ОСТАННІ

«русскій воєнний флот – до дна!»: у Черкасах погасили нову марку від Укрпошти

Спецпогашення нової марки від Укрпошти «русскій воєнний флот – до дна» сьогодні провели в Черкасах. Долучився до заходу начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Новий поштовий випуск є продовженням легендарної серії поштових марок воєнного часу «русскій воєнний корабль…». 

– Тут зображені найвагоміші втрати ворога на морі за час повномасштабки, – розповів Ігор Табурець. –  А під прицілом – «адмірал макаров». Поки неушкоджений. Тимчасово. Бо наші Сили безпеки й оборони роблять усе, щоб очистити українське Чорне море від російського залізяччя.  Сподіваюсь,  ця марка теж буде пророча, як і про «русскій воєнний корабль».

Відсьогодні продукцію випуску «русскій воєнний флот – до дна!» можна придбати у відділеннях Укрпошти,  філателістичних крамницях, а також онлайн у Поштовому маркеті. Тираж – 1 000 000 примірників.

Довідково:

Художник марки, конвертів, карток  та штемпеля «Перший день» – Віктор Грудаков. На поштовому випуску також використано шрифт UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 8 травня

Доба для області розпочалась із тривог. Понад чотири години поспіль була загроза з повітря. Ворог знову масовано атакував країну ракетами та дронами. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Як він розповів, у цей час наші оборонці мінуснули “шахеда” в небі над Черкаським районом.

– Люди цілі, – повідомив Ігор Табурець. – І це найголовніше. Однак пошкоджено один із будинків.

Принагідно начальник ОВА закликав черкащан реагувати на повітряні тривоги та попередження про небезпеку.

– Навіть 100% ураження повітряних цілей не гарантує безпечне перебування там, де працює ППО, – зауважив Ігор Табурець. – Уламки теж несуть загрозу. Бережіть себе та рідних!

Додамо, за інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 8 травня 2024 року ворог завдав комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БпЛА. Нашою протиповітряною обороною знищено 59 ворожих повітряних цілей. Зокрема, 39 ракет і 20 ударних БПЛА.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Звернення Президента України з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

«Вони вриваються у твій дім. Приходять убивати, спалювати, страчувати. Вони не шкодують нікого – літніх людей, жінок, дітей… Вони – звірі…»

Це спогади тих, хто пережив окупацію нацистів.
І це спогади тих, хто пережив російську окупацію. Однакові жахи, злочини однакових нелюдів.
80 років тому мільйони українців боролися, аби нацизм програв назавжди. Але сьогодні українці знову протидіють злу, яке відродилося, прийшло знову, хоче знищити нас знову. Армія нелюда, який убиває, катує, стирає з лиця землі мирні міста й села. Зло, ім’я якого – російський фашизм. Скорочено – РФ.

Свідок цього – цей підвал у селі Ягідне на Чернігівщині. Рашисти загнали й тримали тут майже місяць усіх жителів села. Усіх. 350 людей. Всіх дітей цього села. 80 дівчаток і хлопчиків, наймолодшому з яких – півтора місяця. Кожен у світі може зрозуміти, що таке путінська Росія, уявивши себе тут, у цьому підвалі, серед цих людей. Без світла, їжі, води, ліків, повітря, у приміщенні, де було менше як метр на одну людину. Спали сидячи. Виходили на вулицю лише раз. Їли по 200 грамів юшки на день. Чоловіків на морозі роздягали догола, аби знайти українські татуювання. Десять заручників тут померли. Їх заборонили ховати. Ще 17 людей рашисти вбили. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: пекло. Коли спалюють цілі села, вчиняють масові страти, ставлять до стінки із зав’язаними очима та вбивають. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: нацизм. Якщо це не нацизм, то що тоді?
І всі на Землі знають історію й пам’ятають, як боротися з нацизмом. Коли людство об’єднується, протидіє Гітлеру, а не купує в нього нафту й не приходить до нього на інавгурацію.

Ягідне, що пережило пекло РФ, – лише один приклад. Одне село, але воно відображає всю суть путінського бачення світу. Справжні цілі. Заганяти під землю всіх, хто хоче жити вільно. Загнати в підвал ціле село, а далі – ще одне, інше, а далі – усю Україну, а врешті загнати в підвал цілий світ. Для РФ це просто етапи божевільного плану: ув’язнити свободу в гетто. Концтабір під назвою «рускій мір». Експортувати по всьому світу головне російське надбання – колючий дріт. За тим же сценарієм 80-річної давнини авторства Гітлера, крок за кроком ковтаючи землі інших і тестуючи реакцію світу. І коли реакція безхребетна, нацисти йдуть далі. Їх не зупиняють заклики, резолюції, напівсанкції. І єдине питання, яким Путін переймається сьогодні: хто наступний?

Перелік держав, які не можуть почуватися в безпеці, Росія офіційно затвердила під назвою «Список недружественных государств». Красномовно, що він майже повністю збігається зі списком держав антигітлерівської коаліції. Ті, хто переміг нацизм, – вороги для сучасної Росії. Країни Європейського Союзу, Велика Британія, США, Канада й загалом майже пів сотні держав. Вільні, демократичні й незалежні, що в сучасній кремлівській ідеології значить небезпечні. А отже – мішені.
Світ не бачив загрози, світ проспав відродження нацизму – о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам’ятає Другу світову й дожив до наших днів, відчувають дежавю. Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, блокада портів, викрадення й вивезення зерна, катування, страти, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову Росія повернула у заголовки світових ЗМІ. Страшне минуле Росія повернула у стрічку щоденних новин. Доводячи з кожним новим злочином – нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: «Сделано в России».

Нещодавно наше суспільство зворушило фото чоловіка біля могили онука, який загинув на війні. Батько цього чоловіка загинув від рук нацистів. Життя його онука забрали російські окупанти. Це лише один із мільйонів прикладів, які ставлять між нацизмом і сучасною Росією знак рівності.

Сьогодні ідеї Гітлера звучать російською мовою. Злочини нацистів скоюються під російським прапором. Відмінність формальна. Новий вермахт, який вдерся в Україну, носить на рукавах двоголового орла. Нові «Фау» – це «калібри» й «кинджали», новий Люфтваффе – МіГи й «сушки», нова свастика – «зетка», новий «Гітлер’югенд» – «Юнармія». Таких паралелей – десятки, таких наслідувань – сотні.
І якщо сучасний Кремль походить на Третій рейх в усьому, то й кінець його має бути ідентичним.
У новому Нюрнберзі. У місті Гаазі.

Як і в 1945-му, це здатен зробити тільки об’єднаний вільний світ. Об’єднаний в антипутінську коаліцію. Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитися на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Здатний допомогти Україні перемогти російський нацизм, допомогти собі, допомогти світу, аби довести відданість словам «Ніколи знову!».
Аби «Ніколи знову!» знову було актуальним.

Дорогі українці!
Жителів села Ягідне тримали тут 27 днів. 30 березня 2022 року село було звільнене від рашистських окупантів. 19 квітня – розміноване нашими силами. Це символ того, що історія повторюється, і кожен, хто прийшов нищити нас, врешті-решт тікатиме з української землі. Частина наших територій поки що залишається окупованою, частина наших людей – у полоні. Це означає, що наша битва триває. І сьогодні, в День пам’яті та перемоги над нацизмом, згадуючи мільйони українців, що разом з іншими народами боролися й перемогли, ми віримо й наближаємо новий день нової перемоги.
Коли вигнання нацистів з України, про яке ми читали в підручниках історії, відбудеться у реальному житті. І подія середини ХХ століття станеться знову й увійде в історію ХХІ століття. Історію спільної перемоги над російським злом.

З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Слава Україні!

Іспанія, Бельгія, Латвія та Фінляндія підтвердили участь у Глобальному саміті миру

“Зроблено в Україні”: сільгосптехніка 64 українських виробників доступна для компенсації аграріям

Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 64 українських виробників. До оновленого Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено продукцію ще 20 українських виробників. Загалом в переліку вже 6 691 номенклатурна позиція техніки та обладнання 64 виробників.  

“Програма 25% компенсації аграріям вартості придбаної сільгосптехніки українського виробника — одна зі складових нашої політики “Зроблено в Україні”, яка спрямована на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. На сьогодні аграрії можуть отримати часткову компенсацію за куплену сільгосптехніку вже 64 виробників — це майже 7 тисяч номенклатурних позицій. І завдяки цьому оновити парк техніки, підвищити продуктивність виробництва, стати більш конкурентоздатними на ринку. Цього року на реалізацію програми ми заклали в бюджет 1 млрд грн”, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

За підрахунками Міністерства економіки, цієї суми вистачить для підтримки близько 4 000 агровиробників.

Серед доданих до оновленого переліку вітчизняної сільгосптехніки та обладнання, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, зокрема такі позиції: грунтообробна техніка та обладнання; посівні та грунтообробні комплекси; насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна; машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур; навантажувачі зерна та зернометальники; гвинтові конвеєра, норії; машини для внесення мінеральних добрив; обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур; тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна; техніка та обладнання для поливу та крапельного зрошування; обладнання для сушіння зерна; обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят.

В міру надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня.

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. На сьогодні в програмі беруть участь 30 банків.

Уряд підтримав ініціативу створення Сил безпілотних систем

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Указу Президента України про введення в дію рішення РНБО щодо створення у структурі Збройних Сил окремого роду військ – Сил безпілотних систем. Про це інформують у Міноборони.

Документ був напрацьований Міністерством оборони України спільно з Генеральним штабом з метою нарощування оборонних можливостей для відбиття зростаючої російської агресії.

Він, зокрема, передбачає створення Сил безпілотних систем як одного з головних носіїв бойового потенціалу та технологічної переваги українських Збройних Сил, що будуть використовуватися для нанесення уражень по ворогу на всіх рівнях – стратегічному, оперативному і тактичному – засобами безпілотних систем у повітрі, на суходолі та на морі.

Для реалізації положень проєкту Указу Президента України, Міністерством оборони України буде підготовлений і внесений на засідання Уряду відповідний проєкт Закону України про створення Сил безпілотних систем.

Створення Сил безпілотних систем є важливим кроком на шляху до підвищення обороноздатності України та забезпечення безпеки держави у сьогоднішніх геополітичних умовах.

Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Болгарії обговорили забезпечення військових потреб України

Загальні бойові втрати противника станом на 08 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 08 травня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 477430 (+970) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 7418 (+13) од,

бойових броньованих машин / APV ‒ 14246 (+19) од,

артилерійських систем / artillery systems – 12317 (+30) од,

РСЗВ / MLRS – 1057 (+0) од,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 792 (+0) од,

літаків / aircraft – 349 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 325 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 9728 (+11),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2151 (+2),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 26 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 16549 (+40) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 2019 (+2)

Дані уточнюються

Звернення Президента

Дорогі українці, українки!

Коротко про цей день. Перше – фронт. Бої там, де найбільш гаряче. Напрямки Покровський, Курахівський, Краматорський, Лиманський, Времівський, Купʼянський. Сьогодні, як і завжди, був на звʼязку з військовими, провів окрему нараду з Міністерством оборони, зокрема щодо комплектування наших бригад. Ми робимо все, щоб зміцнити воїнів і щоб дати Україні більше міцності в боях. Я дякую кожному у світі, хто нам допомагає. Дякую всім лідерам, які справді тримають слово і виконують те, про що ми домовлялись – усі пакети постачання зброї та снарядів для України зараз надзвичайно важливі. Цей час визначає весь рік – і в боях, і в тренуванні, і в забезпеченні. Будь-яка затримка зараз щодо зброї, чи щодо снарядів, чи щодо комплектування наших бригад коштуватиме надто дорого для всіх у світі, хто справді хоче захисту від Росії. І я дякую кожній нашій бойовій бригаді – усім, хто бʼється на передовій, бʼється результативно та хоробро, не здаючи позицій, – дякую за те, що ви є в України. І також сьогодні, вже за результатами перших днів тижня, заслуговують нашої з вами особливої вдячності воїни 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ». Молодці, хлопці! Ваша влучність незмінно надихає!

Друге за сьогодні – міжнародні перемовини.

Продовжуємо наш марафон підготовки першого Глобального саміту миру – Саміту, який може й повинен показати, чого варта міжнародна співпраця та всі слова про захист Статуту ООН і міжнародного порядку, заснованого на правилах, – слова, які звучали протягом років цієї війни. Кожен лідер, який братиме участь у Саміті, кожен лідер, який зараз допомагає з організацією Саміту, кожна держава, чию силу ми зараз додаємо до спільної сили захисту людського життя, однозначно проявить себе в цьому марафоні – у підготовці Саміту миру. Сьогодні я говорив із лідерами Іспанії, Бельгії, Латвії, Фінляндії та Кабо-Верде. Крок за кроком ми вийдемо на справді глобальну спільноту – кожен континент буде представлений на нашому Саміті у Швейцарії, різні нації – і географічно великі, і географічно менші, і ті, хто вже чітко висловився на підтримку міжнародного права, і ті, хто ще це зробить. Поки в Москві лише лицемірно використовують термін «багатополярність», щоб прикрити свої спроби контролювати життя інших націй, ми створюємо реальний інструмент реальної багатополярності – запрошуємо на Саміт миру світову більшість. І саме більшість має сказати своє слово – може наблизити справедливий мир.

І ще одне за сьогодні.

Готуємо зустрічі та документи, які точно стануть новинами за найближчі тижні. Нові візити в Україну наших партнерів. Нові безпекові угоди для нашої держави й життя загалом у Європі. Та, звичайно, ми продовжуємо готувати фактичний старт перемовин із Європейським Союзом на червень. З нашого, українського боку всі деталі будуть опрацьовані на сто відсотків. Україна виконала свої зобовʼязання. І на таку ж активність – результативну активність – Україна розраховує і з боку партнерів.

Дякую всім, хто з Україною, усім, хто підтримує дієво та вчасно! Бо це – життя. Збереження життів. Дякую всім, хто бʼється заради нашої держави й наших людей. І, будь ласка, завжди памʼятайте всіх тих, хто своє життя віддає в цій битві – у битві заради України та людяності. Хай буде світлою та вічною памʼять кожного нашого воїна, чиє життя було віддане в боях і стало життям всієї нашої держави – нашої України.

Слава Україні!

Партнери допомагають Черкащині ставати енергетично стійкішою

Для стабільної роботи підприємств теплоенергетики в умовах війни. Сім модульних котелень посилили енергосистему регіону. Їхнє отримання стало можливим завдяки підтримці Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Оглянув одну з отриманих потужних систем від українського виробника заступник очільника області Антон Царюк. Він наголосив, що на рівні області докладають зусиль для забезпечення стабільної роботи енергогенеруючих підприємств Черкащини в умовах війни.

– Критична інфраструктура України – ціль ворога, – наголосив Антон Царюк. – І вже неодноразово зазнавала атак з боку агресора. Саме тому ми максимум уваги приділяємо підсиленню наших підприємств житлово-комунального господарства. Працюємо спільно з органами місцевого самоврядування, благодійними організаціями, щоб підтримати стійкість галузі в цілому. Ці 7 модульних котелень також посилять нашу теплову генерацію. Дякуємо Черкаській обласній організації Товариства Червоного Хреста України за незмінну підтримку.

Він додав, що основні об’єкти житлово-комунального господарства області, що відповідають за життєзабезпечення населення, мають джерела резервного живлення. 

– Ми тісно взаємодіємо з міжнародними донорами, країнами-партнерами, благодійниками, містами-побратимами, бізнесом, місцевими адміністраціями для забезпечення джерелами резервного живлення різної потужності головних об’єктів підприємств критичної інфраструктури, – зауважив Антон Царюк.

Уся вироблена цими установками електроенергія буде споживатись на забезпечення власних потреб підприємств, а її надлишок надходитиме в енергосистему України.

Шкільні ліги: На Черкащині стартували спортивні баталії за першість області

Обласний етап національного проекту «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» розпочато на Черкащині.

Старт змаганням дали баскетболісти. Далі спортивні ігри пройдуть із волейболу, футзалу, спортивного орієнтування та черлідингу. Загалом у них візьмуть участь 35 шкільних команд області.

Мотивована та цілеспрямована учнівська молодь завзято готова поборотися за перемогу, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай на відкритті змагань. –  Кожен із них знає уже знає її ціну. За плечима наших фіналістів шкільні першості, змагання на рівні громади та району. Цього місяця команди зійдуться в обласних поєдинках. Уболіваємо, підтримуємо наших учнів!

Фінали в області триватимуть до кінця травня. Переможці в 5 видах спорту представлять Черкащину на всеукраїнському рівні.

Нагадаємо, Черкащина долучилася до наймасштабнішого шкільного спортивного руху. Область стала одним із 20 регіонів, які беруть участь у проекті “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч”. Загалом від Черкащини для участі в національному проекті  зареєструвалися понад 2500 команд.  Із них 35 дійшли до обласного етапу.

В ОВА обговорили безпекову складову під час складання НМТ

Безпека під час складання національного мультипредметного тесту – незмінне пріоритетне завдання. На цьому наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай.

Сьогодні він провів робочу зустріч із директоркою Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світланою Сакаєвою, освітянами, представниками Нацполіції та обласної ДСНС. Тут у деталях обговорили вимоги, що регулюють організаційно-технологічні особливості проведення тестування.

Цьогоріч в області для складання НМТ зареєструвалися 9614 осіб. Тестування проходитиме в тимчасових екзаменаційних центрах. Вони працюватимуть в 14 округах області. Головна умова – наявність укриття.

Під час повітряної тривоги тестування призупиняється. Його буде відновлено лише після повернення учасників і працівників центрів із укриття.

– Безпековій складовій під час НМТ приділяємо максимум уваги, – наголосив Олександр Шамрай. – Для цього взаємодіємо комплексно. Разом із правоохоронцями, рятувальниками та медиками відпрацьовуємо алгоритми дій. Це – спільна відповідальність.

У 2024 році основна сесія НМТ стартує з 18 травня.  Триватиме до 25 червня. Із 11 по 19 липня проходитиме додаткова сесії.

Читайте також: освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ

БЛОГ

«русскій воєнний флот – до дна!»: у Черкасах погасили нову марку від Укрпошти

Спецпогашення нової марки від Укрпошти «русскій воєнний флот – до дна» сьогодні провели в Черкасах. Долучився до заходу начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Новий поштовий випуск є продовженням легендарної серії поштових марок воєнного часу «русскій воєнний корабль…». 

– Тут зображені найвагоміші втрати ворога на морі за час повномасштабки, – розповів Ігор Табурець. –  А під прицілом – «адмірал макаров». Поки неушкоджений. Тимчасово. Бо наші Сили безпеки й оборони роблять усе, щоб очистити українське Чорне море від російського залізяччя.  Сподіваюсь,  ця марка теж буде пророча, як і про «русскій воєнний корабль».

Відсьогодні продукцію випуску «русскій воєнний флот – до дна!» можна придбати у відділеннях Укрпошти,  філателістичних крамницях, а також онлайн у Поштовому маркеті. Тираж – 1 000 000 примірників.

Довідково:

Художник марки, конвертів, карток  та штемпеля «Перший день» – Віктор Грудаков. На поштовому випуску також використано шрифт UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 8 травня

Доба для області розпочалась із тривог. Понад чотири години поспіль була загроза з повітря. Ворог знову масовано атакував країну ракетами та дронами. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Як він розповів, у цей час наші оборонці мінуснули “шахеда” в небі над Черкаським районом.

– Люди цілі, – повідомив Ігор Табурець. – І це найголовніше. Однак пошкоджено один із будинків.

Принагідно начальник ОВА закликав черкащан реагувати на повітряні тривоги та попередження про небезпеку.

– Навіть 100% ураження повітряних цілей не гарантує безпечне перебування там, де працює ППО, – зауважив Ігор Табурець. – Уламки теж несуть загрозу. Бережіть себе та рідних!

Додамо, за інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 8 травня 2024 року ворог завдав комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БпЛА. Нашою протиповітряною обороною знищено 59 ворожих повітряних цілей. Зокрема, 39 ракет і 20 ударних БПЛА.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Звернення Президента України з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

«Вони вриваються у твій дім. Приходять убивати, спалювати, страчувати. Вони не шкодують нікого – літніх людей, жінок, дітей… Вони – звірі…»

Це спогади тих, хто пережив окупацію нацистів.
І це спогади тих, хто пережив російську окупацію. Однакові жахи, злочини однакових нелюдів.
80 років тому мільйони українців боролися, аби нацизм програв назавжди. Але сьогодні українці знову протидіють злу, яке відродилося, прийшло знову, хоче знищити нас знову. Армія нелюда, який убиває, катує, стирає з лиця землі мирні міста й села. Зло, ім’я якого – російський фашизм. Скорочено – РФ.

Свідок цього – цей підвал у селі Ягідне на Чернігівщині. Рашисти загнали й тримали тут майже місяць усіх жителів села. Усіх. 350 людей. Всіх дітей цього села. 80 дівчаток і хлопчиків, наймолодшому з яких – півтора місяця. Кожен у світі може зрозуміти, що таке путінська Росія, уявивши себе тут, у цьому підвалі, серед цих людей. Без світла, їжі, води, ліків, повітря, у приміщенні, де було менше як метр на одну людину. Спали сидячи. Виходили на вулицю лише раз. Їли по 200 грамів юшки на день. Чоловіків на морозі роздягали догола, аби знайти українські татуювання. Десять заручників тут померли. Їх заборонили ховати. Ще 17 людей рашисти вбили. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: пекло. Коли спалюють цілі села, вчиняють масові страти, ставлять до стінки із зав’язаними очима та вбивають. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: нацизм. Якщо це не нацизм, то що тоді?
І всі на Землі знають історію й пам’ятають, як боротися з нацизмом. Коли людство об’єднується, протидіє Гітлеру, а не купує в нього нафту й не приходить до нього на інавгурацію.

Ягідне, що пережило пекло РФ, – лише один приклад. Одне село, але воно відображає всю суть путінського бачення світу. Справжні цілі. Заганяти під землю всіх, хто хоче жити вільно. Загнати в підвал ціле село, а далі – ще одне, інше, а далі – усю Україну, а врешті загнати в підвал цілий світ. Для РФ це просто етапи божевільного плану: ув’язнити свободу в гетто. Концтабір під назвою «рускій мір». Експортувати по всьому світу головне російське надбання – колючий дріт. За тим же сценарієм 80-річної давнини авторства Гітлера, крок за кроком ковтаючи землі інших і тестуючи реакцію світу. І коли реакція безхребетна, нацисти йдуть далі. Їх не зупиняють заклики, резолюції, напівсанкції. І єдине питання, яким Путін переймається сьогодні: хто наступний?

Перелік держав, які не можуть почуватися в безпеці, Росія офіційно затвердила під назвою «Список недружественных государств». Красномовно, що він майже повністю збігається зі списком держав антигітлерівської коаліції. Ті, хто переміг нацизм, – вороги для сучасної Росії. Країни Європейського Союзу, Велика Британія, США, Канада й загалом майже пів сотні держав. Вільні, демократичні й незалежні, що в сучасній кремлівській ідеології значить небезпечні. А отже – мішені.
Світ не бачив загрози, світ проспав відродження нацизму – о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам’ятає Другу світову й дожив до наших днів, відчувають дежавю. Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, блокада портів, викрадення й вивезення зерна, катування, страти, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову Росія повернула у заголовки світових ЗМІ. Страшне минуле Росія повернула у стрічку щоденних новин. Доводячи з кожним новим злочином – нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: «Сделано в России».

Нещодавно наше суспільство зворушило фото чоловіка біля могили онука, який загинув на війні. Батько цього чоловіка загинув від рук нацистів. Життя його онука забрали російські окупанти. Це лише один із мільйонів прикладів, які ставлять між нацизмом і сучасною Росією знак рівності.

Сьогодні ідеї Гітлера звучать російською мовою. Злочини нацистів скоюються під російським прапором. Відмінність формальна. Новий вермахт, який вдерся в Україну, носить на рукавах двоголового орла. Нові «Фау» – це «калібри» й «кинджали», новий Люфтваффе – МіГи й «сушки», нова свастика – «зетка», новий «Гітлер’югенд» – «Юнармія». Таких паралелей – десятки, таких наслідувань – сотні.
І якщо сучасний Кремль походить на Третій рейх в усьому, то й кінець його має бути ідентичним.
У новому Нюрнберзі. У місті Гаазі.

Як і в 1945-му, це здатен зробити тільки об’єднаний вільний світ. Об’єднаний в антипутінську коаліцію. Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитися на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Здатний допомогти Україні перемогти російський нацизм, допомогти собі, допомогти світу, аби довести відданість словам «Ніколи знову!».
Аби «Ніколи знову!» знову було актуальним.

Дорогі українці!
Жителів села Ягідне тримали тут 27 днів. 30 березня 2022 року село було звільнене від рашистських окупантів. 19 квітня – розміноване нашими силами. Це символ того, що історія повторюється, і кожен, хто прийшов нищити нас, врешті-решт тікатиме з української землі. Частина наших територій поки що залишається окупованою, частина наших людей – у полоні. Це означає, що наша битва триває. І сьогодні, в День пам’яті та перемоги над нацизмом, згадуючи мільйони українців, що разом з іншими народами боролися й перемогли, ми віримо й наближаємо новий день нової перемоги.
Коли вигнання нацистів з України, про яке ми читали в підручниках історії, відбудеться у реальному житті. І подія середини ХХ століття станеться знову й увійде в історію ХХІ століття. Історію спільної перемоги над російським злом.

З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Слава Україні!

ВЛОГ

«русскій воєнний флот – до дна!»: у Черкасах погасили нову марку від Укрпошти

Спецпогашення нової марки від Укрпошти «русскій воєнний флот – до дна» сьогодні провели в Черкасах. Долучився до заходу начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Новий поштовий випуск є продовженням легендарної серії поштових марок воєнного часу «русскій воєнний корабль…». 

– Тут зображені найвагоміші втрати ворога на морі за час повномасштабки, – розповів Ігор Табурець. –  А під прицілом – «адмірал макаров». Поки неушкоджений. Тимчасово. Бо наші Сили безпеки й оборони роблять усе, щоб очистити українське Чорне море від російського залізяччя.  Сподіваюсь,  ця марка теж буде пророча, як і про «русскій воєнний корабль».

Відсьогодні продукцію випуску «русскій воєнний флот – до дна!» можна придбати у відділеннях Укрпошти,  філателістичних крамницях, а також онлайн у Поштовому маркеті. Тираж – 1 000 000 примірників.

Довідково:

Художник марки, конвертів, карток  та штемпеля «Перший день» – Віктор Грудаков. На поштовому випуску також використано шрифт UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 8 травня

Доба для області розпочалась із тривог. Понад чотири години поспіль була загроза з повітря. Ворог знову масовано атакував країну ракетами та дронами. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Як він розповів, у цей час наші оборонці мінуснули “шахеда” в небі над Черкаським районом.

– Люди цілі, – повідомив Ігор Табурець. – І це найголовніше. Однак пошкоджено один із будинків.

Принагідно начальник ОВА закликав черкащан реагувати на повітряні тривоги та попередження про небезпеку.

– Навіть 100% ураження повітряних цілей не гарантує безпечне перебування там, де працює ППО, – зауважив Ігор Табурець. – Уламки теж несуть загрозу. Бережіть себе та рідних!

Додамо, за інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 8 травня 2024 року ворог завдав комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БпЛА. Нашою протиповітряною обороною знищено 59 ворожих повітряних цілей. Зокрема, 39 ракет і 20 ударних БПЛА.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Звернення Президента України з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

«Вони вриваються у твій дім. Приходять убивати, спалювати, страчувати. Вони не шкодують нікого – літніх людей, жінок, дітей… Вони – звірі…»

Це спогади тих, хто пережив окупацію нацистів.
І це спогади тих, хто пережив російську окупацію. Однакові жахи, злочини однакових нелюдів.
80 років тому мільйони українців боролися, аби нацизм програв назавжди. Але сьогодні українці знову протидіють злу, яке відродилося, прийшло знову, хоче знищити нас знову. Армія нелюда, який убиває, катує, стирає з лиця землі мирні міста й села. Зло, ім’я якого – російський фашизм. Скорочено – РФ.

Свідок цього – цей підвал у селі Ягідне на Чернігівщині. Рашисти загнали й тримали тут майже місяць усіх жителів села. Усіх. 350 людей. Всіх дітей цього села. 80 дівчаток і хлопчиків, наймолодшому з яких – півтора місяця. Кожен у світі може зрозуміти, що таке путінська Росія, уявивши себе тут, у цьому підвалі, серед цих людей. Без світла, їжі, води, ліків, повітря, у приміщенні, де було менше як метр на одну людину. Спали сидячи. Виходили на вулицю лише раз. Їли по 200 грамів юшки на день. Чоловіків на морозі роздягали догола, аби знайти українські татуювання. Десять заручників тут померли. Їх заборонили ховати. Ще 17 людей рашисти вбили. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: пекло. Коли спалюють цілі села, вчиняють масові страти, ставлять до стінки із зав’язаними очима та вбивають. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: нацизм. Якщо це не нацизм, то що тоді?
І всі на Землі знають історію й пам’ятають, як боротися з нацизмом. Коли людство об’єднується, протидіє Гітлеру, а не купує в нього нафту й не приходить до нього на інавгурацію.

Ягідне, що пережило пекло РФ, – лише один приклад. Одне село, але воно відображає всю суть путінського бачення світу. Справжні цілі. Заганяти під землю всіх, хто хоче жити вільно. Загнати в підвал ціле село, а далі – ще одне, інше, а далі – усю Україну, а врешті загнати в підвал цілий світ. Для РФ це просто етапи божевільного плану: ув’язнити свободу в гетто. Концтабір під назвою «рускій мір». Експортувати по всьому світу головне російське надбання – колючий дріт. За тим же сценарієм 80-річної давнини авторства Гітлера, крок за кроком ковтаючи землі інших і тестуючи реакцію світу. І коли реакція безхребетна, нацисти йдуть далі. Їх не зупиняють заклики, резолюції, напівсанкції. І єдине питання, яким Путін переймається сьогодні: хто наступний?

Перелік держав, які не можуть почуватися в безпеці, Росія офіційно затвердила під назвою «Список недружественных государств». Красномовно, що він майже повністю збігається зі списком держав антигітлерівської коаліції. Ті, хто переміг нацизм, – вороги для сучасної Росії. Країни Європейського Союзу, Велика Британія, США, Канада й загалом майже пів сотні держав. Вільні, демократичні й незалежні, що в сучасній кремлівській ідеології значить небезпечні. А отже – мішені.
Світ не бачив загрози, світ проспав відродження нацизму – о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам’ятає Другу світову й дожив до наших днів, відчувають дежавю. Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, блокада портів, викрадення й вивезення зерна, катування, страти, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову Росія повернула у заголовки світових ЗМІ. Страшне минуле Росія повернула у стрічку щоденних новин. Доводячи з кожним новим злочином – нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: «Сделано в России».

Нещодавно наше суспільство зворушило фото чоловіка біля могили онука, який загинув на війні. Батько цього чоловіка загинув від рук нацистів. Життя його онука забрали російські окупанти. Це лише один із мільйонів прикладів, які ставлять між нацизмом і сучасною Росією знак рівності.

Сьогодні ідеї Гітлера звучать російською мовою. Злочини нацистів скоюються під російським прапором. Відмінність формальна. Новий вермахт, який вдерся в Україну, носить на рукавах двоголового орла. Нові «Фау» – це «калібри» й «кинджали», новий Люфтваффе – МіГи й «сушки», нова свастика – «зетка», новий «Гітлер’югенд» – «Юнармія». Таких паралелей – десятки, таких наслідувань – сотні.
І якщо сучасний Кремль походить на Третій рейх в усьому, то й кінець його має бути ідентичним.
У новому Нюрнберзі. У місті Гаазі.

Як і в 1945-му, це здатен зробити тільки об’єднаний вільний світ. Об’єднаний в антипутінську коаліцію. Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитися на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Здатний допомогти Україні перемогти російський нацизм, допомогти собі, допомогти світу, аби довести відданість словам «Ніколи знову!».
Аби «Ніколи знову!» знову було актуальним.

Дорогі українці!
Жителів села Ягідне тримали тут 27 днів. 30 березня 2022 року село було звільнене від рашистських окупантів. 19 квітня – розміноване нашими силами. Це символ того, що історія повторюється, і кожен, хто прийшов нищити нас, врешті-решт тікатиме з української землі. Частина наших територій поки що залишається окупованою, частина наших людей – у полоні. Це означає, що наша битва триває. І сьогодні, в День пам’яті та перемоги над нацизмом, згадуючи мільйони українців, що разом з іншими народами боролися й перемогли, ми віримо й наближаємо новий день нової перемоги.
Коли вигнання нацистів з України, про яке ми читали в підручниках історії, відбудеться у реальному житті. І подія середини ХХ століття станеться знову й увійде в історію ХХІ століття. Історію спільної перемоги над російським злом.

З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Слава Україні!

Іспанія, Бельгія, Латвія та Фінляндія підтвердили участь у Глобальному саміті миру

“Зроблено в Україні”: сільгосптехніка 64 українських виробників доступна для компенсації аграріям

Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 64 українських виробників. До оновленого Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено продукцію ще 20 українських виробників. Загалом в переліку вже 6 691 номенклатурна позиція техніки та обладнання 64 виробників.  

“Програма 25% компенсації аграріям вартості придбаної сільгосптехніки українського виробника — одна зі складових нашої політики “Зроблено в Україні”, яка спрямована на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. На сьогодні аграрії можуть отримати часткову компенсацію за куплену сільгосптехніку вже 64 виробників — це майже 7 тисяч номенклатурних позицій. І завдяки цьому оновити парк техніки, підвищити продуктивність виробництва, стати більш конкурентоздатними на ринку. Цього року на реалізацію програми ми заклали в бюджет 1 млрд грн”, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

За підрахунками Міністерства економіки, цієї суми вистачить для підтримки близько 4 000 агровиробників.

Серед доданих до оновленого переліку вітчизняної сільгосптехніки та обладнання, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, зокрема такі позиції: грунтообробна техніка та обладнання; посівні та грунтообробні комплекси; насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна; машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур; навантажувачі зерна та зернометальники; гвинтові конвеєра, норії; машини для внесення мінеральних добрив; обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур; тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна; техніка та обладнання для поливу та крапельного зрошування; обладнання для сушіння зерна; обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят.

В міру надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня.

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. На сьогодні в програмі беруть участь 30 банків.

Уряд підтримав ініціативу створення Сил безпілотних систем

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Указу Президента України про введення в дію рішення РНБО щодо створення у структурі Збройних Сил окремого роду військ – Сил безпілотних систем. Про це інформують у Міноборони.

Документ був напрацьований Міністерством оборони України спільно з Генеральним штабом з метою нарощування оборонних можливостей для відбиття зростаючої російської агресії.

Він, зокрема, передбачає створення Сил безпілотних систем як одного з головних носіїв бойового потенціалу та технологічної переваги українських Збройних Сил, що будуть використовуватися для нанесення уражень по ворогу на всіх рівнях – стратегічному, оперативному і тактичному – засобами безпілотних систем у повітрі, на суходолі та на морі.

Для реалізації положень проєкту Указу Президента України, Міністерством оборони України буде підготовлений і внесений на засідання Уряду відповідний проєкт Закону України про створення Сил безпілотних систем.

Створення Сил безпілотних систем є важливим кроком на шляху до підвищення обороноздатності України та забезпечення безпеки держави у сьогоднішніх геополітичних умовах.

Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Болгарії обговорили забезпечення військових потреб України

Загальні бойові втрати противника станом на 08 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 08 травня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 477430 (+970) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 7418 (+13) од,

бойових броньованих машин / APV ‒ 14246 (+19) од,

артилерійських систем / artillery systems – 12317 (+30) од,

РСЗВ / MLRS – 1057 (+0) од,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 792 (+0) од,

літаків / aircraft – 349 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 325 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 9728 (+11),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2151 (+2),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 26 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 16549 (+40) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 2019 (+2)

Дані уточнюються

Звернення Президента

Дорогі українці, українки!

Коротко про цей день. Перше – фронт. Бої там, де найбільш гаряче. Напрямки Покровський, Курахівський, Краматорський, Лиманський, Времівський, Купʼянський. Сьогодні, як і завжди, був на звʼязку з військовими, провів окрему нараду з Міністерством оборони, зокрема щодо комплектування наших бригад. Ми робимо все, щоб зміцнити воїнів і щоб дати Україні більше міцності в боях. Я дякую кожному у світі, хто нам допомагає. Дякую всім лідерам, які справді тримають слово і виконують те, про що ми домовлялись – усі пакети постачання зброї та снарядів для України зараз надзвичайно важливі. Цей час визначає весь рік – і в боях, і в тренуванні, і в забезпеченні. Будь-яка затримка зараз щодо зброї, чи щодо снарядів, чи щодо комплектування наших бригад коштуватиме надто дорого для всіх у світі, хто справді хоче захисту від Росії. І я дякую кожній нашій бойовій бригаді – усім, хто бʼється на передовій, бʼється результативно та хоробро, не здаючи позицій, – дякую за те, що ви є в України. І також сьогодні, вже за результатами перших днів тижня, заслуговують нашої з вами особливої вдячності воїни 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ». Молодці, хлопці! Ваша влучність незмінно надихає!

Друге за сьогодні – міжнародні перемовини.

Продовжуємо наш марафон підготовки першого Глобального саміту миру – Саміту, який може й повинен показати, чого варта міжнародна співпраця та всі слова про захист Статуту ООН і міжнародного порядку, заснованого на правилах, – слова, які звучали протягом років цієї війни. Кожен лідер, який братиме участь у Саміті, кожен лідер, який зараз допомагає з організацією Саміту, кожна держава, чию силу ми зараз додаємо до спільної сили захисту людського життя, однозначно проявить себе в цьому марафоні – у підготовці Саміту миру. Сьогодні я говорив із лідерами Іспанії, Бельгії, Латвії, Фінляндії та Кабо-Верде. Крок за кроком ми вийдемо на справді глобальну спільноту – кожен континент буде представлений на нашому Саміті у Швейцарії, різні нації – і географічно великі, і географічно менші, і ті, хто вже чітко висловився на підтримку міжнародного права, і ті, хто ще це зробить. Поки в Москві лише лицемірно використовують термін «багатополярність», щоб прикрити свої спроби контролювати життя інших націй, ми створюємо реальний інструмент реальної багатополярності – запрошуємо на Саміт миру світову більшість. І саме більшість має сказати своє слово – може наблизити справедливий мир.

І ще одне за сьогодні.

Готуємо зустрічі та документи, які точно стануть новинами за найближчі тижні. Нові візити в Україну наших партнерів. Нові безпекові угоди для нашої держави й життя загалом у Європі. Та, звичайно, ми продовжуємо готувати фактичний старт перемовин із Європейським Союзом на червень. З нашого, українського боку всі деталі будуть опрацьовані на сто відсотків. Україна виконала свої зобовʼязання. І на таку ж активність – результативну активність – Україна розраховує і з боку партнерів.

Дякую всім, хто з Україною, усім, хто підтримує дієво та вчасно! Бо це – життя. Збереження життів. Дякую всім, хто бʼється заради нашої держави й наших людей. І, будь ласка, завжди памʼятайте всіх тих, хто своє життя віддає в цій битві – у битві заради України та людяності. Хай буде світлою та вічною памʼять кожного нашого воїна, чиє життя було віддане в боях і стало життям всієї нашої держави – нашої України.

Слава Україні!

Партнери допомагають Черкащині ставати енергетично стійкішою

Для стабільної роботи підприємств теплоенергетики в умовах війни. Сім модульних котелень посилили енергосистему регіону. Їхнє отримання стало можливим завдяки підтримці Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Оглянув одну з отриманих потужних систем від українського виробника заступник очільника області Антон Царюк. Він наголосив, що на рівні області докладають зусиль для забезпечення стабільної роботи енергогенеруючих підприємств Черкащини в умовах війни.

– Критична інфраструктура України – ціль ворога, – наголосив Антон Царюк. – І вже неодноразово зазнавала атак з боку агресора. Саме тому ми максимум уваги приділяємо підсиленню наших підприємств житлово-комунального господарства. Працюємо спільно з органами місцевого самоврядування, благодійними організаціями, щоб підтримати стійкість галузі в цілому. Ці 7 модульних котелень також посилять нашу теплову генерацію. Дякуємо Черкаській обласній організації Товариства Червоного Хреста України за незмінну підтримку.

Він додав, що основні об’єкти житлово-комунального господарства області, що відповідають за життєзабезпечення населення, мають джерела резервного живлення. 

– Ми тісно взаємодіємо з міжнародними донорами, країнами-партнерами, благодійниками, містами-побратимами, бізнесом, місцевими адміністраціями для забезпечення джерелами резервного живлення різної потужності головних об’єктів підприємств критичної інфраструктури, – зауважив Антон Царюк.

Уся вироблена цими установками електроенергія буде споживатись на забезпечення власних потреб підприємств, а її надлишок надходитиме в енергосистему України.

Шкільні ліги: На Черкащині стартували спортивні баталії за першість області

Обласний етап національного проекту «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» розпочато на Черкащині.

Старт змаганням дали баскетболісти. Далі спортивні ігри пройдуть із волейболу, футзалу, спортивного орієнтування та черлідингу. Загалом у них візьмуть участь 35 шкільних команд області.

Мотивована та цілеспрямована учнівська молодь завзято готова поборотися за перемогу, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай на відкритті змагань. –  Кожен із них знає уже знає її ціну. За плечима наших фіналістів шкільні першості, змагання на рівні громади та району. Цього місяця команди зійдуться в обласних поєдинках. Уболіваємо, підтримуємо наших учнів!

Фінали в області триватимуть до кінця травня. Переможці в 5 видах спорту представлять Черкащину на всеукраїнському рівні.

Нагадаємо, Черкащина долучилася до наймасштабнішого шкільного спортивного руху. Область стала одним із 20 регіонів, які беруть участь у проекті “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч”. Загалом від Черкащини для участі в національному проекті  зареєструвалися понад 2500 команд.  Із них 35 дійшли до обласного етапу.

В ОВА обговорили безпекову складову під час складання НМТ

Безпека під час складання національного мультипредметного тесту – незмінне пріоритетне завдання. На цьому наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай.

Сьогодні він провів робочу зустріч із директоркою Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світланою Сакаєвою, освітянами, представниками Нацполіції та обласної ДСНС. Тут у деталях обговорили вимоги, що регулюють організаційно-технологічні особливості проведення тестування.

Цьогоріч в області для складання НМТ зареєструвалися 9614 осіб. Тестування проходитиме в тимчасових екзаменаційних центрах. Вони працюватимуть в 14 округах області. Головна умова – наявність укриття.

Під час повітряної тривоги тестування призупиняється. Його буде відновлено лише після повернення учасників і працівників центрів із укриття.

– Безпековій складовій під час НМТ приділяємо максимум уваги, – наголосив Олександр Шамрай. – Для цього взаємодіємо комплексно. Разом із правоохоронцями, рятувальниками та медиками відпрацьовуємо алгоритми дій. Це – спільна відповідальність.

У 2024 році основна сесія НМТ стартує з 18 травня.  Триватиме до 25 червня. Із 11 по 19 липня проходитиме додаткова сесії.

Читайте також: освітяни розповіли про особливості складання цьогорічного НМТ