Мінцифри про результати цифрової трансформації в регіонах України за 2024 рік
У Мінцифри підсумовано результати роботи CDTO і цифрових команд ОВА за Індексом цифрової трансформації регіонів. Його мета — оцінити ефективність цифрових рішень на місцях та визначити рівень цифрової культури громадян.
– Регіональна цифрова трансформація є одним із пріоритетів роботи Мінцифри. Саме через це 5 років тому Україна однією з перших запровадила посаду CDTO. Ми також створили інструменти оцінки ефективності цифровізації на місцях, як-от Індекс цифрової трансформації регіонів та Індекс цифровізації громад, дашборди ефективності CDTO, а також запустили платформу Дія.Цифрова громада, до якої вже долучилося 950+ цифрових лідерів громад. Ми прагнемо, щоб цифрова трансформація створювала нові перспективи для кожного регіону та всієї країни, забезпечуючи ефективний розвиток попри виклики сьогодення, — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Індекс — один з інструментів вимірювання рівня цифрової трансформації в державі. Максимальне значення Індексу — 1 бал, він відображає показники спроможності в економіці, цифрових навичках, інфраструктурі, публічних послугах та цифровій трансформації на місцях. Цьогоріч показників оцінювання Індексу девʼять.
Результати дослідження демонструють, що Індекс у межах України в середньому становить 0,497 бала. Найвище значення зафіксовано у Львівській (0,850), Дніпропетровській (0,844) та Одеській (0,805) областях.
Індекс містить 9 основних показників:
- Інституційна спроможність
- Розвиток інтернету
- Розвиток ЦНАП
- Впровадження режиму «без паперів»
- Цифрова освіта
- Візитівка області
- Проникнення базових електронних послуг
- Галузева цифрова трансформація
- Індивідуальні проекти CDTO
Серед цих категорій найвищі значення спостерігаються в проникненні базових е-послуг (0,759), інституційній спроможності (0,687) та розвитку інтернету (0,686). Найнижче значення в упровадженні режиму «без паперів» (0,421).
Також Індекс дав змогу оцінити, на якому рівні соціальні заклади забезпечені доступом до інтернету. За результатами дослідження відкриті Wi-Fi зони мають: близько 10000 шкіл, понад 5000 бібліотек та більш ніж 1000 соціальних закладів.
Цьогоріч Індекс містить новий показник — індивідуальні проекти CDTO. Він дає змогу CDTO ОВА самостійно визначати пріоритетні сфери для оцифрування відповідно до потреб регіону. За результатами дослідження CDTO ОВА та цифрові команди реалізували 125 проєктів. Серед них:
- 13 екологічних проектів
- 17 кібербезпекових
- 15 оборонних
Крім того, є регіональні проекти, які масштабуються в інших областях, а саме:
Реєстр перепусток у комендантську годину
Реєстр перепусток у комендантську годину автоматизує процес оформлення дозволів на пересування в області, генеруючи перепустки з унікальним QR-кодом для електронної перевірки. Також сервіс дає можливість дистанційно анулювати перепустку.
Ключові результати за рік:
- 70 000 запитів на отримання перепустки
- 56 000 перепусток видано в електронному вигляді
- у 200 громадах функціонує електронна перепустка
Проект реалізовано в трьох областях: Вінницькій, Львівській, Рівненській.
Навчальні центри операторів БПЛА
Проект передбачає створення навчальних центрів для підготовки пілотів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Ветерани та цивільні можуть безоплатно розвинути професійні навички та стати кваліфікованими фахівцями для роботи з БПЛА в різних сферах. За рік навчання пройшли понад 2000 осіб.
Проект реалізовано в шести областях: Закарпатській, Кіровоградській, Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Київській.
Упровадження хмарного сервісу Cisco Umbrella DNS
Сервіс захищає від шкідливих програм, вірусів, фішингу й інших загроз, блокуючи DNS-запити до небезпечних сайтів і застосунків. У 2024 році його впровадили понад 480 громад і більш ніж 1 200 закладів освіти. Загалом за рік опрацьовано понад 4,9 млрд запитів, із них 21,9 млн — заблоковані як потенційні загрози.
Проект реалізовано в 10 областях: Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській.
Моніторинг якості атмосферного повітря
Моніторинг якості атмосферного повітря передбачає встановлення станцій для контролю якості повітря та дозиметрів для моніторингу радіаційного фону, інтегрованих з екологічними платформами. Це дає змогу відображати стан екологічної безпеки в реальному часі. Наразі встановлено:
- 106 стаціонарних станцій моніторингу якості повітря
- 49 дозиметрів для радіаційного фону
- 12 мобільних дозиметрів вимірювання радіації
Проект реалізовано в 7 областях: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській.
Переглядайте детальне дослідження Індексу за посиланням.
Нагадаємо, уперше Індекс цифрової трансформації регіонів опублікували у 2022 році. Щорічно перелік для оцінювання Індексу змінюється, тому порівнювати результати по роках некоректно. Ознайомлюйтеся з результатами цифровізації регіонів за 2023 рік за посиланням.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24