ОСТАННІ

Економічний ефект від приватизації державного майна минулого тижня в Україні становить 17,6 млн гривень

З 29 квітня по 3 травня Команда Фонду провела 8 успішних онлайн-аукціонів з приватизації держмайна в системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума цінових пропозицій становить 17,6 млн гривень. За право власності на об’єкти змагалися 31 учасник, що у середньому становить 3,8 потенційних інвесторів. Зростання ціни активів відбулося у 40,3 раза.

Найуспішнішим лотом тижня став ЄМК ДП  «Львівський державний інститут проектування комунального будівництва «Львівдіпрокомунбуд» у Львові. За право власності на об’єкт змагалися 7 учасників, зростання ціни відбулося майже 59 разів. Вартість об’єкта зросла із загальної стартової ціни 255,2 тис. гривень до переможної  — 15 млн гривень.

Цього тижня Фонд планує провести 16 онлайн-аукціонів з приватизації державного майна.

Долучайтеся до онлайн-аукціонів Фонду, всі кошти від приватизації державного майна йдуть на підтримку Сил оборони.

Більше інформації про аукціони з приватизації шукайте на сайті https://privatization.gov.ua чи в телеграм-каналі Приватизація в Україні.

Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ: працює онлайн-калькулятор

У Міністерстві оборони України запустили сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців та членів їх сімей.

На платформі користувачі мають змогу розрахувати грошове забезпечення за основними видами виплат військовослужбовцям Збройних Сил України, скориставшись онлайн-калькулятором 👉🏻 https://bit.ly/3JIDTdT.

Також можуть отримати інформацію щодо:

  • порядку нарахування та виплати грошового забезпечення;
  • одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця;
  • інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Більше шукайте на сайті: https://social.mil.gov.ua/

«Військовий асистент»: сервіс допомоги з підготовки рапортів розширює свою роботу

Як правильно написати рапорт на відпустку? А рапорт на грошову допомогу? Або рапорт на переміщення до іншої в/ч?  Стандартизовані шаблони цих та близько 100 інших необхідних для кожного військового документів доступні у продукті “Військовий асистент”, який працює на сайті https://turbota.mil.gov.ua/zrazky-documentiv

З початку квітня цього року сервіс був суттєво посилений новими функціями, додані зразки оформлення більшої кількості рапортів.

«Мета ресурсу – спростити процеси та зменшити частку нерозглянутих або повернутих на доопрацювання документів від військових, підвищити обізнаність військовослужбовців про свої права», – сказав заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.

Стандартизовані шаблони рапортів створено в форматах DOC, DOCX та PDF, серед них можна обрати необхідний. Ресурс адаптований для використання на різних електронних пристроях (ноутбук, смартфон, планшет).

Запрошуємо скористатися можливостями сервісу тих військовослужбовців, які ще не використовували його.

Також очікуємо на ваші зауваження та пропозиції тут, аби ми могли зробити продукт ще більш якісним і корисним.

За інформацією Міністерства оборони України

Понад 76 мільйонів гривень спрямовано на чергові виплати за програмою «Прихисток»

У межах реалізації проекту «Прихисток» профінансовано компенсації за лютий 2024 року на більш ніж 76 мільйонів гривень. Ці кошти були перераховані понад 71 тисячі власників житла, які безкоштовно розмістили 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це інформують у Мінреінтеграції.

Зазначимо, що за програмою «Прихисток» передбачена компенсація витрат власникам житла у розмірі близько 450 гривень на місяць (14,77 гривні на день) за розміщення одного ВПО.

Починаючи з січня поточного року, компенсації фінансуються Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) згідно з підписаною із Мінреінтеграції угодою.

Реалізацію проекту «Прихисток» здійснює Мінреінтеграції.

Прем’єр-міністр: Україна закликає до подальшого посилення тиску на рф

«Зроблено в Україні»: виробники дронів зможуть отримувати гранти на пільгових умовах

Підприємства, що виробляють дрони, зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проекту. Пільговий режим надання грантів таким виробникам буде діяти на всій контрольованій території України. Відповідне рішення Уряд підтримав на засіданні 3 травня 2024 року.

«Грантові програми, які реалізує Уряд, зокрема  грантова програма для переробних підприємств — надзвичайно важлива складова економічної політики «Зроблено в Україні». Умови, створені рішенням Уряду для виробників дронів, сприятимуть розвитку цього високотехнологічного напрямку у всіх регіонах країни. Це нові робочі місця, податки до бюджетів усіх рівнів. Зрештою, збільшення попиту на кваліфіковані інженерно-технічні, ІТ-кадри стимулюватиме молодь навчатися відповідних професій. І це дуже важливо для майбутнього економіки країни», – зазначила заступник Міністра економіки Надія Бігун.

Відповідно до рішення, грантові кошти  виробники дронів зможуть спрямувати на придбання, доставку, монтаж обладнання. А власні кошти в рамках вартості проекту — зокрема, й на поповнення оборотного капіталу. За умовами грантової програми на переробку, отримувач має створити певну кількість робочих місць, залежно від суми гранту.

До нинішнього рішення Уряду пільговими умовами отримання грантів, відповідно до яких держава фінансувала до 80% вартості проекту, а виробник з власних коштів фінансував решту, могли скористатися лише підприємства на деокупованих територіях.

Окрім того, рішення містить інші зміни. Так, передбачено, що пільгові умови надання грантів на переробку для підприємств Київської області будуть діяти до кінця 2024 року.

Також Уряд посилив контроль над виконанням отримувачами грантів умов договору. Зокрема, бізнес, що не створив у визначений термін обумовлену договором кількість робочих місць, має повернути державі пропорційну суму від обсягу гранту в 30-денний термін з часу виявлення порушення.

За інформацією Міністерства економіки України

Загальні бойові втрати противника станом на 06 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 06 травня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 475300 (+1040) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 7380 (+5) од,

бойових броньованих машин / APV ‒ 14213 (+34) од,

артилерійських систем / artillery systems – 12250 (+38) од,

РСЗВ / MLRS – 1057 (+0) од,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 791 (+1) од,

літаків / aircraft – 349 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 325 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 9683 (+47),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2148 (+1),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 26 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 16477 (+59) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 2008 (+6)

Дані уточнюються

Привітання Президента України з Великоднем

Великий народе великої України!

Ми відзначаємо сьогодні велике свято – Воскресіння Господнє. Великдень. Великдень символізує звільнення душі людини від рабства зла й темряви. Перемогу добра й справедливості, перемогу життя над смертю.

За все це ми боремось 802 дні поспіль. 802 дні, коли воля протистоїть мороку, доблесть протидіє терору. 802 дні нашого спротиву, які можна описати словами з Євангелія від Іоанна: «А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його…»

Ці ж слова присвячені одній із виставок Софійського собору, де я перебуваю зараз. Вона та інші роботи різних українських митців разом несуть у собі глибокий сенс. Це ікони на ящиках від боєприпасів. Просочені димом нашої землі й духом нашого народу. Символи великих випробувань і великої сили, яка допомагає нам їх долати. Кожна з цих ікон – немов божественний прояв. Доказ того, що небо з нами. Відповідь на питання, чому українці вистояли. Бо у найважчих обставинах і в найтемніші часи ми здатні народжувати світло. На обпалених вогнем і горем дошках, зі змучених стражданнями українських міст і сіл. Поєднуючи, на перший погляд, несумісне: війну й Господа. Перемагаючи зло вірою. Перемагаючи біду надією.

Вдивившись у ці ікони, можна зрозуміти почуття всього нашого народу. Дзеркало, яке відображає нашу дійсність у часи війни. І вже пройдений шлях, і цей Великдень, і все наше сьогодення. Саме такий вигляд сьогодні мають наші обереги. Саме так сьогодні ми відчуваємо Бога, який захищає нас руками наших воїнів. Саме так ми бачимо заступництво небесних сил, втілене в Силах безпеки й оборони України. Кожного українця й кожної українки, які віддають себе священній справі – обороні рідної землі від темряви та зла.

На цих іконах – імена героїв, які віддали життя, аби нас захистити. Які показали: українці стають на коліна лише у молитві. І ніколи – перед загарбниками й окупантами.

Біблія вчить нас любові до ближнього. А сьогодення показало нам справжнє значення цього слова. Коли навіть за сотні кілометрів одне від одного ми підтримуємо й допомагаємо одне одному. Захищаємо одне одного. Молимось одне за одного. Коли всі ми стали одне одному ближчими, одне одному ближніми. А колишній сусід, що постійно набивався нам у брати, для нас далекий на віки. Він порушив всі заповіді, зажадав наш дім, прийшов нас убивати. Світ бачить це.
Бог знає це. І ми віримо: у Бога на плечі – шеврон з українським прапором. Тож із таким союзником життя точно переможе смерть.

Долаючи спільний шлях, відчуваючи спільний біль, усіх нас об’єднує сьогодні одна спільна молитва. За всіх наших бійців, які зустрічають Великдень в окопах і на позиціях. За наших воїнів світла, які стримують демонів на всіх напрямках. За тих, хто дотримується в житті ще однієї заповіді: захищати Україну. За те, щоб усі вони повертались живими.

За всіх наших цивільних людей, які щодня важко працюють, аби держава була міцною, аби успішно долала нечисту. За тих, хто живе й працює для цього.

За всіх наших дітей. Не за віком мужніх хлопчиків і дівчаток, у яких Росія вкрала дитинство, але які, попри все, не розучились усміхатися й вірити в диво.

За всіх наших матерів і батьків, у яких забрали щасливу, спокійну старість. Та які, попри все, тримаються й піклуються по нас.

За всі наші міста й села, які повинні відчувати Господню благодать, а не постійний терор зла. Над якими нависли чорні хмари й летять бомби й ракети тих, кому місце в пеклі, а не в українському небі.

За наші землі й наших людей, чий дух не зламати. Пам’ятаючи слова, які написані в Софії над Орантою і які справдилися в нашому житті: «Бог серед міста, і воно не похитнеться. Бог допоможе йому перед світанком».

Сьогодні наша молитва – за всіх українців, які чекають цього світанку й неодмінно побачать його. Дочекаються миру, правди й Бога, який повернеться на випалену землю. Всіяну шрамами у вигляді воронок і траншей. Повернеться тишею, спокоєм, квітами замість мін на полях. Повернеться дитячим сміхом замість реву повітряної тривоги. Світло, яке повернеться на всю нашу Господом дану землю, на всі території, які чортами тимчасово окуповані. Бог повернеться в Маріуполь. На терикони й узбережжя морів. Так завжди було. Так точно буде. Я вірю в це щодня, а особливо в цей великий день у цьому великому місці. Історія якого нагадує: ні ординська навала, ні нацистська окупація, ні російський терор не зможуть стерти нас із лиця Землі.

Нехай небеса зміцнюють нашу волю в битві проти неволі. Дадуть мужність для нових здобутків і мудрість, аби цінувати все, що вже здобули. Силу, щоб зберегти єдність. Єдність, щоб примножити силу. Нехай усім, хто віддав життя за Україну, Бог подарує вічний спокій їхнім душам і вічний мир їхнім нащадкам. Усім нашим дітям та онукам, усім нашим майбутнім поколінням. Які мають святе право знати, що таке мирний Великдень у мирній Україні.

Сьогодні ми молимось за це і боремось за це.

А світло у темряві світить…

Зі святом усіх вас, дорогі українці!

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

Пліч-о-пліч: на Черкащині готуються до старту обласного етапу шкільних ліг

Уже наступого тижня на Черкащині стартує обласний етап “Всеукраїнчьких шкільних ліг пліч-о-пліч”. За першість змагатимуться 35 команд з футзалу, баскетболу, волейболу, черлідингу та спортивного орієнтування.

У міжзмагальний період команди набираються мотивації та відточують техніку гри. Ділилися знаннями з командою черкаської школи #30 віцечемпіонки України з футзалу МСК “Дніпро”.

– Вони знають, що таке запекла боротьба, – зауважив очільник області Ігор Табурець. – Захоплива товариська гра. Та головне – максимально корисна. Зараз хлопці готуються до обласного етапу шкільних ліг.

Крім того, учасники отримали настанови від амбасадора проекту Богдана Кулинича.

– Такі зустрічітє дають наснагу в цей період між етапами, – зауважує він. – Крім того, це нагода пограти з більш досвідченими гравцями та перейняти їхні “фішки”.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

СБУ закликає громадян дотримуватися заходів безпеки під час Великодня

Служба безпеки продовжує системно викривати численні спроби агресора розхитати суспільно-політичну обстановку в Україні в умовах війни.

Для реалізації злочинних намірів окупанти використовують великий арсенал заходів підривної діяльності проти нашої держави.

Так, наприклад, ворог постійно залучає власну агентуру для вчинення провокацій у різних сферах громадського життя, зокрема у міжконфесійних відносинах. Метою таких дій окупантів є створення штучних конфліктних ситуацій серед представників релігійних громад для дестабілізації внутрішньої обстановки всередині України.

Також агресор активно залучає своїх поплічників для коригування ворожого вогню по цивільній інфраструктурі нашої держави. Серед потенційних цілей – місця масового перебування людей.

Відтак Служба безпеки закликає громадян напередодні та у період відзначення Великодня:

▪ обмежити відвідування масових заходів;

▪ не піддаватися на можливі провокації чи підбурювання до незаконних дій;

▪ дотримуватися комендантської години, встановленої для вашого регіону;

▪ не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, а під час неї перебувати в укриттях;

▪ повідомляти правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб, які можуть влаштовувати провокації чи становити потенційну загрозу.

Нагадуємо, що в СБУ працює спеціальна гаряча лінія 0-800-501-482, а також відповідна електронна пошта: callcenter@ssu.gov.ua.

В Управлінні СБ України в Черкаській області телефон гарячої лінії 0472-379-244 та електронна пошта: usbu_chk@ssu.gov.ua

Інформація, отримана через телефон довіри Служби безпеки України, є конфіденційною і буде ретельно перевірена. СБУ просить громадян бути пильними і дотримуватися заходів безпеки.

Втрата: не стало народного художника України Миколи Теліженка

Сьогодні в засвіти відійшов відомий скульптор і графік, народний художник України Микола Теліженко.

За собою митець залишив низку робіт в Україні та за її межами. Він – автор прапора Черкас, герба Черкащини і окремих районів області.

Йому належить співавторство пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії в Соборному сквері Черкас і ще низки меморіальних знаків. Мозаїчні панно на будівлях Черкащини.

Мистецтво Миколи Теліженка житиме вічно. Черкащина завжди пам’ятатиме.

Світла пам’ять. Щирі співчуття рідним і близьким.

Довідково: Микола Теліженко народився 16 березня 1951 року у Звенигородці. З 1987 року – член Національної спілки художників України. Учасник багатьох міжнародних конкурсів та симпозіумів по скульптурі.

Серед найвідоміших творів автора:

– панно «Свято врожаю» (1984);

– панно «Осінні перевесла» (1986);

– «Струни Дніпра» (1990);

– панно «Байда-Вишневецький» (2001).

Які психосоціальні послуги надаються в Україні безоплатно за Програмою медичних гарантій

Compassion

Щоб створити чітку модель психосоціальної допомоги в медзакладах, МОЗ визначило (наказом від 13 грудня 2023 року №2118) перелік послуг з надання психосоціальної допомоги, збільшивши при цьому їх кількість. 

Визначені 20 психосоціальних послуг передбачають надання українцям  психосоціальної допомоги, реабілітації щодо психічного здоров’я, психічної діагностики, психотерапії, психологічного консультування та подальшої психологічної допомоги.

Зокрема, перелік психосоціальних послуг з надання психосоціальної допомоги містить:

1. Індивідуальне та групове психологічне консультування, у  тому числі кризове психологічне консультування, а також консультування з використанням елементів самодопомоги «рівний-рівному», групова психологічна робота з особами.

2. Діагностика психологічного стану особи із застосуванням валідних методів психологічної допомоги.

3. Надання першої психологічної допомоги особі та членам її сім’ї, включаючи невідкладну психологічну допомогу.

4. Психологічні втручання низької інтенсивності.

5. Підтримка та відновлення функціонування особи у фізичній, емоційній, інтелектуальній, соціальній та духовній сферах.

6. Психотерапія депресивних, тривожних, адаптаційних, гострих стресових та посттравматичних стресових розладів, які виникли внаслідок хвороби/травми, участі у бойових діях, надзвичайних ситуаціях, полону, перебування в місцях позбавлення волі.

7. Допомога особі у встановленні життєвих цілей та підтримки досягнутого прогресу реабілітації після закінчення реабілітаційного процесу.

8. Психотерапія психічних та поведінкових розладів та станів, які виникли внаслідок хвороби/травми, участі у бойових діях, надзвичайних ситуацій, полону, відбування покарання.

9. Психоедукація та підтримка особи та членів її сім’ї.

10. Психологічне консультування та психотерапія членів сім’ї особи, націлена на втому від співчуття та емоційне вигорання (сімейна терапія), а також на запобігання та полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань особи під час надання паліативної допомоги.

11. Допомога особами, які доглядають за пацієнтами, що потребують паліативної допомоги.

12. Робота з членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди щодо психологічної підтримки особи та членів її сім’ї.

13. Робота з медичними працівниками закладів охорони здоровʼя під час надання паліативної допомоги пацієнтам щодо психологічної підтримки особи, яка потребує паліативної допомоги, членів її сім’ї та осіб, що здійснюють догляд за нею.

14. Надання консультативної допомоги, спрямованої на усунення або зменшення звичок і поведінки, що становлять ризик для психічного здоров’я особи (вживання алкоголю, інших психоактивних речовин тощо), а також формування навичок здорового способу життя.

15. Взаємодія з надавачами первинної та спеціалізованої медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення лікування психічних хвороб та підтримання стійкого стану ремісії.

16. Здійснення спостереження за особою з метою підтримки нормального функціонування особи у фізичній, емоційній, інтелектуальній, соціальній та духовній сферах та підвищення її залученості до суспільного життя.

17. Направлення пацієнтів відповідно до медичних показань для надання їм медичної та реабілітаційної допомоги.

18. Призначення лікарських засобів та медичних виробів, засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства.

19. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності, направлень й інших медичних документів.

20. Сприяння особі у психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмисленні її досвіду, розширенні самоусвідомлення та можливостей самореалізації.

Детальніше про деякі із них

Перша психологічна допомога надається невідкладно після пережитої людиною травмівної події (подій), кризових ситуацій або катастроф. Це короткотривалий та невідкладний вид психологічної допомоги, спрямований на недопущення загострення психосоціальних проблем, перетворення їх у хронічні форми чи запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів або інших проблем психічного здоров’я.

Кризове психологічне консультування надається невідкладно особі, яка потребує її і перебуває у кризовому стані (що включає суїцидальні думки, наміри або поведінку, інші стани, які загрожують життю, здоровʼю, добробуту особи та/або її оточенню), про що свідчать емоційні, когнітивні або поведінкові прояви. Така допомога надається з метою стабілізації психічного стану особи, запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів, інших проблем психічного здоров’я та спричинення шкоди собі або іншим особам.

Психологічне консультування надається особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, надзвичайних чи кризових ситуаціях, мають емоційні, поведінкові проблеми, з метою підтримки нормального функціонування особи, подолання психічних, психосоціальних, емоційних, поведінкових проблем та інших проблем психічного здоров’я, полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань, підтримки у прийнятті життєвих рішень або психологічної просвіти щодо станів власного психічного здоровʼя або психічного здоровʼя близьких осіб.

Психоедукація — пояснення і донесення до людей необхідної інформації про психічне здоровʼя, психологічні проблеми та травми і їх наслідки для особистості з метою профілактики та запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів у особи та членів сім’ї, формування загального розуміння про психічне здоров’я та навичок турботи про нього;

Психологічні втручання низької інтенсивності (психологічна підтримка) — спрощені форми психологічного консультування, які є доказово ефективними для покращення певних аспектів психічного здоров’я та психосоціального добробуту особи незалежно від ступеня тяжкості її проблем — надаються особам, які потребують підтримки за інших станів психічного здоровʼя.

Психотерапія — цілісне, свідоме та планомірне застосування науково обґрунтованих психотерапевтичних методів (методів психотерапії) — проводиться для запобігання розвитку психічних і поведінкових розладів, інших проблем психічного здоров’я та спричинення шкоди собі або іншим особам, для полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань, а також відновлення нормального функціонування особи під час та після лікування розладів здоров’я.

БЛОГ

Економічний ефект від приватизації державного майна минулого тижня в Україні становить 17,6 млн гривень

З 29 квітня по 3 травня Команда Фонду провела 8 успішних онлайн-аукціонів з приватизації держмайна в системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума цінових пропозицій становить 17,6 млн гривень. За право власності на об’єкти змагалися 31 учасник, що у середньому становить 3,8 потенційних інвесторів. Зростання ціни активів відбулося у 40,3 раза.

Найуспішнішим лотом тижня став ЄМК ДП  «Львівський державний інститут проектування комунального будівництва «Львівдіпрокомунбуд» у Львові. За право власності на об’єкт змагалися 7 учасників, зростання ціни відбулося майже 59 разів. Вартість об’єкта зросла із загальної стартової ціни 255,2 тис. гривень до переможної  — 15 млн гривень.

Цього тижня Фонд планує провести 16 онлайн-аукціонів з приватизації державного майна.

Долучайтеся до онлайн-аукціонів Фонду, всі кошти від приватизації державного майна йдуть на підтримку Сил оборони.

Більше інформації про аукціони з приватизації шукайте на сайті https://privatization.gov.ua чи в телеграм-каналі Приватизація в Україні.

Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ: працює онлайн-калькулятор

У Міністерстві оборони України запустили сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців та членів їх сімей.

На платформі користувачі мають змогу розрахувати грошове забезпечення за основними видами виплат військовослужбовцям Збройних Сил України, скориставшись онлайн-калькулятором 👉🏻 https://bit.ly/3JIDTdT.

Також можуть отримати інформацію щодо:

  • порядку нарахування та виплати грошового забезпечення;
  • одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця;
  • інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Більше шукайте на сайті: https://social.mil.gov.ua/

«Військовий асистент»: сервіс допомоги з підготовки рапортів розширює свою роботу

Як правильно написати рапорт на відпустку? А рапорт на грошову допомогу? Або рапорт на переміщення до іншої в/ч?  Стандартизовані шаблони цих та близько 100 інших необхідних для кожного військового документів доступні у продукті “Військовий асистент”, який працює на сайті https://turbota.mil.gov.ua/zrazky-documentiv

З початку квітня цього року сервіс був суттєво посилений новими функціями, додані зразки оформлення більшої кількості рапортів.

«Мета ресурсу – спростити процеси та зменшити частку нерозглянутих або повернутих на доопрацювання документів від військових, підвищити обізнаність військовослужбовців про свої права», – сказав заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.

Стандартизовані шаблони рапортів створено в форматах DOC, DOCX та PDF, серед них можна обрати необхідний. Ресурс адаптований для використання на різних електронних пристроях (ноутбук, смартфон, планшет).

Запрошуємо скористатися можливостями сервісу тих військовослужбовців, які ще не використовували його.

Також очікуємо на ваші зауваження та пропозиції тут, аби ми могли зробити продукт ще більш якісним і корисним.

За інформацією Міністерства оборони України

ВЛОГ

Економічний ефект від приватизації державного майна минулого тижня в Україні становить 17,6 млн гривень

З 29 квітня по 3 травня Команда Фонду провела 8 успішних онлайн-аукціонів з приватизації держмайна в системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума цінових пропозицій становить 17,6 млн гривень. За право власності на об’єкти змагалися 31 учасник, що у середньому становить 3,8 потенційних інвесторів. Зростання ціни активів відбулося у 40,3 раза.

Найуспішнішим лотом тижня став ЄМК ДП  «Львівський державний інститут проектування комунального будівництва «Львівдіпрокомунбуд» у Львові. За право власності на об’єкт змагалися 7 учасників, зростання ціни відбулося майже 59 разів. Вартість об’єкта зросла із загальної стартової ціни 255,2 тис. гривень до переможної  — 15 млн гривень.

Цього тижня Фонд планує провести 16 онлайн-аукціонів з приватизації державного майна.

Долучайтеся до онлайн-аукціонів Фонду, всі кошти від приватизації державного майна йдуть на підтримку Сил оборони.

Більше інформації про аукціони з приватизації шукайте на сайті https://privatization.gov.ua чи в телеграм-каналі Приватизація в Україні.

Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ: працює онлайн-калькулятор

У Міністерстві оборони України запустили сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців та членів їх сімей.

На платформі користувачі мають змогу розрахувати грошове забезпечення за основними видами виплат військовослужбовцям Збройних Сил України, скориставшись онлайн-калькулятором 👉🏻 https://bit.ly/3JIDTdT.

Також можуть отримати інформацію щодо:

  • порядку нарахування та виплати грошового забезпечення;
  • одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця;
  • інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Більше шукайте на сайті: https://social.mil.gov.ua/

«Військовий асистент»: сервіс допомоги з підготовки рапортів розширює свою роботу

Як правильно написати рапорт на відпустку? А рапорт на грошову допомогу? Або рапорт на переміщення до іншої в/ч?  Стандартизовані шаблони цих та близько 100 інших необхідних для кожного військового документів доступні у продукті “Військовий асистент”, який працює на сайті https://turbota.mil.gov.ua/zrazky-documentiv

З початку квітня цього року сервіс був суттєво посилений новими функціями, додані зразки оформлення більшої кількості рапортів.

«Мета ресурсу – спростити процеси та зменшити частку нерозглянутих або повернутих на доопрацювання документів від військових, підвищити обізнаність військовослужбовців про свої права», – сказав заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.

Стандартизовані шаблони рапортів створено в форматах DOC, DOCX та PDF, серед них можна обрати необхідний. Ресурс адаптований для використання на різних електронних пристроях (ноутбук, смартфон, планшет).

Запрошуємо скористатися можливостями сервісу тих військовослужбовців, які ще не використовували його.

Також очікуємо на ваші зауваження та пропозиції тут, аби ми могли зробити продукт ще більш якісним і корисним.

За інформацією Міністерства оборони України

Понад 76 мільйонів гривень спрямовано на чергові виплати за програмою «Прихисток»

У межах реалізації проекту «Прихисток» профінансовано компенсації за лютий 2024 року на більш ніж 76 мільйонів гривень. Ці кошти були перераховані понад 71 тисячі власників житла, які безкоштовно розмістили 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це інформують у Мінреінтеграції.

Зазначимо, що за програмою «Прихисток» передбачена компенсація витрат власникам житла у розмірі близько 450 гривень на місяць (14,77 гривні на день) за розміщення одного ВПО.

Починаючи з січня поточного року, компенсації фінансуються Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) згідно з підписаною із Мінреінтеграції угодою.

Реалізацію проекту «Прихисток» здійснює Мінреінтеграції.

Прем’єр-міністр: Україна закликає до подальшого посилення тиску на рф

«Зроблено в Україні»: виробники дронів зможуть отримувати гранти на пільгових умовах

Підприємства, що виробляють дрони, зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проекту. Пільговий режим надання грантів таким виробникам буде діяти на всій контрольованій території України. Відповідне рішення Уряд підтримав на засіданні 3 травня 2024 року.

«Грантові програми, які реалізує Уряд, зокрема  грантова програма для переробних підприємств — надзвичайно важлива складова економічної політики «Зроблено в Україні». Умови, створені рішенням Уряду для виробників дронів, сприятимуть розвитку цього високотехнологічного напрямку у всіх регіонах країни. Це нові робочі місця, податки до бюджетів усіх рівнів. Зрештою, збільшення попиту на кваліфіковані інженерно-технічні, ІТ-кадри стимулюватиме молодь навчатися відповідних професій. І це дуже важливо для майбутнього економіки країни», – зазначила заступник Міністра економіки Надія Бігун.

Відповідно до рішення, грантові кошти  виробники дронів зможуть спрямувати на придбання, доставку, монтаж обладнання. А власні кошти в рамках вартості проекту — зокрема, й на поповнення оборотного капіталу. За умовами грантової програми на переробку, отримувач має створити певну кількість робочих місць, залежно від суми гранту.

До нинішнього рішення Уряду пільговими умовами отримання грантів, відповідно до яких держава фінансувала до 80% вартості проекту, а виробник з власних коштів фінансував решту, могли скористатися лише підприємства на деокупованих територіях.

Окрім того, рішення містить інші зміни. Так, передбачено, що пільгові умови надання грантів на переробку для підприємств Київської області будуть діяти до кінця 2024 року.

Також Уряд посилив контроль над виконанням отримувачами грантів умов договору. Зокрема, бізнес, що не створив у визначений термін обумовлену договором кількість робочих місць, має повернути державі пропорційну суму від обсягу гранту в 30-денний термін з часу виявлення порушення.

За інформацією Міністерства економіки України

Загальні бойові втрати противника станом на 06 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 06 травня 2024 орієнтовно склали: 

особового складу / personnel ‒ близько/ about 475300 (+1040) осіб / persons,

танків / tanks ‒ 7380 (+5) од,

бойових броньованих машин / APV ‒ 14213 (+34) од,

артилерійських систем / artillery systems – 12250 (+38) од,

РСЗВ / MLRS – 1057 (+0) од,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 791 (+1) од,

літаків / aircraft – 349 (+0) од,

гелікоптерів / helicopters – 325 (+0) од,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 9683 (+47),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 2148 (+1),

кораблі /катери / warships / boats ‒ 26 (+0) од,

підводні човни / submarines – 1 (+0) од,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 16477 (+59) од,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 2008 (+6)

Дані уточнюються

Привітання Президента України з Великоднем

Великий народе великої України!

Ми відзначаємо сьогодні велике свято – Воскресіння Господнє. Великдень. Великдень символізує звільнення душі людини від рабства зла й темряви. Перемогу добра й справедливості, перемогу життя над смертю.

За все це ми боремось 802 дні поспіль. 802 дні, коли воля протистоїть мороку, доблесть протидіє терору. 802 дні нашого спротиву, які можна описати словами з Євангелія від Іоанна: «А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його…»

Ці ж слова присвячені одній із виставок Софійського собору, де я перебуваю зараз. Вона та інші роботи різних українських митців разом несуть у собі глибокий сенс. Це ікони на ящиках від боєприпасів. Просочені димом нашої землі й духом нашого народу. Символи великих випробувань і великої сили, яка допомагає нам їх долати. Кожна з цих ікон – немов божественний прояв. Доказ того, що небо з нами. Відповідь на питання, чому українці вистояли. Бо у найважчих обставинах і в найтемніші часи ми здатні народжувати світло. На обпалених вогнем і горем дошках, зі змучених стражданнями українських міст і сіл. Поєднуючи, на перший погляд, несумісне: війну й Господа. Перемагаючи зло вірою. Перемагаючи біду надією.

Вдивившись у ці ікони, можна зрозуміти почуття всього нашого народу. Дзеркало, яке відображає нашу дійсність у часи війни. І вже пройдений шлях, і цей Великдень, і все наше сьогодення. Саме такий вигляд сьогодні мають наші обереги. Саме так сьогодні ми відчуваємо Бога, який захищає нас руками наших воїнів. Саме так ми бачимо заступництво небесних сил, втілене в Силах безпеки й оборони України. Кожного українця й кожної українки, які віддають себе священній справі – обороні рідної землі від темряви та зла.

На цих іконах – імена героїв, які віддали життя, аби нас захистити. Які показали: українці стають на коліна лише у молитві. І ніколи – перед загарбниками й окупантами.

Біблія вчить нас любові до ближнього. А сьогодення показало нам справжнє значення цього слова. Коли навіть за сотні кілометрів одне від одного ми підтримуємо й допомагаємо одне одному. Захищаємо одне одного. Молимось одне за одного. Коли всі ми стали одне одному ближчими, одне одному ближніми. А колишній сусід, що постійно набивався нам у брати, для нас далекий на віки. Він порушив всі заповіді, зажадав наш дім, прийшов нас убивати. Світ бачить це.
Бог знає це. І ми віримо: у Бога на плечі – шеврон з українським прапором. Тож із таким союзником життя точно переможе смерть.

Долаючи спільний шлях, відчуваючи спільний біль, усіх нас об’єднує сьогодні одна спільна молитва. За всіх наших бійців, які зустрічають Великдень в окопах і на позиціях. За наших воїнів світла, які стримують демонів на всіх напрямках. За тих, хто дотримується в житті ще однієї заповіді: захищати Україну. За те, щоб усі вони повертались живими.

За всіх наших цивільних людей, які щодня важко працюють, аби держава була міцною, аби успішно долала нечисту. За тих, хто живе й працює для цього.

За всіх наших дітей. Не за віком мужніх хлопчиків і дівчаток, у яких Росія вкрала дитинство, але які, попри все, не розучились усміхатися й вірити в диво.

За всіх наших матерів і батьків, у яких забрали щасливу, спокійну старість. Та які, попри все, тримаються й піклуються по нас.

За всі наші міста й села, які повинні відчувати Господню благодать, а не постійний терор зла. Над якими нависли чорні хмари й летять бомби й ракети тих, кому місце в пеклі, а не в українському небі.

За наші землі й наших людей, чий дух не зламати. Пам’ятаючи слова, які написані в Софії над Орантою і які справдилися в нашому житті: «Бог серед міста, і воно не похитнеться. Бог допоможе йому перед світанком».

Сьогодні наша молитва – за всіх українців, які чекають цього світанку й неодмінно побачать його. Дочекаються миру, правди й Бога, який повернеться на випалену землю. Всіяну шрамами у вигляді воронок і траншей. Повернеться тишею, спокоєм, квітами замість мін на полях. Повернеться дитячим сміхом замість реву повітряної тривоги. Світло, яке повернеться на всю нашу Господом дану землю, на всі території, які чортами тимчасово окуповані. Бог повернеться в Маріуполь. На терикони й узбережжя морів. Так завжди було. Так точно буде. Я вірю в це щодня, а особливо в цей великий день у цьому великому місці. Історія якого нагадує: ні ординська навала, ні нацистська окупація, ні російський терор не зможуть стерти нас із лиця Землі.

Нехай небеса зміцнюють нашу волю в битві проти неволі. Дадуть мужність для нових здобутків і мудрість, аби цінувати все, що вже здобули. Силу, щоб зберегти єдність. Єдність, щоб примножити силу. Нехай усім, хто віддав життя за Україну, Бог подарує вічний спокій їхнім душам і вічний мир їхнім нащадкам. Усім нашим дітям та онукам, усім нашим майбутнім поколінням. Які мають святе право знати, що таке мирний Великдень у мирній Україні.

Сьогодні ми молимось за це і боремось за це.

А світло у темряві світить…

Зі святом усіх вас, дорогі українці!

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

Пліч-о-пліч: на Черкащині готуються до старту обласного етапу шкільних ліг

Уже наступого тижня на Черкащині стартує обласний етап “Всеукраїнчьких шкільних ліг пліч-о-пліч”. За першість змагатимуться 35 команд з футзалу, баскетболу, волейболу, черлідингу та спортивного орієнтування.

У міжзмагальний період команди набираються мотивації та відточують техніку гри. Ділилися знаннями з командою черкаської школи #30 віцечемпіонки України з футзалу МСК “Дніпро”.

– Вони знають, що таке запекла боротьба, – зауважив очільник області Ігор Табурець. – Захоплива товариська гра. Та головне – максимально корисна. Зараз хлопці готуються до обласного етапу шкільних ліг.

Крім того, учасники отримали настанови від амбасадора проекту Богдана Кулинича.

– Такі зустрічітє дають наснагу в цей період між етапами, – зауважує він. – Крім того, це нагода пограти з більш досвідченими гравцями та перейняти їхні “фішки”.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

СБУ закликає громадян дотримуватися заходів безпеки під час Великодня

Служба безпеки продовжує системно викривати численні спроби агресора розхитати суспільно-політичну обстановку в Україні в умовах війни.

Для реалізації злочинних намірів окупанти використовують великий арсенал заходів підривної діяльності проти нашої держави.

Так, наприклад, ворог постійно залучає власну агентуру для вчинення провокацій у різних сферах громадського життя, зокрема у міжконфесійних відносинах. Метою таких дій окупантів є створення штучних конфліктних ситуацій серед представників релігійних громад для дестабілізації внутрішньої обстановки всередині України.

Також агресор активно залучає своїх поплічників для коригування ворожого вогню по цивільній інфраструктурі нашої держави. Серед потенційних цілей – місця масового перебування людей.

Відтак Служба безпеки закликає громадян напередодні та у період відзначення Великодня:

▪ обмежити відвідування масових заходів;

▪ не піддаватися на можливі провокації чи підбурювання до незаконних дій;

▪ дотримуватися комендантської години, встановленої для вашого регіону;

▪ не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, а під час неї перебувати в укриттях;

▪ повідомляти правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб, які можуть влаштовувати провокації чи становити потенційну загрозу.

Нагадуємо, що в СБУ працює спеціальна гаряча лінія 0-800-501-482, а також відповідна електронна пошта: callcenter@ssu.gov.ua.

В Управлінні СБ України в Черкаській області телефон гарячої лінії 0472-379-244 та електронна пошта: usbu_chk@ssu.gov.ua

Інформація, отримана через телефон довіри Служби безпеки України, є конфіденційною і буде ретельно перевірена. СБУ просить громадян бути пильними і дотримуватися заходів безпеки.

Втрата: не стало народного художника України Миколи Теліженка

Сьогодні в засвіти відійшов відомий скульптор і графік, народний художник України Микола Теліженко.

За собою митець залишив низку робіт в Україні та за її межами. Він – автор прапора Черкас, герба Черкащини і окремих районів області.

Йому належить співавторство пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії в Соборному сквері Черкас і ще низки меморіальних знаків. Мозаїчні панно на будівлях Черкащини.

Мистецтво Миколи Теліженка житиме вічно. Черкащина завжди пам’ятатиме.

Світла пам’ять. Щирі співчуття рідним і близьким.

Довідково: Микола Теліженко народився 16 березня 1951 року у Звенигородці. З 1987 року – член Національної спілки художників України. Учасник багатьох міжнародних конкурсів та симпозіумів по скульптурі.

Серед найвідоміших творів автора:

– панно «Свято врожаю» (1984);

– панно «Осінні перевесла» (1986);

– «Струни Дніпра» (1990);

– панно «Байда-Вишневецький» (2001).

Які психосоціальні послуги надаються в Україні безоплатно за Програмою медичних гарантій

Compassion

Щоб створити чітку модель психосоціальної допомоги в медзакладах, МОЗ визначило (наказом від 13 грудня 2023 року №2118) перелік послуг з надання психосоціальної допомоги, збільшивши при цьому їх кількість. 

Визначені 20 психосоціальних послуг передбачають надання українцям  психосоціальної допомоги, реабілітації щодо психічного здоров’я, психічної діагностики, психотерапії, психологічного консультування та подальшої психологічної допомоги.

Зокрема, перелік психосоціальних послуг з надання психосоціальної допомоги містить:

1. Індивідуальне та групове психологічне консультування, у  тому числі кризове психологічне консультування, а також консультування з використанням елементів самодопомоги «рівний-рівному», групова психологічна робота з особами.

2. Діагностика психологічного стану особи із застосуванням валідних методів психологічної допомоги.

3. Надання першої психологічної допомоги особі та членам її сім’ї, включаючи невідкладну психологічну допомогу.

4. Психологічні втручання низької інтенсивності.

5. Підтримка та відновлення функціонування особи у фізичній, емоційній, інтелектуальній, соціальній та духовній сферах.

6. Психотерапія депресивних, тривожних, адаптаційних, гострих стресових та посттравматичних стресових розладів, які виникли внаслідок хвороби/травми, участі у бойових діях, надзвичайних ситуаціях, полону, перебування в місцях позбавлення волі.

7. Допомога особі у встановленні життєвих цілей та підтримки досягнутого прогресу реабілітації після закінчення реабілітаційного процесу.

8. Психотерапія психічних та поведінкових розладів та станів, які виникли внаслідок хвороби/травми, участі у бойових діях, надзвичайних ситуацій, полону, відбування покарання.

9. Психоедукація та підтримка особи та членів її сім’ї.

10. Психологічне консультування та психотерапія членів сім’ї особи, націлена на втому від співчуття та емоційне вигорання (сімейна терапія), а також на запобігання та полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань особи під час надання паліативної допомоги.

11. Допомога особами, які доглядають за пацієнтами, що потребують паліативної допомоги.

12. Робота з членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди щодо психологічної підтримки особи та членів її сім’ї.

13. Робота з медичними працівниками закладів охорони здоровʼя під час надання паліативної допомоги пацієнтам щодо психологічної підтримки особи, яка потребує паліативної допомоги, членів її сім’ї та осіб, що здійснюють догляд за нею.

14. Надання консультативної допомоги, спрямованої на усунення або зменшення звичок і поведінки, що становлять ризик для психічного здоров’я особи (вживання алкоголю, інших психоактивних речовин тощо), а також формування навичок здорового способу життя.

15. Взаємодія з надавачами первинної та спеціалізованої медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення лікування психічних хвороб та підтримання стійкого стану ремісії.

16. Здійснення спостереження за особою з метою підтримки нормального функціонування особи у фізичній, емоційній, інтелектуальній, соціальній та духовній сферах та підвищення її залученості до суспільного життя.

17. Направлення пацієнтів відповідно до медичних показань для надання їм медичної та реабілітаційної допомоги.

18. Призначення лікарських засобів та медичних виробів, засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства.

19. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності, направлень й інших медичних документів.

20. Сприяння особі у психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмисленні її досвіду, розширенні самоусвідомлення та можливостей самореалізації.

Детальніше про деякі із них

Перша психологічна допомога надається невідкладно після пережитої людиною травмівної події (подій), кризових ситуацій або катастроф. Це короткотривалий та невідкладний вид психологічної допомоги, спрямований на недопущення загострення психосоціальних проблем, перетворення їх у хронічні форми чи запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів або інших проблем психічного здоров’я.

Кризове психологічне консультування надається невідкладно особі, яка потребує її і перебуває у кризовому стані (що включає суїцидальні думки, наміри або поведінку, інші стани, які загрожують життю, здоровʼю, добробуту особи та/або її оточенню), про що свідчать емоційні, когнітивні або поведінкові прояви. Така допомога надається з метою стабілізації психічного стану особи, запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів, інших проблем психічного здоров’я та спричинення шкоди собі або іншим особам.

Психологічне консультування надається особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, надзвичайних чи кризових ситуаціях, мають емоційні, поведінкові проблеми, з метою підтримки нормального функціонування особи, подолання психічних, психосоціальних, емоційних, поведінкових проблем та інших проблем психічного здоров’я, полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань, підтримки у прийнятті життєвих рішень або психологічної просвіти щодо станів власного психічного здоровʼя або психічного здоровʼя близьких осіб.

Психоедукація — пояснення і донесення до людей необхідної інформації про психічне здоровʼя, психологічні проблеми та травми і їх наслідки для особистості з метою профілактики та запобігання розвитку психічних та поведінкових розладів у особи та членів сім’ї, формування загального розуміння про психічне здоров’я та навичок турботи про нього;

Психологічні втручання низької інтенсивності (психологічна підтримка) — спрощені форми психологічного консультування, які є доказово ефективними для покращення певних аспектів психічного здоров’я та психосоціального добробуту особи незалежно від ступеня тяжкості її проблем — надаються особам, які потребують підтримки за інших станів психічного здоровʼя.

Психотерапія — цілісне, свідоме та планомірне застосування науково обґрунтованих психотерапевтичних методів (методів психотерапії) — проводиться для запобігання розвитку психічних і поведінкових розладів, інших проблем психічного здоров’я та спричинення шкоди собі або іншим особам, для полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань, а також відновлення нормального функціонування особи під час та після лікування розладів здоров’я.