ОСТАННІ

До Дня Європи черкащан запрошують взяти участь в освітньому конкурсі

Більше знань про Європу та європейські цінності. Національний фестиваль “Код Нації” оголошує Всеукраїнський конкурс до Дня Європи, який відзначається 09 травня.

На Конкурс усі охочі можуть подати власні творчі проєкти у п’яти номінаціях:

  • образотворчі роботи
  • відеороботи
  • есе на тему “Україна – це Європа”
  • музичні роботи
  • декоративно-ужиткові роботи.

Подати заявку можна на сайті: https://eu.kod-natsii.com/  до 31 травня,

Оцінювання творчих проєктів  триватиме до 09 черввня, а оголошення переможців Конкурсу відбудеться 10 червня на офіційних сторінках Фестивалю в соціальних мережах.

Також, для усіх охочих, Освітня платформа Фестивалю пропонує кинути виклик своїм
знанням про Європу, склавши відповідне Тестування. Зареєструватись на нього можна на сторінці: https://eu.kod-natsii.com/test/ з 01 травня до 24 травня, скласти тестування з 09 травня до 31травня, а отримати Сертифікат знавця Європи одразу після складання тестування!

Детальніше про умови участі та Положення на сайті Конкурсу: https://eu.kod-natsii.com/

Освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ

На Черкащині СБУ заблокувала чергову схему виїзду за кордон «ухилянтів»

Служба безпеки затримала організатора злочинної схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. За гроші фігурант пропонував військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених посвідок волонтерів. Про це інформують в Управлінні СБ України у Черкаській області.

Свої «послуги» ділок оцінював від 3 тис. американських доларів.
Встановлено, що ухилянтську схему організував мешканець Черкас, колишній податківець. Він пропонував незаконно внести своїх клієнтів до системи «Шлях» як волонтерів. Зокрема, обіцяв працевлаштувати їх на вибір в різні громадські організації на території України, що займаються перевезенням гуманітарної допомоги.
У результаті спільної спецоперації правоохоронці затримали організатора під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.
На підставі зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
* ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
* ч. 2 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди).

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.

Освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ

В області триває підготовка до проведення національного мультипредметного тесту. Про це повідомила проректорка з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Лісова на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона зауважила, тестування відбуватиметься у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах.

– Цьогоріч в області їх створено вдвічі більше, – розповіла Наталія Лісова. –  Вони працюватимуть у  закладах 14 тергромад. Головна умова – наявність укриття.

Окрім цього, центри забезпечені персональними комп’ютерами. Дотримано вимоги щодо  апаратного та програмного забезпечення.  Зокрема, в аудиторіях  буде створено по 10-20 робочих місць для учасників. Роботу центрів забезпечуватимуть відповідальний за тимчасовий екзаменаційний центр, ІТ-фахівець та інструктори. 

Для пропуску до центру абітурієнту обов’язково слід мати  документ, що посвідчує особу, та сертифікат.

Опісля проведення всіх сесій НМТ та оприлюднення результатів тестування, розпочнеться вступна кампанія. Про це розповіла відповідальна секретарка приймальної комісії  ЧНУ  ім. Б. Хмельницького Людмила Смалиус. За її словами, вже з 1 липня стартує реєстрація електронного кабінету вступника.  

Докладніше у відео:

Читайте також: Валерій Данилевський розповів про результати реєстрації на МНТ в області.

Спортсмени Черкащини продовжують підкорювати міжнародні арени

Спортсмени Черкащини продовжують підкорювати всеукраїнські й міжнародні арени. Упродовж минулого місяця вони взяли участь у понад 40 змаганнях різних рівнів. Про це повідомив начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Солодкий на брифінгу в медіацентрі ОВА.

– Зараз наші спортсмени готуються до ХХХІІІ Літніх Олімпійських ігор, – розповів він. – Ліцензії на участь уже вибороли Ілля Ковтун та Сергій Куліш.  Також шанс їх отримати мають боксерки Кароліна Махно й Анастасія Ковальчук.

Тим часом вони беруть участь у низці змагань міжнародного класу. Зокрема,  наприкінці квітня Ілля Ковтун став володарем трьох золотих медалей чемпіонату Європи-2024 із гімнастики спортивної.

– Кожна перемога – важлива, – наголосив Ілля Ковтун. –  І кожна медаль приносить особливі емоції. Для цього ми продовжуємо багато працювати. Радію, що зумів показати такий результат на змаганнях.

Тренерка гімнаста Ірина Горбачева зауважує, що наразі особливу увагу приділяють відточуванню майстерності.  Працюють системно та комплексно, щоб успішно виступити на Літніх Олімпійських іграх.

Докладніше у відео: 

Читайте також: в області оголосили переможців районного етапу змагань шкільних ліг .

Валерій Данилевський про підсумки реєстрації на НМТ-2024 в області

Абітурієнти Черкащини завершили реєстрацію для проходження національного мультипредметного тесту. Цьогоріч його складатимуть 9614 осіб. Це – випускники шкіл, студенти профтехів і студенти І-ІІ курсів закладів фахової довищої освіти регіону. Про це повідомив начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, серед обов’язкових предметів для складання – українська мова, математика, історія України. Решта на вибір. 

– Цьогоріч, обираючи під час реєстрації предмет за вибором, абітурєнти надали перевагу англійській мові, – розповів Валерій Данилевський. – Тестування з неї складатимуть понад 3 тис. осіб. Також вступники зупинились на біології, географії, українській літературі, фізиці та хімії. Найменше складатимуть тести із німецької та французької мов.

Основна сесія НМТ проходитиме в області з 18 травня по  25 червня. До проведення національного мультипредметного тесту буде залучено 415 науково-педагогічних працівників. Усі вони пройшли відповідне навчання.

– Незмінним пріоритетом під час складання НМТ залишається безпека учасників, – наголосив Валерій Данилевський. – Усі заклади мають укриття. А проведення тестування відбуватиметься з дотриманням правил безпеки.

Докладніше у відео: 

 

На свята синоптики прогнозують незначне зниження температури

Погода травня вже найближчими днями частково змінить теплий сценарій. Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.
З п’ятниці і до Великодня антициклон «SVEN» продовжить сонячну та суху погоду. Проте температура знизиться на 2-3°: вночі синоптики прогнозують 4-9º тепла, вдень – 15-20º.
У ніч 4-5 травня на Лівобережжі Черкащини можливі заморозки на ґрунті 0-3°.
Температура води у Дніпрі сьогодні на ранок 16ºС – одна з найвищих температур за останні 30 років.

Посівна в області – на екваторі

На Черкащині вже посіяно 236 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Це – 53% від плану. Про це інформують у Департаменті агропромислового розвитку ОВА.

Зокрема, посіяно 38,3 тис. га ярого ячменю або 92 % від плану, ярої пшениці – 7,9 тис. га або 90,8%, вівса – 0,8 тис. га або 100%, гороху – 5,4 тис. га, 100% та кукурудзи – 182 тис. га, 48%.

Технічних культур посіяно на площі 240 тис. га, що становить 63% до прогнозу. Зокрема 15 тис. га цукрових буряків (100% до плану), 180 тис. соняшника га або 71% до плану, 39 тис. га або 38% до плану сої,  0,6 тис. га ярого ріпаку або 60% до плану.

Інтерактивну мапу сміттєзвалищ створили на Черкащині

Понад 400 об’єктів, виділених під зберігання відходів на Черкащині, впорядкували в інтерактивну мапу. Її представили на загал в області.

Працювали над нею фахівці управління екології та природних ресурсів, а також відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської ОВА.

На мапі зібрано інформацію про наявні місця, що виділені для збереження відходів на території області. Цю інформацію можуть використовувати органи місцевого самоврядування під час розроблення містобудівної документації для громад, у процесі реформування чинної системи управління відходами та для підготовки місцевих планів управління відходами.

З набуттям чинності Закону України «Про управління відходами» також оновлено вимоги до місць захоронення відходів. Так, з 1 січня 2030 року експлуатація місць розміщення відходів (полігонів, звалищ), що не оснащені системами вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, системами моніторингу викидів в атмосферне повітря та моніторингу забруднення ґрунтів і підземних вод, забороняється.

Після ухвалення на державному рівні порядку проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів, спільно з органами місцевого самоврядування формуватиметься перелік місць видалення відходів, що підлягають ліквідації чи рекультивації.

Нагадаємо, на Черкащині розпочинають роботу над проектом регіонального плану управління відходами.

Валерій Данилевський про підсумки реєстрації на НМТ-2024 в області

Перший Саміт миру для України стане платформою, що розпочне майбутній мирний процес

15–16 червня на виконання січневої домовленості між Президентом України Володимиром Зеленським і Президенткою Швейцарії Віолою Амхерд відбудеться перший Саміт миру для України. Місцем його проведення сторони обрали Бюргеншток, розташований неподалік швейцарського міста Люцерн.

Організація Саміту є результатом скоординованих зусиль української та швейцарської сторін. У ньому візьмуть участь лідери країн та голови урядів з усіх континентів. Засади роботи цього заходу було вироблено та погоджено під час низки міжнародних зустрічей радників із національної безпеки, ініційованих Офісом Президента для опрацювання Української формули миру.

Саміт стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права. Повагу до цих принципів засвідчили всі запрошені до участі в заході.

Саміт присвячено розробці рамок для досягнення цієї мети, щоб стимулювати майбутній мирний процес.

За інформацією Офісу Президента України

Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлюється після її проходження

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Потрібно було підтвердити свою особу в один із зручних способів, онлайн або офлайн. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. 

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився. Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв’язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), – пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються на банківські картки.

Тож звертаємо увагу пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та НЕ пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити і зараз. Після проходження ідентифікації виплата пенсії буде продовжена.

Пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації.

Якщо пенсіонер з числа ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію в квітні, – фінансування виплати буде поновлено у найближчий період, після надходження до Пенсійного фонду інформації про встановлення особи (якщо ідентифікація проведена не в Пенсійному фонді України).

Протягом квітня Ощадбанк вже передав Пенсійному фонду додаткові переліки пенсіонерів, які пройшли ідентифікацію. Таким особам перерахування пенсій на банківські картки вже відновлено.

Додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України  із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації з 1 квітня, не потрібно.

Якщо ви пройшли фізичну ідентифікацію, але пенсію вам ще не виплатили, – необхідно звернутися до органів Фонду і повідомити дату та спосіб проходження ідентифікації. Пенсійний фонд України надасть допомогу у з’ясуванні обставин та вирішенні вашого питання.

Нагадуємо, що для проходження ідентифікації можна обрати будь-який зручний спосіб:

  • особисто відвідати відділення АТ “Ощадбанк“  чи орган Пенсійного фонду України (ПФУ);
  • віддалено авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) на веб-порталі електронних послуг ПФУ.  Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків чи Пенсійного фонду, перебуває на тимчасово окупованій території, або віддає перевагу онлайн-інструментам;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку (подати заявку можна на веб-порталі електронних послуг ПФУ або через Контакт- центр Пенсійного фонду України за номерами: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71);
  • у випадку перебування за кордоном – отримати в закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою веб-порталу Фонду чи поштою.

Норма фізичної ідентифікації є загальноприйнятою  міжнародною практикою. Всі пенсіонери в Україні проходять фізичну ідентифікацію регулярно, але зазвичай не звертають увагу на це, адже фізична ідентифікація для них відбувається в момент відвідування відділень Пенсійного фонду чи банку, в якому відкрито пенсійний рахунок.

Крім того, Мінсоцполітики і ПФУ наразі напрацьовують механізм переходу на загальні умови отримання пенсії для ВПО,  які були взяті на облік до 24.02.2022 року. Зокрема, напрацьовується механізм отримання пенсії незалежно від наявності відомостей в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та через усі уповноважені банки.

Деталі такого механізму будуть повідомлені згодом.

БЛОГ

До Дня Європи черкащан запрошують взяти участь в освітньому конкурсі

Більше знань про Європу та європейські цінності. Національний фестиваль “Код Нації” оголошує Всеукраїнський конкурс до Дня Європи, який відзначається 09 травня.

На Конкурс усі охочі можуть подати власні творчі проєкти у п’яти номінаціях:

  • образотворчі роботи
  • відеороботи
  • есе на тему “Україна – це Європа”
  • музичні роботи
  • декоративно-ужиткові роботи.

Подати заявку можна на сайті: https://eu.kod-natsii.com/  до 31 травня,

Оцінювання творчих проєктів  триватиме до 09 черввня, а оголошення переможців Конкурсу відбудеться 10 червня на офіційних сторінках Фестивалю в соціальних мережах.

Також, для усіх охочих, Освітня платформа Фестивалю пропонує кинути виклик своїм
знанням про Європу, склавши відповідне Тестування. Зареєструватись на нього можна на сторінці: https://eu.kod-natsii.com/test/ з 01 травня до 24 травня, скласти тестування з 09 травня до 31травня, а отримати Сертифікат знавця Європи одразу після складання тестування!

Детальніше про умови участі та Положення на сайті Конкурсу: https://eu.kod-natsii.com/

Освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ

На Черкащині СБУ заблокувала чергову схему виїзду за кордон «ухилянтів»

Служба безпеки затримала організатора злочинної схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. За гроші фігурант пропонував військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених посвідок волонтерів. Про це інформують в Управлінні СБ України у Черкаській області.

Свої «послуги» ділок оцінював від 3 тис. американських доларів.
Встановлено, що ухилянтську схему організував мешканець Черкас, колишній податківець. Він пропонував незаконно внести своїх клієнтів до системи «Шлях» як волонтерів. Зокрема, обіцяв працевлаштувати їх на вибір в різні громадські організації на території України, що займаються перевезенням гуманітарної допомоги.
У результаті спільної спецоперації правоохоронці затримали організатора під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.
На підставі зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
* ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
* ч. 2 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди).

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.

ВЛОГ

До Дня Європи черкащан запрошують взяти участь в освітньому конкурсі

Більше знань про Європу та європейські цінності. Національний фестиваль “Код Нації” оголошує Всеукраїнський конкурс до Дня Європи, який відзначається 09 травня.

На Конкурс усі охочі можуть подати власні творчі проєкти у п’яти номінаціях:

  • образотворчі роботи
  • відеороботи
  • есе на тему “Україна – це Європа”
  • музичні роботи
  • декоративно-ужиткові роботи.

Подати заявку можна на сайті: https://eu.kod-natsii.com/  до 31 травня,

Оцінювання творчих проєктів  триватиме до 09 черввня, а оголошення переможців Конкурсу відбудеться 10 червня на офіційних сторінках Фестивалю в соціальних мережах.

Також, для усіх охочих, Освітня платформа Фестивалю пропонує кинути виклик своїм
знанням про Європу, склавши відповідне Тестування. Зареєструватись на нього можна на сторінці: https://eu.kod-natsii.com/test/ з 01 травня до 24 травня, скласти тестування з 09 травня до 31травня, а отримати Сертифікат знавця Європи одразу після складання тестування!

Детальніше про умови участі та Положення на сайті Конкурсу: https://eu.kod-natsii.com/

Освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ

На Черкащині СБУ заблокувала чергову схему виїзду за кордон «ухилянтів»

Служба безпеки затримала організатора злочинної схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. За гроші фігурант пропонував військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених посвідок волонтерів. Про це інформують в Управлінні СБ України у Черкаській області.

Свої «послуги» ділок оцінював від 3 тис. американських доларів.
Встановлено, що ухилянтську схему організував мешканець Черкас, колишній податківець. Він пропонував незаконно внести своїх клієнтів до системи «Шлях» як волонтерів. Зокрема, обіцяв працевлаштувати їх на вибір в різні громадські організації на території України, що займаються перевезенням гуманітарної допомоги.
У результаті спільної спецоперації правоохоронці затримали організатора під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.
На підставі зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
* ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
* ч. 2 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди).

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.

Освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ

В області триває підготовка до проведення національного мультипредметного тесту. Про це повідомила проректорка з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Лісова на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона зауважила, тестування відбуватиметься у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах.

– Цьогоріч в області їх створено вдвічі більше, – розповіла Наталія Лісова. –  Вони працюватимуть у  закладах 14 тергромад. Головна умова – наявність укриття.

Окрім цього, центри забезпечені персональними комп’ютерами. Дотримано вимоги щодо  апаратного та програмного забезпечення.  Зокрема, в аудиторіях  буде створено по 10-20 робочих місць для учасників. Роботу центрів забезпечуватимуть відповідальний за тимчасовий екзаменаційний центр, ІТ-фахівець та інструктори. 

Для пропуску до центру абітурієнту обов’язково слід мати  документ, що посвідчує особу, та сертифікат.

Опісля проведення всіх сесій НМТ та оприлюднення результатів тестування, розпочнеться вступна кампанія. Про це розповіла відповідальна секретарка приймальної комісії  ЧНУ  ім. Б. Хмельницького Людмила Смалиус. За її словами, вже з 1 липня стартує реєстрація електронного кабінету вступника.  

Докладніше у відео:

Читайте також: Валерій Данилевський розповів про результати реєстрації на МНТ в області.

Спортсмени Черкащини продовжують підкорювати міжнародні арени

Спортсмени Черкащини продовжують підкорювати всеукраїнські й міжнародні арени. Упродовж минулого місяця вони взяли участь у понад 40 змаганнях різних рівнів. Про це повідомив начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Солодкий на брифінгу в медіацентрі ОВА.

– Зараз наші спортсмени готуються до ХХХІІІ Літніх Олімпійських ігор, – розповів він. – Ліцензії на участь уже вибороли Ілля Ковтун та Сергій Куліш.  Також шанс їх отримати мають боксерки Кароліна Махно й Анастасія Ковальчук.

Тим часом вони беруть участь у низці змагань міжнародного класу. Зокрема,  наприкінці квітня Ілля Ковтун став володарем трьох золотих медалей чемпіонату Європи-2024 із гімнастики спортивної.

– Кожна перемога – важлива, – наголосив Ілля Ковтун. –  І кожна медаль приносить особливі емоції. Для цього ми продовжуємо багато працювати. Радію, що зумів показати такий результат на змаганнях.

Тренерка гімнаста Ірина Горбачева зауважує, що наразі особливу увагу приділяють відточуванню майстерності.  Працюють системно та комплексно, щоб успішно виступити на Літніх Олімпійських іграх.

Докладніше у відео: 

Читайте також: в області оголосили переможців районного етапу змагань шкільних ліг .

Валерій Данилевський про підсумки реєстрації на НМТ-2024 в області

Абітурієнти Черкащини завершили реєстрацію для проходження національного мультипредметного тесту. Цьогоріч його складатимуть 9614 осіб. Це – випускники шкіл, студенти профтехів і студенти І-ІІ курсів закладів фахової довищої освіти регіону. Про це повідомив начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, серед обов’язкових предметів для складання – українська мова, математика, історія України. Решта на вибір. 

– Цьогоріч, обираючи під час реєстрації предмет за вибором, абітурєнти надали перевагу англійській мові, – розповів Валерій Данилевський. – Тестування з неї складатимуть понад 3 тис. осіб. Також вступники зупинились на біології, географії, українській літературі, фізиці та хімії. Найменше складатимуть тести із німецької та французької мов.

Основна сесія НМТ проходитиме в області з 18 травня по  25 червня. До проведення національного мультипредметного тесту буде залучено 415 науково-педагогічних працівників. Усі вони пройшли відповідне навчання.

– Незмінним пріоритетом під час складання НМТ залишається безпека учасників, – наголосив Валерій Данилевський. – Усі заклади мають укриття. А проведення тестування відбуватиметься з дотриманням правил безпеки.

Докладніше у відео: 

 

На свята синоптики прогнозують незначне зниження температури

Погода травня вже найближчими днями частково змінить теплий сценарій. Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.
З п’ятниці і до Великодня антициклон «SVEN» продовжить сонячну та суху погоду. Проте температура знизиться на 2-3°: вночі синоптики прогнозують 4-9º тепла, вдень – 15-20º.
У ніч 4-5 травня на Лівобережжі Черкащини можливі заморозки на ґрунті 0-3°.
Температура води у Дніпрі сьогодні на ранок 16ºС – одна з найвищих температур за останні 30 років.

Посівна в області – на екваторі

На Черкащині вже посіяно 236 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Це – 53% від плану. Про це інформують у Департаменті агропромислового розвитку ОВА.

Зокрема, посіяно 38,3 тис. га ярого ячменю або 92 % від плану, ярої пшениці – 7,9 тис. га або 90,8%, вівса – 0,8 тис. га або 100%, гороху – 5,4 тис. га, 100% та кукурудзи – 182 тис. га, 48%.

Технічних культур посіяно на площі 240 тис. га, що становить 63% до прогнозу. Зокрема 15 тис. га цукрових буряків (100% до плану), 180 тис. соняшника га або 71% до плану, 39 тис. га або 38% до плану сої,  0,6 тис. га ярого ріпаку або 60% до плану.

Інтерактивну мапу сміттєзвалищ створили на Черкащині

Понад 400 об’єктів, виділених під зберігання відходів на Черкащині, впорядкували в інтерактивну мапу. Її представили на загал в області.

Працювали над нею фахівці управління екології та природних ресурсів, а також відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської ОВА.

На мапі зібрано інформацію про наявні місця, що виділені для збереження відходів на території області. Цю інформацію можуть використовувати органи місцевого самоврядування під час розроблення містобудівної документації для громад, у процесі реформування чинної системи управління відходами та для підготовки місцевих планів управління відходами.

З набуттям чинності Закону України «Про управління відходами» також оновлено вимоги до місць захоронення відходів. Так, з 1 січня 2030 року експлуатація місць розміщення відходів (полігонів, звалищ), що не оснащені системами вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, системами моніторингу викидів в атмосферне повітря та моніторингу забруднення ґрунтів і підземних вод, забороняється.

Після ухвалення на державному рівні порядку проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів, спільно з органами місцевого самоврядування формуватиметься перелік місць видалення відходів, що підлягають ліквідації чи рекультивації.

Нагадаємо, на Черкащині розпочинають роботу над проектом регіонального плану управління відходами.

Валерій Данилевський про підсумки реєстрації на НМТ-2024 в області

Перший Саміт миру для України стане платформою, що розпочне майбутній мирний процес

15–16 червня на виконання січневої домовленості між Президентом України Володимиром Зеленським і Президенткою Швейцарії Віолою Амхерд відбудеться перший Саміт миру для України. Місцем його проведення сторони обрали Бюргеншток, розташований неподалік швейцарського міста Люцерн.

Організація Саміту є результатом скоординованих зусиль української та швейцарської сторін. У ньому візьмуть участь лідери країн та голови урядів з усіх континентів. Засади роботи цього заходу було вироблено та погоджено під час низки міжнародних зустрічей радників із національної безпеки, ініційованих Офісом Президента для опрацювання Української формули миру.

Саміт стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права. Повагу до цих принципів засвідчили всі запрошені до участі в заході.

Саміт присвячено розробці рамок для досягнення цієї мети, щоб стимулювати майбутній мирний процес.

За інформацією Офісу Президента України

Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлюється після її проходження

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Потрібно було підтвердити свою особу в один із зручних способів, онлайн або офлайн. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. 

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився. Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв’язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), – пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються на банківські картки.

Тож звертаємо увагу пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та НЕ пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити і зараз. Після проходження ідентифікації виплата пенсії буде продовжена.

Пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації.

Якщо пенсіонер з числа ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію в квітні, – фінансування виплати буде поновлено у найближчий період, після надходження до Пенсійного фонду інформації про встановлення особи (якщо ідентифікація проведена не в Пенсійному фонді України).

Протягом квітня Ощадбанк вже передав Пенсійному фонду додаткові переліки пенсіонерів, які пройшли ідентифікацію. Таким особам перерахування пенсій на банківські картки вже відновлено.

Додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України  із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації з 1 квітня, не потрібно.

Якщо ви пройшли фізичну ідентифікацію, але пенсію вам ще не виплатили, – необхідно звернутися до органів Фонду і повідомити дату та спосіб проходження ідентифікації. Пенсійний фонд України надасть допомогу у з’ясуванні обставин та вирішенні вашого питання.

Нагадуємо, що для проходження ідентифікації можна обрати будь-який зручний спосіб:

  • особисто відвідати відділення АТ “Ощадбанк“  чи орган Пенсійного фонду України (ПФУ);
  • віддалено авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) на веб-порталі електронних послуг ПФУ.  Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків чи Пенсійного фонду, перебуває на тимчасово окупованій території, або віддає перевагу онлайн-інструментам;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку (подати заявку можна на веб-порталі електронних послуг ПФУ або через Контакт- центр Пенсійного фонду України за номерами: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71);
  • у випадку перебування за кордоном – отримати в закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою веб-порталу Фонду чи поштою.

Норма фізичної ідентифікації є загальноприйнятою  міжнародною практикою. Всі пенсіонери в Україні проходять фізичну ідентифікацію регулярно, але зазвичай не звертають увагу на це, адже фізична ідентифікація для них відбувається в момент відвідування відділень Пенсійного фонду чи банку, в якому відкрито пенсійний рахунок.

Крім того, Мінсоцполітики і ПФУ наразі напрацьовують механізм переходу на загальні умови отримання пенсії для ВПО,  які були взяті на облік до 24.02.2022 року. Зокрема, напрацьовується механізм отримання пенсії незалежно від наявності відомостей в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та через усі уповноважені банки.

Деталі такого механізму будуть повідомлені згодом.