисячі нових компаній в усіх регіонах країни, діючі підприємства за підтримки держави змогли опанувати нові напрямки, розширити асортимент продукції та послуг, наростити обсяги виробництва. Вони працюють, сплачують податки, створюють десятки тисяч робочих місць в різних галузях, зміцнюють нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Серед отримувачів мікрогрантів сімнадцятої хвилі 54% жінок, 30% чоловіків та 16% юридичних осіб. Понад 75% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (34),  Івано-Франківської (32), Київської (28), Харківської (25), Сумської (22) областей, а також міста Києва (30). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці сімнадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 118 осіб;
  • переробна промисловість — 56 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 53 особи.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою «Власна справа» можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

За інформацією Міністерства економіки України

Щоб у кожної дитини були батьки: українці отримали 1400+ консультацій щодо усиновлення на порталі Дія

Через повномасштабне вторгнення росії понад 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування. Багато з них залишається під опікою родичів і близьких, але є діти, яким потрібна родина. Цифровізуємо процес усиновлення, щоб вони змогли знайти нову родину. За час роботи сервісів українці отримали понад 1400 консультацій щодо процедури усиновлення дитини. А понад 300 людей зареєструвалися кандидатом на усиновлення.

На порталі Дія доступні 7 видів послуг для усиновлювачів і тих, хто планує прийняти дитину в родину на інших умовах:

1. Консультація з усиновлення дитини допоможе оцінити готовність до усиновлення дитини, зрозуміти деталі процедури, вибрати форму сімейного виховання — опіка, піклування, прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.

2. Усиновлення: Реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти осиротілу дитину в сім’ю.

3. Усиновлення: Продовження кандидатства можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Ця послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі. Подати заяву потрібно не пізніше, ніж за 10 робочих днів до закінчення попереднього терміну.

4. Усиновлення: Зняття з обліку підходить для українців, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але вирішили не брати на виховання дитину.

5. Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками чи бажають створити дитячий будинок сімейного типу.

6. Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом доступна для людей, які готові взяти опіку чи піклування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

7. Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, який уже має статус усиновлювача. У такому разі прийомні батьки або батьки-вихователі стають на облік як подружжя.

Щоб скористатися будь-якою з цих послуг через портал Дія, потрібно:

  • зареєструватися або авторизуватися на порталі за допомогою електронного підпису;
  • вибрати необхідну послугу;
  • заповнити дані про адресу проживання, сімейний стан, чоловіка або дружину та дітей, яких хочете всиновити;
  • дочекатися отримання даних з реєстрів;
  • продовжити заповнювати заяву — підвантажити потрібні документи;
  • підписати заяву е-підписом та надіслати її на опрацювання.

Заповнення всіх даних триває до 30 хвилин. Більше не потрібно стояти в чергах та витрачати тижні на збір довідок — необхідні документи підтягнуться з реєстрів автоматично. Після цього служба у справах дітей перевірить дані та повідомить потенційних батьків або опікунів про своє рішення. Раніше всі послуги з усиновлення були лише офлайн.

Працюємо над цифровізацією процесів усиновлення, щоб походів до держустанов було якомога менше.

Проєкт реалізовано завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції у межах «Проєкту підтримки Дія».

Парламент схвалив збільшення видатків для Сил оборони в цілому, а податковий законопроект підтримав за основу

Сьогодні, 18 вересня, Верховна Рада України схвалила в цілому внесення змін до Держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до Держбюджету, парламентарі підтримали за основу в першому читанні.

Видатки для сектору безпеки і оборони передбачено у розмірі 495,3 млрд гривень.

Додатково враховано перерозподіл видатків для Міністерства освіти та науки України в обсязі 2 млрд грн для забезпечення харчуванням учнів початкових класів.

Джерелами покриття додаткових видатків є здійснення низки заходів, а саме:

1. Збільшення доходів загального фонду державного бюджету через перевиконання планових надходжень за січень-серпень 2024 року.

2. Зменшення видатків з обслуговування і погашення держборгу;

3. Збільшення плану розміщень ОВДП;

4.Скорочення низки видатків у загальному та спеціальному фондах держбюджету;

5. Додаткові податкові заходи через зміни до Податкового кодексу, які передбачають:

  • підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%;
  • ⁠встановлення військового збору для ФОП 1,2 та 4 груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати;
  • встановлення військового збору у розмірі 1% для платників єдиного податку 3 групи;
  • підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25% з 2025 року;
  • ⁠встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС;
  • податок на прибуток від банків за три квартали та за 2024 рік у розмірі 50%;
  • зміну податкового періоду подання звітності з ПДФО з квартального на місячний.

Очікуємо в найкоротші терміни на підтримку Верховною Радою України змін до Податкового кодексу в цілому.

За інформацією Урядового порталу

БЛОГ

Гранти ветеранам: 500 млн грн грантів на розвиток бізнесу отримають ветерани та другі з їхнього подружжя

Ще 39 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями за підсумками сімнадцятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 19 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми «Власна справа» ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 500 млн грн. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Маємо вже 1068 переможців ветеранського компоненту програми «Власна справа», які отримають від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розвиток свого бізнесу. Третина з грантоотримувачів взяла кошти на відкриття власної справи, інші — планують масштабувати бізнес, збільшити виробництво, опанувати нові напрямки, вийти на нові ринки. В процесі реалізації своїх бізнес-ідей вони створять дві тисячі робочих місць», — зазначила Юлія Свириденко.

Серед 39 переможців сімнадцятої хвилі подачі заяв на гранти 23 учасники бойових дій, 16 членів родин ветеранів. 34 переможці отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 — до 250 тис. грн, 1 — до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Київської, Полтавської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі — оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн  — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Програма надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проекту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

В Україні створено Інститут житла, який досліджуватиме питання реформування житлової політики

В Україні створили Інститут житла – аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство, яке є одним з маркерів виконання Ukraine Facility, напрацьовувати механізми детінізації ринку оренди, гармонізовувати українські політики у сфері житла з європейськими і навчати українців використанню всі доступних інструментів вирішення їх житлового питання.

 Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. 

Вона зазначила, що за попередніми оцінками потреби на відновлення житлової інфраструктури нині складають не менше ніж 70 млрд євро, але це відновлення має відбуватися за європейськими стандартами.

Одним з таких стандартів, пояснила Шуляк, є запровадження так званого соціального житла, на яке зможуть претендувати громадяни, які потребують покращення своїх житлових умов. З фонду соціального житла воно буде надаватись у соціальну оренду, яка передбачає на порядок нижчу за ринкову вартість. 

“Розробка нового житлового законодавства наразі активно триває. 

Функціонування Інститутів житла – звична для європейських країн практика. Вони є своєрідними інноваційними хаби, де розробляють рішення для розвитку моделі сучасного соціального житла.

Серед основних функцій Інституту житла будуть:

  • Робота аналітичний хабу, платформи у сфері житлової політики;
  • Нормопроектувальна робота, участь у законотворчій діяльності, а відтак і допомога органам державної влади у формуванні ефективної  житлової політики, а також адвокація законодавчих ініціатив у цій сфері;
  • Навчальний і медіацентр – громадянам, які потребують покращення житлових умов, тут розповідатимуть про дієві інструменти вирішення їх житлового питання та як ними користуватися;
  • Збір і моніторинг даних у сфері житлової політики, проведення необхідних інформаційних кампаній, залучення фінансування і комунікація з донорами;
  • Упорядкування фонду приватного житла – розробка заходів, направлених на детінізацію ринку орендного житла тощо;
  • Допомогою у розробці рішень у сфері містобудування.

“Інститут Житла буде важливим інструментом для впровадження довготривалих житлових рішень для людей, які втратили свої оселі, а також для удосконалення житлової політики в Україні, яка є, зрештою, одним з маркерів виконання Ukraine Facility. Ми маємо створити зрозумілу та прозору житлову політику, яка допоможе ВПО з житловими питаннями і у цьому нам допоможе Інститут житла”, – підсумувала Шуляк. 

За інформацією ВРУ

Верховна Рада підтримала виділення коштів на фінансування програми доступних кредитів для підприємств ОПК

У межах внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” 18 вересня Верховна Рада України підтримала виділення коштів мінстратегпрому на фінансування програми доступних кредитів для підприємств ОПК в розмірі 263,4 мільйона гривень.

Це нова бюджетна програма КПКВК 2601040 «Відшкодування відсотків за кредитами, які надаються підприємствам оборонно-промислового комплексу, які беруть участь у виконанні заходів державних цільових програм, пов’язаних із розвитком оборонно-промислового комплексу».

Відсоткова ставка для виробників становитиме 5%. Розмір кредиту — до 100 мільйонів гривень на оборотний капітал до 3 років, і до 500 мільйонів на інвестиційні проекти до 5 років.

Виділення фінансування — це один з етапів, наступним стане прийняття відповідних постанов Кабінету Міністрів України. Тоді пільгове кредитування буде доступне для підприємств, визначених Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу.

“Це важливий фінансовий механізм державної підтримки. Він допоможе виробникам як розвиватися та розширюватися, так і швидко закуповувати сировину та комплектуючі, не перериваючи виробничий процес — а відповідно, й поставки озброєння на фронт.

Дуже вдячна парламентарям за підтримку цієї важливої правки, а також тим, хто здійснював супровід та підготовку всіх нормативних змін, щоб кредитування стало можливим якнайшвидше”, — сказала заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Анна Гвоздяр.

За інформацією Урядового порталу

ВЛОГ

Гранти ветеранам: 500 млн грн грантів на розвиток бізнесу отримають ветерани та другі з їхнього подружжя

Ще 39 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями за підсумками сімнадцятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 19 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми «Власна справа» ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 500 млн грн. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Маємо вже 1068 переможців ветеранського компоненту програми «Власна справа», які отримають від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розвиток свого бізнесу. Третина з грантоотримувачів взяла кошти на відкриття власної справи, інші — планують масштабувати бізнес, збільшити виробництво, опанувати нові напрямки, вийти на нові ринки. В процесі реалізації своїх бізнес-ідей вони створять дві тисячі робочих місць», — зазначила Юлія Свириденко.

Серед 39 переможців сімнадцятої хвилі подачі заяв на гранти 23 учасники бойових дій, 16 членів родин ветеранів. 34 переможці отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 — до 250 тис. грн, 1 — до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Київської, Полтавської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі — оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн  — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Програма надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проекту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

В Україні створено Інститут житла, який досліджуватиме питання реформування житлової політики

В Україні створили Інститут житла – аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство, яке є одним з маркерів виконання Ukraine Facility, напрацьовувати механізми детінізації ринку оренди, гармонізовувати українські політики у сфері житла з європейськими і навчати українців використанню всі доступних інструментів вирішення їх житлового питання.

 Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. 

Вона зазначила, що за попередніми оцінками потреби на відновлення житлової інфраструктури нині складають не менше ніж 70 млрд євро, але це відновлення має відбуватися за європейськими стандартами.

Одним з таких стандартів, пояснила Шуляк, є запровадження так званого соціального житла, на яке зможуть претендувати громадяни, які потребують покращення своїх житлових умов. З фонду соціального житла воно буде надаватись у соціальну оренду, яка передбачає на порядок нижчу за ринкову вартість. 

“Розробка нового житлового законодавства наразі активно триває. 

Функціонування Інститутів житла – звична для європейських країн практика. Вони є своєрідними інноваційними хаби, де розробляють рішення для розвитку моделі сучасного соціального житла.

Серед основних функцій Інституту житла будуть:

  • Робота аналітичний хабу, платформи у сфері житлової політики;
  • Нормопроектувальна робота, участь у законотворчій діяльності, а відтак і допомога органам державної влади у формуванні ефективної  житлової політики, а також адвокація законодавчих ініціатив у цій сфері;
  • Навчальний і медіацентр – громадянам, які потребують покращення житлових умов, тут розповідатимуть про дієві інструменти вирішення їх житлового питання та як ними користуватися;
  • Збір і моніторинг даних у сфері житлової політики, проведення необхідних інформаційних кампаній, залучення фінансування і комунікація з донорами;
  • Упорядкування фонду приватного житла – розробка заходів, направлених на детінізацію ринку орендного житла тощо;
  • Допомогою у розробці рішень у сфері містобудування.

“Інститут Житла буде важливим інструментом для впровадження довготривалих житлових рішень для людей, які втратили свої оселі, а також для удосконалення житлової політики в Україні, яка є, зрештою, одним з маркерів виконання Ukraine Facility. Ми маємо створити зрозумілу та прозору житлову політику, яка допоможе ВПО з житловими питаннями і у цьому нам допоможе Інститут житла”, – підсумувала Шуляк. 

За інформацією ВРУ

Верховна Рада підтримала виділення коштів на фінансування програми доступних кредитів для підприємств ОПК

У межах внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” 18 вересня Верховна Рада України підтримала виділення коштів мінстратегпрому на фінансування програми доступних кредитів для підприємств ОПК в розмірі 263,4 мільйона гривень.

Це нова бюджетна програма КПКВК 2601040 «Відшкодування відсотків за кредитами, які надаються підприємствам оборонно-промислового комплексу, які беруть участь у виконанні заходів державних цільових програм, пов’язаних із розвитком оборонно-промислового комплексу».

Відсоткова ставка для виробників становитиме 5%. Розмір кредиту — до 100 мільйонів гривень на оборотний капітал до 3 років, і до 500 мільйонів на інвестиційні проекти до 5 років.

Виділення фінансування — це один з етапів, наступним стане прийняття відповідних постанов Кабінету Міністрів України. Тоді пільгове кредитування буде доступне для підприємств, визначених Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу.

“Це важливий фінансовий механізм державної підтримки. Він допоможе виробникам як розвиватися та розширюватися, так і швидко закуповувати сировину та комплектуючі, не перериваючи виробничий процес — а відповідно, й поставки озброєння на фронт.

Дуже вдячна парламентарям за підтримку цієї важливої правки, а також тим, хто здійснював супровід та підготовку всіх нормативних змін, щоб кредитування стало можливим якнайшвидше”, — сказала заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Анна Гвоздяр.

За інформацією Урядового порталу

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 19 вересня

Чергова ніч на Черкащині минула з тривогами через загрози з повітря. На рахунку оборонців збитий ворожий БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.

Водночас унаслідок бойової роботи по іншій цілі ушкоджень зазнав один із закладів освітньої сфери на Звенигородщині. – Минулося без потерпілих, – розповів Ігор Табурець. – Пожежу покрівлі ліквідовано.

Начальник Черкаської ОВА, закликав черкащан належно реагувати на попередження про небезпеку. – Навіть 100% ураження повітряних цілей не гарантує безпечне перебування там, де працює ППО, – зауважив він. – Уламки теж несуть загрозу.

За інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 19 вересня 2024 року радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 46 засобів повітряного нападу противника. Зокрема, окупанти вдарили по Харківщині трьома зенітними керованими ракетами С-300/С-400, однією керованою авіаційною ракетою Х-59/69, а також 42-ма ударними БпЛА типу «Shahed». У результаті протиповітряного бою збито усі 42 ударних БпЛА. А також керовану авіаційну ракету Х-59/69.

Загальні бойові втрати противника станом на 19 вересня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 19 вересня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 638140 (+1130) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 8705 (+14) од,

бойових броньованих машин / troop-carrying AFVs ‒ 17093 (+13) од,

артилерійських систем / artillery systems – 18177 (+23) од,

РСЗВ / MLRS – 1189 (+1) од,

засоби ППО / anti-aircraft systems ‒ 947 (+0) од,

літаків / aircraft – 369 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 328 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 15417 (+63),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2592 (+0),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 28 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 24839 (+55) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 3109 (+0)

Дані уточнюються.

За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України

Звернення Президента

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Передусім я хочу подякувати сьогодні нашим воїнам, які забезпечують нашу, українську, далекобійність. Дуже важливий результат є за минулу ніч на території Росії, і саме такі речі послаблюють ворога. Я дякую всім, хто залучений. Така влучність, що надихає. Наші спеціальні служби: Служба безпеки, ГУР, Сили спеціальних операцій – дякую!

Сьогодні були дві доповіді Головкома – спочатку тривала доповідь щодо всіх напрямків наших дій. Нашої оборони, наших наступальних кроків. Генерал Сирський доповів щодо змін ситуації в Курській області та нашої на це реакції. Сильної реакції. Кожен наш підрозділ там – молодці! Утримуємо ситуацію на нашому плацдармі в межах розрахунків. Максимальна увага і напрямкам на Харківщині та Донеччині – усьому нашому сходу. Покровськ, Торецьк, Курахове. Ми працюємо над посиленням, і це стосується і зброї, і особового складу.

Сьогодні ж говорив із міністром фінансів України й із секретарем РНБО щодо коштів на ключові державні потреби, на оборону. Ми маємо забезпечити все, що необхідно Україні.

Багато сьогодні було роботи з нашою командою міжнародників – ми готуємо зустрічі з партнерами, перемовини. Пріоритет – не тільки реалізувати все, про що ми вже домовились і що поки гальмується на етапі логістики, але й більш стратегічні речі. Ми маємо чіткі завдання щодо комплектації бригад – це техніка, це навчання. Досі ще не повністю виконані всі обіцянки щодо ППО, які звучали в межах саміту у Вашингтоні. І це важливо – саме зараз, саме на початку осені мати більше результатів для повітряного щита.

І сьогодні вже можна сказати, що вже повністю підготовлений наш План перемоги – усі пункти, усі ключові акценти, визначені необхідні додатки з деталями до Плану. Все опрацьовано. Найголовніше тепер – рішучість реалізувати.

Немає й не може бути жодної альтернативи миру, жодного заморожування війни чи будь-яких інших маніпуляцій, які просто перенесуть російську агресію на інший етап. Нам потрібна надійна й тривала безпека для України, а отже – усієї Європи.

Саме заради цього працюємо.

Я дякую всім, хто допомагає! Слава всім нашим воїнам, слава нашому народу!

Слава Україні!

Шахрайство в інтернеті: як не стати жертвою псевдонадавачів грошової допомоги

Повідомити про кіберзлочинців можна за номером телефону: 0 800 505 170 (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00) або шляхом заповнення форми на сайті кіберполіції.

 

Від Черкащини передали черговий транш підтримки рідній бригаді ТРО

Щоб завдавати ворогу непоправних втрат. +35 «мавіків» різної модифікації передали військовим 118 бригади ТрО від Черкащини. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.

Черговий транш підтримки придбали за обласною програмою.

– Як тилова область маємо працювати на економіку та допомагати нашим ЗСУ, – наголосив Ігор Табурець. – Це – пріоритет № 1. Тож незмінно дякую всім, хто працює і сплачує податки. Разом робимо важливе! Далі буде.

Нагадаємо, 118 бригаді ТРО передали 305 FPV-дронів.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

У міжнародному Реєстрі збитків буде розширено перелік категорій заявників на відшкодування

Ця тема порушувалася на нараді з питань внутрішньо переміщених осіб, яка пройшла під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.

Учасники заслухали презентацію голови Київського Офісу реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. Доповідь стосувалася функціонування реєстру та подальшого формування відповідного міжнародного механізму для отримання компенсацій у майбутньому.

Зокрема, було зазначено, що Радою реєстру нещодавно схвалено форми та правила подання для нових 16 категорій заяв про збитки, завдані постраждалим від російської агресії. Серед них ті, хто зазнав вимушеного переміщення за межі України, незаконного позбавлення волі, примусової праці або служби, насильницького переміщення або депортації, втрати житла/місця проживання тощо.

Форми заяв і правил для цих нових категорій будуть відкриті для подання заяв після затвердження Конференцією учасників реєстру та їх технічного впровадження.

Також доповідач нагадав учасникам наради, що наразі конференцією учасників реєстру вже затверджено 13 форм заяв по різних категоріях. 12 із них проходять процес технічної реалізації для доступу через вебпортал Дія.

З квітня 2024 року реєстр збитків для України вже приймає (https://rd4u.coe.int/uk/) заяви від громадян України в одній категорії — про пошкодження або знищення житлового нерухомого майна.

За інформації Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України

Власна справа: 20 тисяч переможців програми отримають гранти на розвиток бізнесу на 4,8 млрд грн

Визначені ще 347 переможців програми «Власна справа» за підсумками сімнадцятої хвилі. Вони отримають гранти на започаткування або розвиток бізнесу на 87 млн грн. Від початку дії програми її переможцями стали 20 тисяч українців, в їхній бізнес держава інвестує 4,8 млрд грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка  — Міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

«Вже 20 тисяч українців стали переможцями грантової програми «Власна справа» за понад два роки її дії. Держава інвестує через гранти в їхній бізнес загалом 4,8 млрд грн. Відкрито тисячі нових компаній в усіх регіонах країни, діючі підприємства за підтримки держави змогли опанувати нові напрямки, розширити асортимент продукції та послуг, наростити обсяги виробництва. Вони працюють, сплачують податки, створюють десятки тисяч робочих місць в різних галузях, зміцнюють нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Серед отримувачів мікрогрантів сімнадцятої хвилі 54% жінок, 30% чоловіків та 16% юридичних осіб. Понад 75% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (34),  Івано-Франківської (32), Київської (28), Харківської (25), Сумської (22) областей, а також міста Києва (30). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці сімнадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 118 осіб;
  • переробна промисловість — 56 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 53 особи.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою «Власна справа» можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

За інформацією Міністерства економіки України

Щоб у кожної дитини були батьки: українці отримали 1400+ консультацій щодо усиновлення на порталі Дія

Через повномасштабне вторгнення росії понад 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування. Багато з них залишається під опікою родичів і близьких, але є діти, яким потрібна родина. Цифровізуємо процес усиновлення, щоб вони змогли знайти нову родину. За час роботи сервісів українці отримали понад 1400 консультацій щодо процедури усиновлення дитини. А понад 300 людей зареєструвалися кандидатом на усиновлення.

На порталі Дія доступні 7 видів послуг для усиновлювачів і тих, хто планує прийняти дитину в родину на інших умовах:

1. Консультація з усиновлення дитини допоможе оцінити готовність до усиновлення дитини, зрозуміти деталі процедури, вибрати форму сімейного виховання — опіка, піклування, прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.

2. Усиновлення: Реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти осиротілу дитину в сім’ю.

3. Усиновлення: Продовження кандидатства можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Ця послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі. Подати заяву потрібно не пізніше, ніж за 10 робочих днів до закінчення попереднього терміну.

4. Усиновлення: Зняття з обліку підходить для українців, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але вирішили не брати на виховання дитину.

5. Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками чи бажають створити дитячий будинок сімейного типу.

6. Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом доступна для людей, які готові взяти опіку чи піклування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

7. Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, який уже має статус усиновлювача. У такому разі прийомні батьки або батьки-вихователі стають на облік як подружжя.

Щоб скористатися будь-якою з цих послуг через портал Дія, потрібно:

  • зареєструватися або авторизуватися на порталі за допомогою електронного підпису;
  • вибрати необхідну послугу;
  • заповнити дані про адресу проживання, сімейний стан, чоловіка або дружину та дітей, яких хочете всиновити;
  • дочекатися отримання даних з реєстрів;
  • продовжити заповнювати заяву — підвантажити потрібні документи;
  • підписати заяву е-підписом та надіслати її на опрацювання.

Заповнення всіх даних триває до 30 хвилин. Більше не потрібно стояти в чергах та витрачати тижні на збір довідок — необхідні документи підтягнуться з реєстрів автоматично. Після цього служба у справах дітей перевірить дані та повідомить потенційних батьків або опікунів про своє рішення. Раніше всі послуги з усиновлення були лише офлайн.

Працюємо над цифровізацією процесів усиновлення, щоб походів до держустанов було якомога менше.

Проєкт реалізовано завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції у межах «Проєкту підтримки Дія».

Парламент схвалив збільшення видатків для Сил оборони в цілому, а податковий законопроект підтримав за основу

Сьогодні, 18 вересня, Верховна Рада України схвалила в цілому внесення змін до Держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до Держбюджету, парламентарі підтримали за основу в першому читанні.

Видатки для сектору безпеки і оборони передбачено у розмірі 495,3 млрд гривень.

Додатково враховано перерозподіл видатків для Міністерства освіти та науки України в обсязі 2 млрд грн для забезпечення харчуванням учнів початкових класів.

Джерелами покриття додаткових видатків є здійснення низки заходів, а саме:

1. Збільшення доходів загального фонду державного бюджету через перевиконання планових надходжень за січень-серпень 2024 року.

2. Зменшення видатків з обслуговування і погашення держборгу;

3. Збільшення плану розміщень ОВДП;

4.Скорочення низки видатків у загальному та спеціальному фондах держбюджету;

5. Додаткові податкові заходи через зміни до Податкового кодексу, які передбачають:

  • підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%;
  • ⁠встановлення військового збору для ФОП 1,2 та 4 груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати;
  • встановлення військового збору у розмірі 1% для платників єдиного податку 3 групи;
  • підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25% з 2025 року;
  • ⁠встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС;
  • податок на прибуток від банків за три квартали та за 2024 рік у розмірі 50%;
  • зміну податкового періоду подання звітності з ПДФО з квартального на місячний.

Очікуємо в найкоротші терміни на підтримку Верховною Радою України змін до Податкового кодексу в цілому.

За інформацією Урядового порталу