Компенсація 25% вартості української агротехніки та обладнання: підсумки року програми
Рік тому Уряд відновив програму компенсації 25% вартості української агротехніки – один з інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні». Сьогодні в програмі – 152 машинобудівні підприємства, що пропонують для придбання з компенсацією 13 283 найменування техніки та обладнання.
– Розвиток українського агромашинобудування – це наша стратегічна мета у межах політики «Зроблено в Україні». Програма компенсації 25% вартості агротехніки створює стабільний попит на продукцію українських підприємств і стимулює інвестиції у виробництво. Зростання переліку до 152 виробників і понад 13 тис. моделей свідчить, що бізнес бачить ефективність програми й активно долучається. Це дієвий механізм підтримки національної промисловості, створення нових робочих місць і посилення конкурентоспроможності наших виробників», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.
За рік дії програми до неї приєдналося 131 машинобудівне підприємство, а перелік техніки поповнився більш ніж 12,7 тис. найменувань. Найбільше розширення відбулося у 2024 році – одразу після відновлення виробники активно долучалися до програми. Тоді до участі було включено 117 компаній і понад 11 тис. моделей. У 2025-му програма продовжує стабільно розвиватись – ще +14 виробників і понад 1 500 нових позицій. Зважаючи на такий темп розвитку, Уряд вже запланував фінансування програми до кінця року.
Протягом року було реалізовано 6 180 одиниць техніки, що забезпечило понад 4 млрд грн виторгу (без ПДВ) для українських виробників. Держава своєю чергою компенсувала 989 млн грн агровиробникам, які придбали техніку з переліку.
Завдяки зростанню замовлень українські виробники створили понад 1 000 нових робочих місць. Програма також сприяла скороченню імпорту агротехніки на 10%.
Довідково:
Як скористатися програмою?
Агровиробник має обрати техніку з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її у виробника або офіційного дилера і подати заявку через уповноважений банк.
Для підприємств, які хочуть включити свою продукцію до програми, діє постійна процедура подання заявок. Деталі — у розділі «Промислова політика» на офіційному порталі Мінекономіки.
Програма часткової компенсації вартості української агротехніки є одним з ключових інструментів політики «Зроблено в Україні», спрямованої на розвиток національного виробництва, створення робочих місць і підвищення частки переробної промисловості у ВВП.
За інформацією Урядового порталу
-
18:58Обласна “екстренка” отримала автопідсилення
Шість нових автомобілів поповнили автопарк Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вони працюватимуть у підрозділах у Маньківці, Звенигородці, Багачевому, Кам’янці, Городищі та Вереміївці. …
18:58 -
17:11Ще більше українців можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Ще більше українців можуть отримати державну підтримку для створення комфортних і доступних робочих місць для людей з інвалідністю І та ІІ групи. Хто може скористатися…
17:11 -
15:29На Черкащині подали декларацій на близько 2,4 млрд грн доходів
Черкащани вже задекларували близько 2,4 млрд грн доходів за 2024 рік і ця сума продовжує зростати. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Черкаській…
15:29 -
14:06Компенсація 25% вартості української агротехніки та обладнання: підсумки року програми
Рік тому Уряд відновив програму компенсації 25% вартості української агротехніки – один з інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні». Сьогодні в програмі – 152…
14:06 -
12:06Ветеранський спорт набирає обертів: майже 75 тисяч учасників у ІІ кварталі
У другому кварталі 74 756 ветеранів та ветеранок отримають кошти для занять спортом за програмою “Ветеранський спорт”. Якщо ви подали заявку, але ще не отримали…
12:06 -
11:01Варто діяти: триває прийом заявок на конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів продовжує приймати заявки на конкурс “Варто діяти”, який реалізується в партнерстві з Kernel та SKELAR. За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх…
11:01 -
10:45Масштабні пожежі в екосистемах охопили Черкащину
За останню добу рятувальники боролися з десятками загорянь сухої трави й очерету по області. Загальна площа, яку охопило полум’я, перевищила 11 гектарів. Про це повідомляють…
10:45 -
10:30Армія відновлення: вже видано 45 тис. направлень з початку року
В рамках проєкту «Армія відновлення» з початку року вже видано 45 тис. направлень для тимчасово безробітних українців та незайнятих внутрішньо переміщених осіб. Для виплати їхньої…
10:30 -
10:05На Черкащині можна приватизувати 286,9 м² нежитлової будівлі
Фонд держмайна виставив на приватизацію частину нежитлової будівлі площею 286,9 м² на Черкащині. Аукціон заплановано у системі «Прозорро.Продажі» на 29 квітня, цінові пропозиції будуть прийматися…
10:05 -
09:43Триває реєстрація на Ігри Ветеранів 2025
Ігри Ветеранів — це не просто змагання. Це — про витримку, взаємопідтримку, виклики й головне про спільноту, яка розуміє з півслова. У програмі з"являться нові…
09:43 -
09:3863,3 млн грн акцизного податку сплатили черкащани
Платники Черкаської області за січень-березень 2025 року сплатили до зведеного бюджету 63,3 млн грн акцизного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. Так, до…
09:38 -
09:05Європротокол або як оформити ДТП без поліції: що змінилось у 2025 році
Оформити Європротокол стало ще простіше – без обмеження суми збитків і без зайвої тяганини. Як заповнити документ, коли можна обійтися без поліції, та чому це…
09:05