В Україні презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності, яке відбулося під головуванням віцепремʼєр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.
Дружина Президента зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87 % українців.
– Це колосальні зрушення в суспільній свідомості. Таку вмотивованість людей треба зберегти. Тому хочу сфокусувати на цьому нашу увагу – ось суспільний запит нарешті з’явився, не відповісти на нього не можна. Втрачену мотивацію піднімати навіть важче, аніж створювати з нуля, – зазначила перша леді.
Олексій Кулеба наголосив на пріоритетності безбар’єрних підходів у процесі підтримки та розвитку стійкості українського суспільства.
– Вчора уряд затвердив оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ – результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання, – додав віцепремʼєр-міністр.
До реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні залучені 16 міністерств. Вони впроваджують 30 проєктів і вже мають результати.
Зокрема, оновлені Державні будівельні норми та стандарти для забезпечення доступності просторів, серед яких і укриття.
За два роки Державна служба зайнятості облаштувала понад 2 тис. робочих місць для фахівців з інвалідністю. Працюють програми перекваліфікації та навчання. Гранти для власної справи отримали понад 2 тис. ветеранів і членів їхніх сімей. Загальна сума підтримки – близько 1,3 млрд грн.
Міністерство культури провело навчання для урядових організацій із простої мови. Затверджені рекомендації з безбар’єрності для всіх українських медіакомпаній.
Державні цифрові платформи вже адаптують для людей із порушеннями зору та слуху. На Дія.Освіта навчальні курси пройшли понад 3 млн українців. Цифрову грамотність просувають 5 тис. хабів по всій країні.
Інклюзивною освітою охоплено майже 100 тис. учнів. 12 тис. шкіл отримали укриття. За два останні роки надруковано 60 тис. сучасних підручників шрифтом Брайля.
У всіх реабілітаційних відділеннях працюють мультидисциплінарні команди. Загалом 280 тис. пацієнтів пройшли безоплатну реабілітацію торік.
За рік у межах проєкту Мінмолодьспорту запрацювали 85 адаптивних клубів. Понад сто тренерів працюють із ветеранами війни з інвалідністю. Відбувся старт програми «Ветеранський спорт». Учасники бойових дій що три місяці отримуватимуть компенсацію на заняття спортом.
Сім автошкіл МВС навчають людей з інвалідністю, зокрема ветеранів, керувати автомобілем. Посвідчення водія вже отримали понад сто осіб, з них третина – воїни.
Мінсоцполітики впроваджує послугу раннього втручання – її отримали вже близько 3 тис. родин.
Під час засідання представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності:
- «Рух без бар’єрів»: відпрацювання у 15 пілотних громадах механізмів безбар’єрних маршрутів.
- «Безбар’єрний ЦНАП»: адаптація цих просторів та підготовка персоналу для гідного обслуговування людей із різних соціальних груп.
- «Безбар’єрність на ринку праці»: створення умов для залучення до ринку праці різних суспільних груп (молодих фахівців, фахівців з інвалідністю, старших людей тощо), їх підтримка та супровід у процесі працевлаштування.
- «Формула гідного повернення до цивільного життя»: запуск системи послуг для адаптації захисників і захисниць під час повернення до цивільного життя.
- «Послуги для поранених», «Центри відновлення та здоров’я»: пакет послуг для поранених військових на перших етапах госпіталізації;
створення мережі сучасних військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. - «Підтримане проживання»: розвиток системи підтриманого проживання для людей старшого віку зі статусом ВПО та людей з інвалідністю.
- «Доступність екстрених служб і сервісних послуг МВС для різних верств населення».
- «Культура без бар’єрів»: забезпечення безбар’єрності культурних просторів.
- «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти»: забезпечення якісної інклюзивної освіти для кожного.
- «Безбар’єрний простір у публічному управлінні».
– У різні відрізки історії різні ознаки, винаходи, новації визначали ступінь цивілізованості людства. Сьогодні, я знаю, такими маркерами є безпека та безбар’єрність. Чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх, – підсумувала Олена Зеленська.
За інформацією Офісу Президента
-
14:29Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми відновлення України III. За його результатами погоджено ще 14…
14:29 -
13:48На Черкащині завершують опалювальний сезон
Опалювальний сезон фінішує на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. За словами очільника області, попри невтішні прогнози та щоденні загрози, в цілому він…
13:48 -
13:22З 1 квітня забронювати працівників можуть лише підприємства з оновленою критичністю
1 квітня усі бронювання, які були оформлені за старими правилами, втратять чинність. Продовжити бронювання своїх фахівців після цієї дати зможуть лише компанії, які вже оновили…
13:22 -
12:43Часткове відшкодування за придбане устаткування: на Черкащині стартував прийом заявок
Для підтримки сільськогосподарських кооперативів та сімейних фермерських господарств на Черкащині частково відшкодують вартість придбаної з 01 грудня минулого року сільськогосподарської техніки, обладнання чи устаткування. Прийом…
12:43 -
11:47Актори з Коломиї покажуть вистави на Черкащині
Дві вистави дадуть актори Коломийського театру імені І. Озаркевича у Черкасах. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної спадщини ОВА. Черкащани та гості…
11:47 -
10:09На Черкащині триває робота із захисту прав дітей
Своєчасний супровід та захист. З початку 2025 року в області вже усиновили 7 дітей, влаштували під опіку, піклування – 15, до прийомних родин чи дитячих…
10:09 -
09:43Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені
Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені протягом квітня. Відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічей міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з українськими…
09:43 -
08:41Загальні бойові втрати ворога станом на 1 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 916770 (+1540) осіб, танків ‒ 10505 (+9) од, бойових броньованих машин…
08:41 -
08:37Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Щойно говорив із Премʼєр-міністром Британії Кіром Стармером. Подякував за підтримку. Скоординували наші кроки – спільні кроки, нашу спільну дипломатію та роботу команд заради…
08:37 -
17:15єОселя: від початку року 1 345 українців отримали кредити на власне житло
Цьогоріч 1 345 українських родин отримали кредити на власне житло на загальну суму понад 2,4 млрд грн за програмою доступної іпотеки єОселя. Всього за весь…
17:15 -
16:46Черкаські студенти здобули перемогу на Чемпіонаті України з перукарського мистецтва
Студенти Багатопрофільного центру професійної освіти отримали відзнаки за призові місця на ХХVІІІ Чемпіонаті України СПУ KYIV BEAUTY CUP з перукарського мистецтва та макіяжу. Про це…
16:46 -
16:34Епідситуація щодо грипу та ГРВІ в області
У Черкаській області за минулий тиждень захворіли понад 7,6 тис. людей на ГРВІ, включно із COVID-19. Половина - діти. Про це повідомляють в Черкаському обласному…
16:34