ОСТАННІ

Маємо ставати ще сильнішими для збереження життів наших жителів, – Ігор Табурець на зустрічі з міністром внутрішніх справ України

Безпека на вулицях населених пунктів, у закладах освіти та протидія шахрайствам – незмінні пріоритети в області. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком.

Сьогодні він із робочим візитом відвідав Черкащину. Тут у деталях обговорили питання безпекової складової. Ішлося також про підготовку фахівців, які зараз вкрай потрібні країні. Зокрема, рятувальників.

– Маємо ставати ще ефективнішими та дієвішими для збереження життів наших жителів, – зауважив Ігор Табурець. – Звісно, акцент на виклики воєнного часу. Алгоритми роботи відпрацьовані чітко. Зі всіма службами ми 24/7 на зв’язку та у 100% взаємодії. Так і має бути під час ліквідації наслідків ворожих атак та для протидії.

Читайте також: у Смілі триває ліквідація наслідків ворожої атаки.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Шкільні ліги: на Черкащині фінішує районний етап учнівських змагань

На Черкащині на фініші битва за титул найкращих команд районного рівня. За лічені дні знатимемо, хто потрапить на обласні змагання національного проекту “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч”. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Упродовж місяця 445 команд шкіл області боролись за перепустки на наступний етап змагань, – розповів він. –  Традиційно в п’яти видах спорту: футзал, волейбол, баскетбол, черлідинг і спортивне орієнтування. Можете собі уявити рівень спортивної конкуренції.

Масштабні районні першості цього тижня провели на Звенигородщині. Зокрема, змагання із футзалу. Перемогу тут здобула команда «Пуми» Шполянського ліцею №2 .

– Проект дав поштовх новим діям, – наголосив Сергій Леонідович, тренер однієї з учнівських команд. – Він об’єднав дорослих і дітей. Хлопці із задоволенням тенуються. Звичайно, ми і до цього грали у футбол. Але зараз можемо краще реалізувати свої сили. Маємо більше можливостей.

Шкільні ліги об’єднують. У цьому переконаний Арсеній, учасник проекту.

– Футбол – це моє життя і хобі, – розповідає школяр. – На полі я взаємодію з товаришами. Мені подобається бути в команді. Раніше з багатьма гравцями я не спілкувався. Але, коли з’явився цей проект, ми здружилися.

Докладніше про змагання із футзалу на Звенигородщині – у відео:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Ігор Табурець про ліквідацію наслідків російської атаки по Смілі

У Смілі ліквідують наслідки ворожої атаки. Оперативний штаб продовжує роботу. Очільник області разом із районною та міською владою скоординували подальші заходи. 

– Продовжуємо послідовно долати наслідки російської атаки по місту, – зауважив посадовець. – На зараз маємо вже 120 будинків, що зазнали ушкоджень. Із них – чотири багатоповерхівки. Кількість, як бачите, зросла після ретельного обстеження та опрацювання звернень від жителів.

Здебільшого пошкоджені вікна, додав він. Орієнтовно треба замінити щонайменше 400 конструкцій. У пів сотні будинків – ремонту потребують і дахи.

– Відучора на об’єктах вже працюють бригади, – наголосив Ігор Табурець. – Найперше закрили все плівкою. Далі – відновлювальні роботи. У міста були резерви, про що я постійно наголошую всім громадам, це дозволило оперативно видати потрібні матеріали. Шифер, дерево та ін. Також допомогла, зокрема, обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Щодо вікон, то зараз спілкуємось із нашими партнерськими організаціями, які висловили попередню готовність допомогти з цим.

Нагадаємо, 25 квітня Сміла зазнала ворожої атаки. 

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Колективи профтехів області презентували технологічні напрацювання

Сучасно і технологічно. На Черкащині провели виставку педагогічних технологій. Традиційно вона об’єднала працівників і учнів профтехів регіону.

Тут учасники презентували професійні доробки. Зокрема, розповідали про новітні технології та їхнє впровадження в освітній процес і під час виробничої практики.

– Підготовка кваліфікованих робочих кадрів залишається незмінним пріоритетом для освіти регіону, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай. – Надто зараз, у час війни. Сьогодні  спостерігаємо збільшення  попиту на робітничі професії. Саме ці фахівці будуть працювати над відновленням нашої країни в майбутньому.  Тож цей захід – гарна можливість для обміну досвідом із колегами, презентації напрацювань. Окрему увагу  ми приділили інформуванню майбутніх абітурієнтів про перспективи професій, зокрема співпраці з роботодавцями.

Опісля виставки учасники долучилися до низки воркшопів. Тут у деталях вони обговорили освітні новації. Також йшла мова про підтримку ініціатив від учнівської молоді.

На Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі

На Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофіНа Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофіНа Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофіНа Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофіНа Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі

Інклюзивний простір: в області розпочали перевірку доступності громадських об’єктів

Зручне середовище доступне кожному. На Черкащині розпочали моніторинг інклюзивності та доступності об’єктів громадської інфраструктури. Про це інформують у департаменті будівництва ОВА.

Моніторинг здійснюється працівниками обласного департаменту будівництва спільно із членами робочої групи з розробки та моніторингу виконання плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Активно долучається до цієї роботи громадськість за участю представниці Урядового уповноваженого з прав людей із інвалідністю Наталії Капустян.

Під час першого візиту обстежили приміщення залізничного вокзалу в обласному центрі, ЦНАПу в Черкасах, приміщення міської ради, а також інші адмінбудівлі, що мають високий рівень відвідуваності серед населення.

Учасники моніторингу зазначають, що ситуація з безбар’єрністю простору для людей із інвалідністю, як і загалом для маломобільних груп населення, до яких належать всі, хто в той чи інший період життя відчувають труднощі з пересуванням, досить складна. Потреба у  пристосуванні простору особливо загострилась із початком вторгнення російської федерації в Україну.

У департаменті відзначають, що в більшості випадків пристосування об’єктів громадської інфраструктури до сучасних вимог інклюзивності таки можлива. Метою моніторингових візитів є зосередження уваги на проблемних питаннях, що вже існують. У процесі обстеження  моніторингова група надає пропозиції та рекомендації щодо усунення недоліків власникам і балансоутримувачам.

Долучитися до цього процесу можуть усі охочі впродовж 2024 року.

Нагадаємо, на Черкащині презентували онлайн-карту безбар’єрності.

Весняна посівна: українські аграрії засіли 2,4 млн гектарів ярих культур

На контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 546 тис. га зернових та зернобобових культур.

З яких, зокрема:

  • кукурудзи – 1 189 тис. га;
  • ячменю – 761,5 тис. га;
  • пшениці – 223,3 тис. га;
  • гороху – 159,2 тис. га;
  • вівса – 146,6 тис. га.

За минулий тиждень аграрії посіяли 492,9 тис. га зернових та зернобобових культур.

Соняшнику посіяно 1 996,9 тис. га, сої – 208,6 тис. га, цукрових буряків – 238,7 тис. га.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України

Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності»

Україна перебуває у фазі активної трансформації. Відбувається соціальний перехід від пострадянського вдаваного патерналізму до ефективної соціальної політики. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття Міжнародного саміту міністрів соціальної політики.

За його словами, нова соцполітика починається насамперед із соціальної послуги. І в разі потреби доповнюється адресною соціальною виплатою. Це сучасний європейський підхід.

«Війна завжди загострює соціальні питання. Кількість людей, які потребують підтримки, зросла і, на жаль, продовжує зростати. І стара пострадянська модель не може реагувати адекватно. Саме тому ми створюємо принципово нову систему. В її основі принцип — формування спроможності замість залежності», — відзначив Прем’єр-міністр.

Зокрема, Уряд створює стимули для повернення людей до економічної активності і зосереджується на підтримці тих, хто її дійсно потребує.

«Цифровізація, адресність, універсальність, справедливість, безбар’єрність — це головні елементи нашої соціальної політики», — наголосив Денис Шмигаль.

Також Уряд стимулює ВПО інтегруватися в нові громади та спільноти, знаходити роботу або відкривати власну справу. Встановлює чіткі вимоги до планування міського простору, розвиває протезування, зокрема на основі інноваційних технологій, заохочує бізнес створювати робочі місця.

«Частина наших зусиль — це реформа Медико-соціальних експертних комісій. Насамперед, буде враховуватися потенціал людини до відновлення, система буде орієнтована на повернення її до звичного життя», — сказав очільник Уряд.

Як зауважив Денис Шмигаль, держава робить усе можливе, щоб кожна дитина росла в сім’ї. Над цим працює не лише Уряд, але й Координаційний центр із розвитку сімейного виховання та догляду дітей під патронатом першої леді України Олени Зеленської.

Допомога ветеранам, як підкреслив Прем’єр-міністр, це ще один ключовий акцент. Держава, за його словами, повинна подбати про них та допомогти в повоєнній інтеграції до цивільного життя.

«У громадах формуємо центри життєстійкості. Це простори дієвої психосоціальної допомоги. Мусимо максимально спростити доступ усім людям до таких послуг», — відзначив Денис Шмигаль.

Він також наголосив, що один із ключових елементів адресності та справедливості соціальної системи — це принцип «гроші ходять за людиною».

Уряд, крім того, цифровізує соціальну сферу, щоб забезпечити її максимальну прозорість, ефективність та справедливість. Частина соціальних послуг доступні в Дії, і перелік постійно розширюється новими опціями.

Денис Шмигаль відзначив, що ще один ключовий виклик — демографічна ситуація. Уряд формує комплексний кроссекторальний підхід для вирішення цієї проблеми. Від виплат при народженні дитини до створення френдлі-середовища в громадах для дітей та батьків.

На Черкащині вшанували подвиг ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС

38 років тому світ здригнувся від масштабної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Тоді ліквідатори першими стали на захист від невидимого ворога. На Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі.

– Вони прийняли бій у 1986 році з невидимим, але безжальним ворогом, – наголосив очільник області Ігор Табурець. – Стали на захист України та світу. Ліквідатори – наші національні герої. Честь і слава! Вічна пам’ять тим, чиє життя забрала аварія на Чорнобильській АЕС.

Водночас він нагадав, що цей страшний урок засвоїли не всі. росія й надалі шантажує світ ядерною зброєю.

– Вона нищить українські міста та села, перетворюючи їх на «зони відчуження», – додав Ігор Табурець. – В єдності ми маємо її зупинити.

Додамо, що нині на обліку в органах соціального захисту населення області перебувають понад 78 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. 

З початку 2024 року на соціальні виплати за чорнобильськими програмами з державного бюджету профінансовано 17,7 млн грн. З обласного бюджету за бюджетною програмою „Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, спрямовано 15 млн грн, які розподілені між усіма територіальними громадами. У місцевих бюджетах на це передбачили 1,7 млн грн.

Довідково: 

У квітні 1986 року радіоактивним цезієм забруднено 3/4 території Європи. 8,5 млн жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля пів мільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тис. осіб евакуювали із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Нацбанк презентував пам’ятну монету до річниці катастрофи на ЧАЕС

У 38-му річницю Чорнобильської катастрофи НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Це – четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. Про це інформують в НБУ.

Лелека чорний – рідкісний птах, який став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні.

На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного, над яким угорі – пташенята в гнізді.

На аверсі – в центрі розміщено символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.

Номінал пам’ятної монети – 5 грн. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж – 40 000 шт. (у тому числі 20 000 шт. у сувенірному пакованні).

Придбати її можна буде вже відсьогодні з 10:00 в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) – у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет дізнавайтеся на їхніх офіційних сайтах.

Більш ніж 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою єВідновлення

Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло працює майже рік. За цей час більше 86 тисяч українців звернулися по допомогу на поточні та капітальні ремонти. Підтверджено виплати 52,4 тисячі заявників на загальну суму 5,6 млрд грн.

Ще майже 13 тисяч українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд грн. І вже 2402 заявники успішно реалізували житлові сертифікати, придбавши нове житло замість знищеного. Частіше за все — купують в Київській області та місті Київ, також користується попитом нерухомість в Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Сумарна вартість придбаного житла майже 5 млрд грн.

А найбільше заяв на отримання державної програми компенсацій — і за пошкоджене, і за зруйноване житло — надійшло з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей.

Послугу єВідновлення розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проекту USAID Ukraine – USAID Україна TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Україна отримала від ВООЗ набори допоміжних засобів із реабілітації

БЛОГ

Маємо ставати ще сильнішими для збереження життів наших жителів, – Ігор Табурець на зустрічі з міністром внутрішніх справ України

Безпека на вулицях населених пунктів, у закладах освіти та протидія шахрайствам – незмінні пріоритети в області. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком.

Сьогодні він із робочим візитом відвідав Черкащину. Тут у деталях обговорили питання безпекової складової. Ішлося також про підготовку фахівців, які зараз вкрай потрібні країні. Зокрема, рятувальників.

– Маємо ставати ще ефективнішими та дієвішими для збереження життів наших жителів, – зауважив Ігор Табурець. – Звісно, акцент на виклики воєнного часу. Алгоритми роботи відпрацьовані чітко. Зі всіма службами ми 24/7 на зв’язку та у 100% взаємодії. Так і має бути під час ліквідації наслідків ворожих атак та для протидії.

Читайте також: у Смілі триває ліквідація наслідків ворожої атаки.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Шкільні ліги: на Черкащині фінішує районний етап учнівських змагань

На Черкащині на фініші битва за титул найкращих команд районного рівня. За лічені дні знатимемо, хто потрапить на обласні змагання національного проекту “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч”. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Упродовж місяця 445 команд шкіл області боролись за перепустки на наступний етап змагань, – розповів він. –  Традиційно в п’яти видах спорту: футзал, волейбол, баскетбол, черлідинг і спортивне орієнтування. Можете собі уявити рівень спортивної конкуренції.

Масштабні районні першості цього тижня провели на Звенигородщині. Зокрема, змагання із футзалу. Перемогу тут здобула команда «Пуми» Шполянського ліцею №2 .

– Проект дав поштовх новим діям, – наголосив Сергій Леонідович, тренер однієї з учнівських команд. – Він об’єднав дорослих і дітей. Хлопці із задоволенням тенуються. Звичайно, ми і до цього грали у футбол. Але зараз можемо краще реалізувати свої сили. Маємо більше можливостей.

Шкільні ліги об’єднують. У цьому переконаний Арсеній, учасник проекту.

– Футбол – це моє життя і хобі, – розповідає школяр. – На полі я взаємодію з товаришами. Мені подобається бути в команді. Раніше з багатьма гравцями я не спілкувався. Але, коли з’явився цей проект, ми здружилися.

Докладніше про змагання із футзалу на Звенигородщині – у відео:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Ігор Табурець про ліквідацію наслідків російської атаки по Смілі

У Смілі ліквідують наслідки ворожої атаки. Оперативний штаб продовжує роботу. Очільник області разом із районною та міською владою скоординували подальші заходи. 

– Продовжуємо послідовно долати наслідки російської атаки по місту, – зауважив посадовець. – На зараз маємо вже 120 будинків, що зазнали ушкоджень. Із них – чотири багатоповерхівки. Кількість, як бачите, зросла після ретельного обстеження та опрацювання звернень від жителів.

Здебільшого пошкоджені вікна, додав він. Орієнтовно треба замінити щонайменше 400 конструкцій. У пів сотні будинків – ремонту потребують і дахи.

– Відучора на об’єктах вже працюють бригади, – наголосив Ігор Табурець. – Найперше закрили все плівкою. Далі – відновлювальні роботи. У міста були резерви, про що я постійно наголошую всім громадам, це дозволило оперативно видати потрібні матеріали. Шифер, дерево та ін. Також допомогла, зокрема, обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Щодо вікон, то зараз спілкуємось із нашими партнерськими організаціями, які висловили попередню готовність допомогти з цим.

Нагадаємо, 25 квітня Сміла зазнала ворожої атаки. 

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

ВЛОГ

Маємо ставати ще сильнішими для збереження життів наших жителів, – Ігор Табурець на зустрічі з міністром внутрішніх справ України

Безпека на вулицях населених пунктів, у закладах освіти та протидія шахрайствам – незмінні пріоритети в області. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком.

Сьогодні він із робочим візитом відвідав Черкащину. Тут у деталях обговорили питання безпекової складової. Ішлося також про підготовку фахівців, які зараз вкрай потрібні країні. Зокрема, рятувальників.

– Маємо ставати ще ефективнішими та дієвішими для збереження життів наших жителів, – зауважив Ігор Табурець. – Звісно, акцент на виклики воєнного часу. Алгоритми роботи відпрацьовані чітко. Зі всіма службами ми 24/7 на зв’язку та у 100% взаємодії. Так і має бути під час ліквідації наслідків ворожих атак та для протидії.

Читайте також: у Смілі триває ліквідація наслідків ворожої атаки.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Шкільні ліги: на Черкащині фінішує районний етап учнівських змагань

На Черкащині на фініші битва за титул найкращих команд районного рівня. За лічені дні знатимемо, хто потрапить на обласні змагання національного проекту “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч”. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Упродовж місяця 445 команд шкіл області боролись за перепустки на наступний етап змагань, – розповів він. –  Традиційно в п’яти видах спорту: футзал, волейбол, баскетбол, черлідинг і спортивне орієнтування. Можете собі уявити рівень спортивної конкуренції.

Масштабні районні першості цього тижня провели на Звенигородщині. Зокрема, змагання із футзалу. Перемогу тут здобула команда «Пуми» Шполянського ліцею №2 .

– Проект дав поштовх новим діям, – наголосив Сергій Леонідович, тренер однієї з учнівських команд. – Він об’єднав дорослих і дітей. Хлопці із задоволенням тенуються. Звичайно, ми і до цього грали у футбол. Але зараз можемо краще реалізувати свої сили. Маємо більше можливостей.

Шкільні ліги об’єднують. У цьому переконаний Арсеній, учасник проекту.

– Футбол – це моє життя і хобі, – розповідає школяр. – На полі я взаємодію з товаришами. Мені подобається бути в команді. Раніше з багатьма гравцями я не спілкувався. Але, коли з’явився цей проект, ми здружилися.

Докладніше про змагання із футзалу на Звенигородщині – у відео:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Ігор Табурець про ліквідацію наслідків російської атаки по Смілі

У Смілі ліквідують наслідки ворожої атаки. Оперативний штаб продовжує роботу. Очільник області разом із районною та міською владою скоординували подальші заходи. 

– Продовжуємо послідовно долати наслідки російської атаки по місту, – зауважив посадовець. – На зараз маємо вже 120 будинків, що зазнали ушкоджень. Із них – чотири багатоповерхівки. Кількість, як бачите, зросла після ретельного обстеження та опрацювання звернень від жителів.

Здебільшого пошкоджені вікна, додав він. Орієнтовно треба замінити щонайменше 400 конструкцій. У пів сотні будинків – ремонту потребують і дахи.

– Відучора на об’єктах вже працюють бригади, – наголосив Ігор Табурець. – Найперше закрили все плівкою. Далі – відновлювальні роботи. У міста були резерви, про що я постійно наголошую всім громадам, це дозволило оперативно видати потрібні матеріали. Шифер, дерево та ін. Також допомогла, зокрема, обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Щодо вікон, то зараз спілкуємось із нашими партнерськими організаціями, які висловили попередню готовність допомогти з цим.

Нагадаємо, 25 квітня Сміла зазнала ворожої атаки. 

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Колективи профтехів області презентували технологічні напрацювання

Сучасно і технологічно. На Черкащині провели виставку педагогічних технологій. Традиційно вона об’єднала працівників і учнів профтехів регіону.

Тут учасники презентували професійні доробки. Зокрема, розповідали про новітні технології та їхнє впровадження в освітній процес і під час виробничої практики.

– Підготовка кваліфікованих робочих кадрів залишається незмінним пріоритетом для освіти регіону, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай. – Надто зараз, у час війни. Сьогодні  спостерігаємо збільшення  попиту на робітничі професії. Саме ці фахівці будуть працювати над відновленням нашої країни в майбутньому.  Тож цей захід – гарна можливість для обміну досвідом із колегами, презентації напрацювань. Окрему увагу  ми приділили інформуванню майбутніх абітурієнтів про перспективи професій, зокрема співпраці з роботодавцями.

Опісля виставки учасники долучилися до низки воркшопів. Тут у деталях вони обговорили освітні новації. Також йшла мова про підтримку ініціатив від учнівської молоді.

Інклюзивний простір: в області розпочали перевірку доступності громадських об’єктів

Зручне середовище доступне кожному. На Черкащині розпочали моніторинг інклюзивності та доступності об’єктів громадської інфраструктури. Про це інформують у департаменті будівництва ОВА.

Моніторинг здійснюється працівниками обласного департаменту будівництва спільно із членами робочої групи з розробки та моніторингу виконання плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Активно долучається до цієї роботи громадськість за участю представниці Урядового уповноваженого з прав людей із інвалідністю Наталії Капустян.

Під час першого візиту обстежили приміщення залізничного вокзалу в обласному центрі, ЦНАПу в Черкасах, приміщення міської ради, а також інші адмінбудівлі, що мають високий рівень відвідуваності серед населення.

Учасники моніторингу зазначають, що ситуація з безбар’єрністю простору для людей із інвалідністю, як і загалом для маломобільних груп населення, до яких належать всі, хто в той чи інший період життя відчувають труднощі з пересуванням, досить складна. Потреба у  пристосуванні простору особливо загострилась із початком вторгнення російської федерації в Україну.

У департаменті відзначають, що в більшості випадків пристосування об’єктів громадської інфраструктури до сучасних вимог інклюзивності таки можлива. Метою моніторингових візитів є зосередження уваги на проблемних питаннях, що вже існують. У процесі обстеження  моніторингова група надає пропозиції та рекомендації щодо усунення недоліків власникам і балансоутримувачам.

Долучитися до цього процесу можуть усі охочі впродовж 2024 року.

Нагадаємо, на Черкащині презентували онлайн-карту безбар’єрності.

Весняна посівна: українські аграрії засіли 2,4 млн гектарів ярих культур

На контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 546 тис. га зернових та зернобобових культур.

З яких, зокрема:

  • кукурудзи – 1 189 тис. га;
  • ячменю – 761,5 тис. га;
  • пшениці – 223,3 тис. га;
  • гороху – 159,2 тис. га;
  • вівса – 146,6 тис. га.

За минулий тиждень аграрії посіяли 492,9 тис. га зернових та зернобобових культур.

Соняшнику посіяно 1 996,9 тис. га, сої – 208,6 тис. га, цукрових буряків – 238,7 тис. га.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України

Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності»

Україна перебуває у фазі активної трансформації. Відбувається соціальний перехід від пострадянського вдаваного патерналізму до ефективної соціальної політики. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття Міжнародного саміту міністрів соціальної політики.

За його словами, нова соцполітика починається насамперед із соціальної послуги. І в разі потреби доповнюється адресною соціальною виплатою. Це сучасний європейський підхід.

«Війна завжди загострює соціальні питання. Кількість людей, які потребують підтримки, зросла і, на жаль, продовжує зростати. І стара пострадянська модель не може реагувати адекватно. Саме тому ми створюємо принципово нову систему. В її основі принцип — формування спроможності замість залежності», — відзначив Прем’єр-міністр.

Зокрема, Уряд створює стимули для повернення людей до економічної активності і зосереджується на підтримці тих, хто її дійсно потребує.

«Цифровізація, адресність, універсальність, справедливість, безбар’єрність — це головні елементи нашої соціальної політики», — наголосив Денис Шмигаль.

Також Уряд стимулює ВПО інтегруватися в нові громади та спільноти, знаходити роботу або відкривати власну справу. Встановлює чіткі вимоги до планування міського простору, розвиває протезування, зокрема на основі інноваційних технологій, заохочує бізнес створювати робочі місця.

«Частина наших зусиль — це реформа Медико-соціальних експертних комісій. Насамперед, буде враховуватися потенціал людини до відновлення, система буде орієнтована на повернення її до звичного життя», — сказав очільник Уряд.

Як зауважив Денис Шмигаль, держава робить усе можливе, щоб кожна дитина росла в сім’ї. Над цим працює не лише Уряд, але й Координаційний центр із розвитку сімейного виховання та догляду дітей під патронатом першої леді України Олени Зеленської.

Допомога ветеранам, як підкреслив Прем’єр-міністр, це ще один ключовий акцент. Держава, за його словами, повинна подбати про них та допомогти в повоєнній інтеграції до цивільного життя.

«У громадах формуємо центри життєстійкості. Це простори дієвої психосоціальної допомоги. Мусимо максимально спростити доступ усім людям до таких послуг», — відзначив Денис Шмигаль.

Він також наголосив, що один із ключових елементів адресності та справедливості соціальної системи — це принцип «гроші ходять за людиною».

Уряд, крім того, цифровізує соціальну сферу, щоб забезпечити її максимальну прозорість, ефективність та справедливість. Частина соціальних послуг доступні в Дії, і перелік постійно розширюється новими опціями.

Денис Шмигаль відзначив, що ще один ключовий виклик — демографічна ситуація. Уряд формує комплексний кроссекторальний підхід для вирішення цієї проблеми. Від виплат при народженні дитини до створення френдлі-середовища в громадах для дітей та батьків.

На Черкащині вшанували подвиг ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС

38 років тому світ здригнувся від масштабної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Тоді ліквідатори першими стали на захист від невидимого ворога. На Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі.

– Вони прийняли бій у 1986 році з невидимим, але безжальним ворогом, – наголосив очільник області Ігор Табурець. – Стали на захист України та світу. Ліквідатори – наші національні герої. Честь і слава! Вічна пам’ять тим, чиє життя забрала аварія на Чорнобильській АЕС.

Водночас він нагадав, що цей страшний урок засвоїли не всі. росія й надалі шантажує світ ядерною зброєю.

– Вона нищить українські міста та села, перетворюючи їх на «зони відчуження», – додав Ігор Табурець. – В єдності ми маємо її зупинити.

Додамо, що нині на обліку в органах соціального захисту населення області перебувають понад 78 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. 

З початку 2024 року на соціальні виплати за чорнобильськими програмами з державного бюджету профінансовано 17,7 млн грн. З обласного бюджету за бюджетною програмою „Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, спрямовано 15 млн грн, які розподілені між усіма територіальними громадами. У місцевих бюджетах на це передбачили 1,7 млн грн.

Довідково: 

У квітні 1986 року радіоактивним цезієм забруднено 3/4 території Європи. 8,5 млн жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля пів мільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тис. осіб евакуювали із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Нацбанк презентував пам’ятну монету до річниці катастрофи на ЧАЕС

У 38-му річницю Чорнобильської катастрофи НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Це – четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. Про це інформують в НБУ.

Лелека чорний – рідкісний птах, який став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні.

На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного, над яким угорі – пташенята в гнізді.

На аверсі – в центрі розміщено символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.

Номінал пам’ятної монети – 5 грн. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж – 40 000 шт. (у тому числі 20 000 шт. у сувенірному пакованні).

Придбати її можна буде вже відсьогодні з 10:00 в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) – у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет дізнавайтеся на їхніх офіційних сайтах.

Більш ніж 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою єВідновлення

Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло працює майже рік. За цей час більше 86 тисяч українців звернулися по допомогу на поточні та капітальні ремонти. Підтверджено виплати 52,4 тисячі заявників на загальну суму 5,6 млрд грн.

Ще майже 13 тисяч українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд грн. І вже 2402 заявники успішно реалізували житлові сертифікати, придбавши нове житло замість знищеного. Частіше за все — купують в Київській області та місті Київ, також користується попитом нерухомість в Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Сумарна вартість придбаного житла майже 5 млрд грн.

А найбільше заяв на отримання державної програми компенсацій — і за пошкоджене, і за зруйноване житло — надійшло з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей.

Послугу єВідновлення розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проекту USAID Ukraine – USAID Україна TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Україна отримала від ВООЗ набори допоміжних засобів із реабілітації

Президент провів розмови зі спікером Палати представників і лідерами республіканців та більшості в Сенаті США