ОСТАННІ

Гранти ветеранам: 246 млн грн інвестує держава в бізнес ветеранів через гранти

Ще 52 переможці за підсумками сьомої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 26 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 552 ветерани та члени родин учасників бойових дій, в бізнес яких держава інвестує через гранти 246 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Серед 52 переможців сьомої хвилі подачі заяв на гранти 27 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 46 переможців отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 – до 250 тис. грн, 2 – до 1 млн грн.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні рідні  можуть отримати такі гранти:

до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;

до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

За інформацією Міністерство економіки України

На Черкащині розпочинають роботу над проектом регіонального плану управління відходами

В області розпочали роботу над напрацюванням проекту регіонального плану управління відходами. Координує цей процес управління екології та природних ресурсів ОВА.

Натепер фахівці управління напрацювали алгоритм дій з роботи над регіональним планом управління відходами. Послуговуються вимогами Закону України «Про управління відходами», Національної стратегії управління відходами та Національного плану управління відходами. Також утворено робочу групу з підготовки пропозицій до проекту регіонального плану управління відходами.

Регіональний план управління відходами має стати документом державного планування, що містить комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма задіяними виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в регіоні.

Впровадження комплексної системи поводження з відходами в області направлено на зменшення обсягу захоронення відходів та збільшення обсягу їх відновлення, впровадження новітніх технологій для переробки відходів та залучення інвестицій.

За інформацією управління екології та природних ресурсів ОВА

Як ветеранам і цивільним порозумітися: новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя. Про це інформують у Мінветеранів.

Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з Мілітарним. Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв’ю, освітній контент, майстеркласи та інтерактивні сесії.

Ведуча проєкту “Спектри” — Катерина Супрун, журналістка Мілітарного. Першим гостем передачі став ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту “Спектри” — Марко Мельник.

“Зараз перед українським суспільством стоїть задача розмити межу, щоб ветерани могли повертатися в цивільне життя й займати свою нішу, яка би не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів, як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути”, — каже ветеран Марко Мельник.

Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.

Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі Мілітарного.

Перший випуск доступний за посиланням.

Державні послуги у сфері туризму — на Гіді

Тільки плануєте відкрити туристичний бізнес і не знаєте, з чого почати? Гід з державних послуг допоможе. Там знайдете покрокову інструкцію, як отримати необхідний сервіс. Замість того, щоб годинами розбиратися самотужки.

Ділимося добіркою сервісів у сфері туризму на Гіді:
  •  Видача ліцензії на право провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/bdb9
  •  Анулювання ліцензії на право провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/4b79
  •  Звуження провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/de78
  •  Розширення провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/d0fb
  •  Зупинення дії ліцензії на провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/eb7a
  •  Відновлення дії ліцензії на провадження туроператорської діяльності —

https://curly.click/r/7cfb

У квітні виплачено 60,5 млрд грн пенсій і 5,3 млрд грн житлових субсидій, — Денис Шмигаль

Посилення ППО та наближення України до НАТО: Володимир Зеленський та Єнс Столтенберг зустрілися зі слухачами Національного університету оборони

Загальні бойові втрати противника станом на 01 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 01 травня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 469840 (+1120) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 7312 (+5) од,

бойових броньованих машин / APV ‒ 14067 (+21) од,

артилерійських систем / artillery systems – 12024 (+13) од,

РСЗВ / MLRS – 1053 (+0) од,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 780 (+1) од,

літаків / aircraft – 348 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 325 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 9538 (+7),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2126 (+0),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 26 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 16175 (+33) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 1980 (+3)

Дані уточнюються

Звернення Президента

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні передусім наша вдячність кожному воїну Державної прикордонної служби України. Сьогодні – їхній професійний день. Це тисячі фахових воїнів – справді хоробрих людей, які не лише захищають наш державний кордон, а й разом з усіма Силами оборони та безпеки України б’ються на фронті, зокрема на найбільш гарячих напрямках. І б’ються справді героїчно. Дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу Державної прикордонної служби України, усім підрозділам, які знищують окупанта й оберігають наші громади у прикордонні від російських терористів. Кожна знищена російська ДРГ, кожен відбитий російський штурм – це наближення того дня, коли дійде навіть до божевільних у Кремлі, що їм не зламати України. Хочу зараз особливо відзначити підрозділи та воїнів нашої Державної прикордонної служби України, які саме цими днями, цими тижнями проявили себе в боях. Луганський прикордонний загін, бригада «Помста», і особливо сержант Антон Кирилов, старший сержант Василь Лусків та старший лейтенант Сергій Незговоров. Я дякую, хлопці! Донецький прикордонний загін: солдати Ярослав Федоренко та Денис Яблінський, старший солдат Олег Зімірський. Дякую! Південь нашої держави – воїни Херсонського прикордонного загону: солдат Сергій Троценко, сержант Юрій Швець і старший сержант Антон Канівець. Дякую! Бердянський прикордонний загін – особливо сержант Дмитро Мануілов та старший лейтенант Сергій Перетятко. Молодці! Наші воїни прикордонної служби з підрозділів Морської охорони. Дякую всім вам! А особливо заслуговують вдячності матрос Артем Назаренко, старший матрос Валерій Луценко, головний старшина Юрій Петрик та лейтенант Антон Конученко. Також Чернігівський прикордонний загін, воїни якого воюють на Новопавлівському напрямку – і справді результативно. Солдат Анатолій Романченко, штаб-сержант Костянтин Мельничук та головний сержант Денис Бортний. Дякую вам за хоробрість, хлопці, та всім вашим побратимам! Напередодні я підписав і кілька указів щодо Державної прикордонної служби України та її воїнів. Відзначив званням Герой України майстер-сержанта Олега Пришневського та підполковника Дмитра Олексюка. Дякую, хлопці! Також підписав указ про відзначення державними нагородами – «Хрестом бойових заслуг», орденами 271 воїна-прикордонника. Також підписав закон України про збільшення штатної чисельності Державної прикордонної служби – це відзнака державою вашої ефективності, воїни, у захисті України, нашої незалежності, життя наших людей. Справді ефективні структури в Силах оборони та безпеки України заслуговують на нарощування й поширення їхнього досвіду в інших елементах нашого війська.

Сьогодні було протягом дня багато нарад саме на військову тематику – щодо ситуації на фронті, наступальних дій окупанта і наших дій – і для того, щоб зірвати російські задуми, і для того, щоб досягти наших завдань. Була доповідь Головкома Олександра Сирського, ще окремо обговорили з міністром оборони Рустемом Умєровим постачання зброї та комунікацію з партнерами. Нам потрібне суттєве прискорення постачання, щоб відчутно посилити можливості наших воїнів. На фронті мають домінувати не російські авіабомби та штурмові дії, а наша, українська ініціатива – наша ППО, наша артилерія, наші дрони. Частково ми це вирішуємо завдяки нашому виробництву та кожному й кожній, хто допомагає Силам оборони. Особливих результатів вдалося досягти щодо дронів – дякую кожному й кожній, хто працює заради цього, хто виробляє дрони, хто тренує операторів, постачає все необхідне. Я дякую кожному з партнерів, хто в цей час робить справді все, що може, щоб зміцнити наші позиції. Дуже розраховуємо на оперативність постачання від Сполучених Штатів – це постачання, яке має відчуватись у знищеній логістиці окупанта, у їхньому страху базуватися будь-де на окупованій території, а також у нашій силі – у силі, що має показати себе і на Покровському напрямку, і Курахівському, Сіверському, Лиманському, Купʼянському… На півдні держави. Всюди, де Росія тисне, і де ми її маємо витіснити. І також усюди, де можуть бути нові ударні загрози.

І ще одне за сьогодні.

Була доповідь Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Обговорили й деталі щодо постачання зброї та снарядів – відповідної роботи з партнерами. Премʼєр-міністр прозвітував про перемовини щодо цього – про реалізацію рішень. Зокрема, я хочу подякувати уряду та особисто Прем’єр-міністру Чехії за пришвидшення реалізації артилерійської ініціативи. Також детально проговорили сьогодні й підготовку до першого Саміту миру, роботу, зокрема, з державами Глобального Півдня: урядовці, наші дипломати, Офіс Президента – усі разом працюватимуть, щоб якнайбільше лідерів та народів могли проявити себе у роботі щодо миру. Також обговорили й роботу на європейському напрямку – підготовку рішень, яких очікуємо у червні, фактичного відкриття переговорів про вступ України у Європейський Союз. Це те, що справді потрібно. І з нашого боку все готово.

Дякую всім, хто б’ється й працює заради нашої держави та людей! Я дякую всім у світі, хто з Україною! Усім, хто допомагає – допомагає вчасно й саме так, як треба, щоб перемагати.

Слава Україні!

Черкащина підсилила один із підрозділів ЗСУ FPV-”пташками”

Різної модифікації, перевірені, дієві. Від Черкащини передали ще +110 FPV-дронів одному з підрозділів Збройних Сил України. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець.

Придбали дрони коштом обласного бюджету.

– За Смілу, за кожне понищене українське місто – наші оборонці точно знають, як помститися окупантам, – зауважив очільник області. – А ми зі свого боку – від нашої Черкащини – примножуємо їхній запас міцності. Нехай кожен дрон досягає мети. Береже життя наших воїнів. Нищить ворогів.

Нагадаємо, +100 FPV-дронів передали для 58 окремої мотопіхотної бригади від Черкащини.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Програма ЄС LIFE 2024: стартував відбір екопропозицій

Європейська Комісія оголосила конкурс пропозицій в рамках Програми ЄС LIFE 2024 (LIFE Calls for Proposals 2024) на 571 мільйон євро. Вони доступні для проектів, які сприяють розвитку природи та біорозмаїття, економіці замкнутого циклу, якості життя, пом’якшенню наслідків зміни клімату та адаптації до них, переходу до чистої енергії, реалізації ініціативи «Новий європейський Баугауз» та екологічному врядуванню.

Нове фінансування має допомогти Європі стати кліматично нейтральним континентом до 2050 року, вивести європейське біорозмаїття на шлях відновлення до 2030 року та виконати Європейський зелений курс.

Залежно від різних типів грантів, що надаються для проектів LIFE, було оголошено такі конкурси:

  •  Стандартні проекти дій (SAP)
  1.  природа та біорозмаїття (155 млн євро);
  2.  циркулярна економіка та якість життя (65 млн євро);
  3.  пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптація (61,98 млн. євро);
  4.  перехід до чистої енергії (4 млн євро);
  5.  «Новий європейський Баугауз» (8 млн євро);
  6.  екологічне управління (10 млн євро).
  •  Гранти на координацію та підтримку (CSA) • перехід до чистої енергії (77 млн євро).
  •  Стратегічні комплексні проекти (SNAP/SIP) – (150 млн євро).
  •  Технічна допомога для підготовки до SIP і SNAP (TA-PP), посилення потенціалу або законодавчих і політичних пріоритетів (26 млн євро).
  •  Конкретні операційні грантові угоди для неурядових громадських організацій (14 млн. євро).

Ознайомтеся з повною інформацією про всі типи грантів для проектів LIFE 2024, інструкціями з підготовки заявок, термінами подачі та іншою інформацією можна на веб-сторінці конкурсу пропозицій LIFE 2024: https://cinea.ec.europa.eu/programmes/life/life-calls-proposals2024_en#anticipatedsubmission-deadlines

 

 

єОселя: 9 500 українських родин взяли кредити на придбання житла

9 500 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя загалом на майже 15 млрд грн. 30% з них – на купівлю житла першого продажу. З початку поточного року іпотечні кредити за програмою взяли 3 200 родин на понад 5 млрд грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

“Кредити на придбання житла за програмою єОселя взяли вже 9,5 тисячі українців на загальну суму майже 15 млрд грн. Майже кожен третій взяв кредит, щоб купити квартиру або приватний будинок так званого першого продажу – готового від забудовника або такого, що будується. За перші чотири місяці цього року банки видали іпотечних кредитів на понад 5 млрд грн – 3 100 родин придбають квартири, 105 – будинки”, – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 280 кредитів на 484 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 151 військовослужбовець та силовик, 21 педагог, 20 медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 64 українці без власного житла, 13 ВПО та 5 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку – 176 кредитів, в той же час 104 українці взяли кредити на купівлю житла першого продажу – готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Нагадаємо, скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Довідково

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

За інформацією Міністерства економіки України

Медійна спільнота має регулюватися самостійно, — Тарас Шевченко

Днями на Міжнародній конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа у Києві фахівці галузі обговорили роль саморегулювання у забезпеченні свободи слова та принципи комунікації з авдиторією. У заході взяв участь заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

«Свобода слова і медіа — важлива річ для демократії та євроінтеграції. І саморегулювання посідає у ній чільне місце, оскільки не всі речі можна визначити законом. Зараз спільнота продовжує пошуки нових можливостей у цій галузі, як-от запровадження єдиної прескарти, нові форми об’єднання журналістів і більшої чіткості дотримання етичних стандартів. Як міністерство ми очікуємо, що медійна спільнота буде регулюватися самостійно», — сказав він.

Заступник Міністра також схарактеризував виклики в галузі медіа. Одним із таких, за його словами, є те, що більшість телеграм-каналів, які стали основним джерелом новин для суспільства, не підпадають під етичні стандарти і саморегулювання.

«Медійники мають об’єднуватися, оскільки потужні членські організації є надзвичайно важливим елементом держави й громадянського суспільства в просуванні та захисті прав журналістів і відстоюванні свободи слова», — додав він.

Директор з питань демократії Ради Європи Матяж Груден підкреслив, що регулювання медіа має визначатися законом, мати правомірну мету і впроваджуватися за необхідності. Водночас  національне регулювання має підлягати суворому контролю самих журналістів.

«Рада Європи підтримує саморегулювання медіа. Ми заохочуємо медіа до прийняття добровільних етичних кодексів задля демонстрації професійної сумлінності та підзвітності перед громадськістю. Ми також закликаємо медіа проактивно виправляти помилки, які вони могли поширити, публічно визнавати їх, бути підзвітними громадськості та діяти незалежно від державного чи будь-якого іншого втручання», — сказав він.

Голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов зауважив, що саморегулювання притаманне тією чи іншою мірою будь-якому суспільству.

«Навіть у Радянському Союзі було саморегулювання, але його зумовлювала обережність. У демократичному суспільстві воно продиктоване сміливістю. Сміливістю сказати, що ми хочемо вдосконалити наявний стан речей в суспільстві», — зазначив він.

Нагадаємо, Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа розпочалася 25 квітня. Під час заходу представники влади та громадянського суспільства обговорювали успішні кейси з поширення медіаграмотності, розбирали методи вимірювання рівня медіаграмотності серед населення, гендерну політику в медіа.

Організувало захід Міністерство культури та інформаційної політики за співпраці з Програмою підтримки ОБСЄ для України, Офісом Ради Європи в Україні, організацією International Media Support, Програмою розвитку ООН, UNESCO в Україні, Представництвом Європейського Союзу в Україні, Урядом Японії.

За інформацією МКІП України

БЛОГ

Гранти ветеранам: 246 млн грн інвестує держава в бізнес ветеранів через гранти

Ще 52 переможці за підсумками сьомої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 26 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 552 ветерани та члени родин учасників бойових дій, в бізнес яких держава інвестує через гранти 246 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Серед 52 переможців сьомої хвилі подачі заяв на гранти 27 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 46 переможців отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 – до 250 тис. грн, 2 – до 1 млн грн.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні рідні  можуть отримати такі гранти:

до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;

до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

За інформацією Міністерство економіки України

На Черкащині розпочинають роботу над проектом регіонального плану управління відходами

В області розпочали роботу над напрацюванням проекту регіонального плану управління відходами. Координує цей процес управління екології та природних ресурсів ОВА.

Натепер фахівці управління напрацювали алгоритм дій з роботи над регіональним планом управління відходами. Послуговуються вимогами Закону України «Про управління відходами», Національної стратегії управління відходами та Національного плану управління відходами. Також утворено робочу групу з підготовки пропозицій до проекту регіонального плану управління відходами.

Регіональний план управління відходами має стати документом державного планування, що містить комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма задіяними виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в регіоні.

Впровадження комплексної системи поводження з відходами в області направлено на зменшення обсягу захоронення відходів та збільшення обсягу їх відновлення, впровадження новітніх технологій для переробки відходів та залучення інвестицій.

За інформацією управління екології та природних ресурсів ОВА

Як ветеранам і цивільним порозумітися: новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя. Про це інформують у Мінветеранів.

Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з Мілітарним. Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв’ю, освітній контент, майстеркласи та інтерактивні сесії.

Ведуча проєкту “Спектри” — Катерина Супрун, журналістка Мілітарного. Першим гостем передачі став ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту “Спектри” — Марко Мельник.

“Зараз перед українським суспільством стоїть задача розмити межу, щоб ветерани могли повертатися в цивільне життя й займати свою нішу, яка би не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів, як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути”, — каже ветеран Марко Мельник.

Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.

Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі Мілітарного.

Перший випуск доступний за посиланням.

ВЛОГ

Гранти ветеранам: 246 млн грн інвестує держава в бізнес ветеранів через гранти

Ще 52 переможці за підсумками сьомої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 26 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 552 ветерани та члени родин учасників бойових дій, в бізнес яких держава інвестує через гранти 246 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Серед 52 переможців сьомої хвилі подачі заяв на гранти 27 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 46 переможців отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 – до 250 тис. грн, 2 – до 1 млн грн.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні рідні  можуть отримати такі гранти:

до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;

до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

За інформацією Міністерство економіки України

На Черкащині розпочинають роботу над проектом регіонального плану управління відходами

В області розпочали роботу над напрацюванням проекту регіонального плану управління відходами. Координує цей процес управління екології та природних ресурсів ОВА.

Натепер фахівці управління напрацювали алгоритм дій з роботи над регіональним планом управління відходами. Послуговуються вимогами Закону України «Про управління відходами», Національної стратегії управління відходами та Національного плану управління відходами. Також утворено робочу групу з підготовки пропозицій до проекту регіонального плану управління відходами.

Регіональний план управління відходами має стати документом державного планування, що містить комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма задіяними виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в регіоні.

Впровадження комплексної системи поводження з відходами в області направлено на зменшення обсягу захоронення відходів та збільшення обсягу їх відновлення, впровадження новітніх технологій для переробки відходів та залучення інвестицій.

За інформацією управління екології та природних ресурсів ОВА

Як ветеранам і цивільним порозумітися: новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя. Про це інформують у Мінветеранів.

Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з Мілітарним. Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв’ю, освітній контент, майстеркласи та інтерактивні сесії.

Ведуча проєкту “Спектри” — Катерина Супрун, журналістка Мілітарного. Першим гостем передачі став ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту “Спектри” — Марко Мельник.

“Зараз перед українським суспільством стоїть задача розмити межу, щоб ветерани могли повертатися в цивільне життя й займати свою нішу, яка би не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів, як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути”, — каже ветеран Марко Мельник.

Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.

Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі Мілітарного.

Перший випуск доступний за посиланням.

Державні послуги у сфері туризму — на Гіді

Тільки плануєте відкрити туристичний бізнес і не знаєте, з чого почати? Гід з державних послуг допоможе. Там знайдете покрокову інструкцію, як отримати необхідний сервіс. Замість того, щоб годинами розбиратися самотужки.

Ділимося добіркою сервісів у сфері туризму на Гіді:
  •  Видача ліцензії на право провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/bdb9
  •  Анулювання ліцензії на право провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/4b79
  •  Звуження провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/de78
  •  Розширення провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/d0fb
  •  Зупинення дії ліцензії на провадження туроператорської діяльності — https://curly.click/r/eb7a
  •  Відновлення дії ліцензії на провадження туроператорської діяльності —

https://curly.click/r/7cfb

У квітні виплачено 60,5 млрд грн пенсій і 5,3 млрд грн житлових субсидій, — Денис Шмигаль

Посилення ППО та наближення України до НАТО: Володимир Зеленський та Єнс Столтенберг зустрілися зі слухачами Національного університету оборони

Загальні бойові втрати противника станом на 01 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 01 травня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 469840 (+1120) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 7312 (+5) од,

бойових броньованих машин / APV ‒ 14067 (+21) од,

артилерійських систем / artillery systems – 12024 (+13) од,

РСЗВ / MLRS – 1053 (+0) од,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 780 (+1) од,

літаків / aircraft – 348 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 325 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 9538 (+7),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2126 (+0),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 26 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 16175 (+33) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 1980 (+3)

Дані уточнюються

Звернення Президента

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні передусім наша вдячність кожному воїну Державної прикордонної служби України. Сьогодні – їхній професійний день. Це тисячі фахових воїнів – справді хоробрих людей, які не лише захищають наш державний кордон, а й разом з усіма Силами оборони та безпеки України б’ються на фронті, зокрема на найбільш гарячих напрямках. І б’ються справді героїчно. Дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу Державної прикордонної служби України, усім підрозділам, які знищують окупанта й оберігають наші громади у прикордонні від російських терористів. Кожна знищена російська ДРГ, кожен відбитий російський штурм – це наближення того дня, коли дійде навіть до божевільних у Кремлі, що їм не зламати України. Хочу зараз особливо відзначити підрозділи та воїнів нашої Державної прикордонної служби України, які саме цими днями, цими тижнями проявили себе в боях. Луганський прикордонний загін, бригада «Помста», і особливо сержант Антон Кирилов, старший сержант Василь Лусків та старший лейтенант Сергій Незговоров. Я дякую, хлопці! Донецький прикордонний загін: солдати Ярослав Федоренко та Денис Яблінський, старший солдат Олег Зімірський. Дякую! Південь нашої держави – воїни Херсонського прикордонного загону: солдат Сергій Троценко, сержант Юрій Швець і старший сержант Антон Канівець. Дякую! Бердянський прикордонний загін – особливо сержант Дмитро Мануілов та старший лейтенант Сергій Перетятко. Молодці! Наші воїни прикордонної служби з підрозділів Морської охорони. Дякую всім вам! А особливо заслуговують вдячності матрос Артем Назаренко, старший матрос Валерій Луценко, головний старшина Юрій Петрик та лейтенант Антон Конученко. Також Чернігівський прикордонний загін, воїни якого воюють на Новопавлівському напрямку – і справді результативно. Солдат Анатолій Романченко, штаб-сержант Костянтин Мельничук та головний сержант Денис Бортний. Дякую вам за хоробрість, хлопці, та всім вашим побратимам! Напередодні я підписав і кілька указів щодо Державної прикордонної служби України та її воїнів. Відзначив званням Герой України майстер-сержанта Олега Пришневського та підполковника Дмитра Олексюка. Дякую, хлопці! Також підписав указ про відзначення державними нагородами – «Хрестом бойових заслуг», орденами 271 воїна-прикордонника. Також підписав закон України про збільшення штатної чисельності Державної прикордонної служби – це відзнака державою вашої ефективності, воїни, у захисті України, нашої незалежності, життя наших людей. Справді ефективні структури в Силах оборони та безпеки України заслуговують на нарощування й поширення їхнього досвіду в інших елементах нашого війська.

Сьогодні було протягом дня багато нарад саме на військову тематику – щодо ситуації на фронті, наступальних дій окупанта і наших дій – і для того, щоб зірвати російські задуми, і для того, щоб досягти наших завдань. Була доповідь Головкома Олександра Сирського, ще окремо обговорили з міністром оборони Рустемом Умєровим постачання зброї та комунікацію з партнерами. Нам потрібне суттєве прискорення постачання, щоб відчутно посилити можливості наших воїнів. На фронті мають домінувати не російські авіабомби та штурмові дії, а наша, українська ініціатива – наша ППО, наша артилерія, наші дрони. Частково ми це вирішуємо завдяки нашому виробництву та кожному й кожній, хто допомагає Силам оборони. Особливих результатів вдалося досягти щодо дронів – дякую кожному й кожній, хто працює заради цього, хто виробляє дрони, хто тренує операторів, постачає все необхідне. Я дякую кожному з партнерів, хто в цей час робить справді все, що може, щоб зміцнити наші позиції. Дуже розраховуємо на оперативність постачання від Сполучених Штатів – це постачання, яке має відчуватись у знищеній логістиці окупанта, у їхньому страху базуватися будь-де на окупованій території, а також у нашій силі – у силі, що має показати себе і на Покровському напрямку, і Курахівському, Сіверському, Лиманському, Купʼянському… На півдні держави. Всюди, де Росія тисне, і де ми її маємо витіснити. І також усюди, де можуть бути нові ударні загрози.

І ще одне за сьогодні.

Була доповідь Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Обговорили й деталі щодо постачання зброї та снарядів – відповідної роботи з партнерами. Премʼєр-міністр прозвітував про перемовини щодо цього – про реалізацію рішень. Зокрема, я хочу подякувати уряду та особисто Прем’єр-міністру Чехії за пришвидшення реалізації артилерійської ініціативи. Також детально проговорили сьогодні й підготовку до першого Саміту миру, роботу, зокрема, з державами Глобального Півдня: урядовці, наші дипломати, Офіс Президента – усі разом працюватимуть, щоб якнайбільше лідерів та народів могли проявити себе у роботі щодо миру. Також обговорили й роботу на європейському напрямку – підготовку рішень, яких очікуємо у червні, фактичного відкриття переговорів про вступ України у Європейський Союз. Це те, що справді потрібно. І з нашого боку все готово.

Дякую всім, хто б’ється й працює заради нашої держави та людей! Я дякую всім у світі, хто з Україною! Усім, хто допомагає – допомагає вчасно й саме так, як треба, щоб перемагати.

Слава Україні!

Черкащина підсилила один із підрозділів ЗСУ FPV-”пташками”

Різної модифікації, перевірені, дієві. Від Черкащини передали ще +110 FPV-дронів одному з підрозділів Збройних Сил України. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець.

Придбали дрони коштом обласного бюджету.

– За Смілу, за кожне понищене українське місто – наші оборонці точно знають, як помститися окупантам, – зауважив очільник області. – А ми зі свого боку – від нашої Черкащини – примножуємо їхній запас міцності. Нехай кожен дрон досягає мети. Береже життя наших воїнів. Нищить ворогів.

Нагадаємо, +100 FPV-дронів передали для 58 окремої мотопіхотної бригади від Черкащини.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Програма ЄС LIFE 2024: стартував відбір екопропозицій

Європейська Комісія оголосила конкурс пропозицій в рамках Програми ЄС LIFE 2024 (LIFE Calls for Proposals 2024) на 571 мільйон євро. Вони доступні для проектів, які сприяють розвитку природи та біорозмаїття, економіці замкнутого циклу, якості життя, пом’якшенню наслідків зміни клімату та адаптації до них, переходу до чистої енергії, реалізації ініціативи «Новий європейський Баугауз» та екологічному врядуванню.

Нове фінансування має допомогти Європі стати кліматично нейтральним континентом до 2050 року, вивести європейське біорозмаїття на шлях відновлення до 2030 року та виконати Європейський зелений курс.

Залежно від різних типів грантів, що надаються для проектів LIFE, було оголошено такі конкурси:

  •  Стандартні проекти дій (SAP)
  1.  природа та біорозмаїття (155 млн євро);
  2.  циркулярна економіка та якість життя (65 млн євро);
  3.  пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптація (61,98 млн. євро);
  4.  перехід до чистої енергії (4 млн євро);
  5.  «Новий європейський Баугауз» (8 млн євро);
  6.  екологічне управління (10 млн євро).
  •  Гранти на координацію та підтримку (CSA) • перехід до чистої енергії (77 млн євро).
  •  Стратегічні комплексні проекти (SNAP/SIP) – (150 млн євро).
  •  Технічна допомога для підготовки до SIP і SNAP (TA-PP), посилення потенціалу або законодавчих і політичних пріоритетів (26 млн євро).
  •  Конкретні операційні грантові угоди для неурядових громадських організацій (14 млн. євро).

Ознайомтеся з повною інформацією про всі типи грантів для проектів LIFE 2024, інструкціями з підготовки заявок, термінами подачі та іншою інформацією можна на веб-сторінці конкурсу пропозицій LIFE 2024: https://cinea.ec.europa.eu/programmes/life/life-calls-proposals2024_en#anticipatedsubmission-deadlines

 

 

єОселя: 9 500 українських родин взяли кредити на придбання житла

9 500 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя загалом на майже 15 млрд грн. 30% з них – на купівлю житла першого продажу. З початку поточного року іпотечні кредити за програмою взяли 3 200 родин на понад 5 млрд грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

“Кредити на придбання житла за програмою єОселя взяли вже 9,5 тисячі українців на загальну суму майже 15 млрд грн. Майже кожен третій взяв кредит, щоб купити квартиру або приватний будинок так званого першого продажу – готового від забудовника або такого, що будується. За перші чотири місяці цього року банки видали іпотечних кредитів на понад 5 млрд грн – 3 100 родин придбають квартири, 105 – будинки”, – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 280 кредитів на 484 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 151 військовослужбовець та силовик, 21 педагог, 20 медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 64 українці без власного житла, 13 ВПО та 5 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку – 176 кредитів, в той же час 104 українці взяли кредити на купівлю житла першого продажу – готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Нагадаємо, скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Довідково

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

За інформацією Міністерства економіки України

Медійна спільнота має регулюватися самостійно, — Тарас Шевченко

Днями на Міжнародній конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа у Києві фахівці галузі обговорили роль саморегулювання у забезпеченні свободи слова та принципи комунікації з авдиторією. У заході взяв участь заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

«Свобода слова і медіа — важлива річ для демократії та євроінтеграції. І саморегулювання посідає у ній чільне місце, оскільки не всі речі можна визначити законом. Зараз спільнота продовжує пошуки нових можливостей у цій галузі, як-от запровадження єдиної прескарти, нові форми об’єднання журналістів і більшої чіткості дотримання етичних стандартів. Як міністерство ми очікуємо, що медійна спільнота буде регулюватися самостійно», — сказав він.

Заступник Міністра також схарактеризував виклики в галузі медіа. Одним із таких, за його словами, є те, що більшість телеграм-каналів, які стали основним джерелом новин для суспільства, не підпадають під етичні стандарти і саморегулювання.

«Медійники мають об’єднуватися, оскільки потужні членські організації є надзвичайно важливим елементом держави й громадянського суспільства в просуванні та захисті прав журналістів і відстоюванні свободи слова», — додав він.

Директор з питань демократії Ради Європи Матяж Груден підкреслив, що регулювання медіа має визначатися законом, мати правомірну мету і впроваджуватися за необхідності. Водночас  національне регулювання має підлягати суворому контролю самих журналістів.

«Рада Європи підтримує саморегулювання медіа. Ми заохочуємо медіа до прийняття добровільних етичних кодексів задля демонстрації професійної сумлінності та підзвітності перед громадськістю. Ми також закликаємо медіа проактивно виправляти помилки, які вони могли поширити, публічно визнавати їх, бути підзвітними громадськості та діяти незалежно від державного чи будь-якого іншого втручання», — сказав він.

Голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов зауважив, що саморегулювання притаманне тією чи іншою мірою будь-якому суспільству.

«Навіть у Радянському Союзі було саморегулювання, але його зумовлювала обережність. У демократичному суспільстві воно продиктоване сміливістю. Сміливістю сказати, що ми хочемо вдосконалити наявний стан речей в суспільстві», — зазначив він.

Нагадаємо, Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа розпочалася 25 квітня. Під час заходу представники влади та громадянського суспільства обговорювали успішні кейси з поширення медіаграмотності, розбирали методи вимірювання рівня медіаграмотності серед населення, гендерну політику в медіа.

Організувало захід Міністерство культури та інформаційної політики за співпраці з Програмою підтримки ОБСЄ для України, Офісом Ради Європи в Україні, організацією International Media Support, Програмою розвитку ООН, UNESCO в Україні, Представництвом Європейського Союзу в Україні, Урядом Японії.

За інформацією МКІП України