Програма USAID АГРО представила проекти для мікро-, малих і середніх агропідприємств
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) представила свої проекти та конкурси для мікро, малих і середніх агропідприємств та сільських громад у цільових регіонах. Ця п’ятирічна програма (2020-2024) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл.
Програма пропонує низку інструментів для мікро-, малих і середніх агровиробників та сільських громад, аби збільшити продуктивність та доступ до ринків для агро-ММСП, удосконалити допоміжні функції у агросекторі (такі, як доступ до фінансування, іригація, агро-лабораторні і ветеринарні послуги, впровадження систем якості і безпечності продукції та інші), а також покращити нормативно-правову базу (насамперед, що стосується впровадження справедливого та прозорого ринку сільськогосподарських земель та зменшення корупції у агросекторі).
Основні цільові регіони Програми: Запорізька, Дніпропетровська, Миколаївська, Полтавська, Одеська, Харківська, Херсонська та Черкаська області.
Хто може стати партнером Програми.Програма USAID АГРО зосереджує свою увагу на таких секторах, як виробництво й переробка фруктів, овочів та ягід, продукції аквакультури,молока і м’яса (ВРХ, свині, вівці, кози, домашня птиця окрім курятини)та виготовлення солодощів і підтримує мікро, малі й середні підприємства та сільські громади.
Кожен напрямок роботи USAIDАГРО містить в собі освітній компонент, чи то тренінги і семінари з кращих виробничих практик, нових технологій, рецептур та міжнародних стандартів якості та безпечності виробництва, бізнес планування, чи демонстраційні відеоролики і кейси, чи спеціальне навчання для представників вразливих груп. Освітня програма АГРО має такі напрямки:
- Навчання для виробників плодоовочевої продукції
- Навчання для виробників м’ясомолочної продукції
- Навчальний курс із надання послуг з бджолозапилення
- Навчання для виробників солодощів і крафтових продуктів
- Інформаційно-освітня програма з метою вдосконалення технології виробництва аквакультури
- Школа сироваріння
- Навчання для консультантів з впровадження стандартів, заснованих на НАССР
- Навчальна програма для сертифікованих землевпорядників і архітекторів
- Тренінги для ОТГ з питань земельної реформи та використання технологій GIS
- Агрохаби і агроскаутинг (практичне навчання для студентів аграрних вузів)
- Ініціативи «Демо-ферма» і «Кооп-демо»
Методичні матеріали, довідники і рекомендації Програми USAID АГРО доступні на порталі ISSUU: https://cutt.ly/VgPk5Sr
Окрім навчання і консультацій, Програма USAID АГРО пропонує низку конкурсів на отримання співфінансування як на налагодження процесів на агропідприємствах і сервісних організаціях, так і на закупівлю обладнання. Наразі в Програмі USAID АГРО відкриті такі конкурси:
- Збільшення обсягів виробництва та продажу кондитерської продукції. Розпочався третій етап прийому концепцій субгрантових проектів. 24 листопада 2020 року з 14:00 до 16:00 Програма АГРО проведе онлайн семінар для зацікавлених. Заявки приймаються до 10 грудня 2020 або до моменту вичерпання коштів. Деталі: https://bit.ly/2I9RXRx.
- Доробка/переробка плодоовочевої, м’ясної, молочної або рибної продукції для вдосконалення партнерств із мікро-, малими та середніми підприємствами (ММСП). Дедлайн подання заявок 2-го етапу: 10 листопада 2020. Загалом, заявки приймаються до 18 лютого 2021. Деталі: https://bit.ly/2EPND8i.
- Розробка та впровадження освітньої програми для жінок-фермерок та недостатньо представлених груп в рамках реалізації програми «Зимова школа для цільової групи GESI». Дедлайн для подання заявок – 30 листопада. Деталі: https://cutt.ly/GgYrwQt.
- Розробка та реалізаціяПрограмиствореннянаціональноїмережі “Демо-ферм”. Дедлайн для поданнязаявок: 21 грудня 2020. Деталі: https://bit.ly/35JQSJ3
Перелік відкритих конкурсів постійно доповнюється. Найсвіжішу інформацію можна побачити на сторінках Програми USAIDАГРО в Facebook:https://www.facebook.com/watch/usaid.agro/таLinkedIn:https://www.linkedin.com/company/usaid-agro/.
Для початку співпраці з Програмою USAID АГРО, зацікавленим аграрним МСП та особистим селянським господарствам необхідно зареєструватися в базі партнерів Програми:
- для виробників плодоовочевої продукції https://bit.ly/33egZ9u
- для виробників м’ясомолочної продукції https://bit.ly/2Gcrami
- для виробників аквакультури https://bit.ly/2B6alab
- для виробників кондитерських виробів і окремих продуктів харчування https://bit.ly/36cYtAt
Програма USAID АГРО триватиме до листопада 2024 року.
***
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це п’ятирічна Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП). Цілі Програми USAID AГРО: покращення продуктивності та доступу до ринків у цільових ланцюгах доданої вартості, удосконалення функцій підтримки та нормативно-правової бази у аграрному секторі. Програма USAID АГРО допоможе збільшити доходи с\г ММСП і їхній доступ до фінансування та створити в Україні справедливий і прозорий ринок с\г земель, що зменшить корупцію в аграрному секторі. Сторінка АГРО в Фейсбук: https://www.facebook.com/usaid.agro/.
***
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також запрошуємо відвідативебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine, та сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33