Як знайти найближчий Хаб цифрової освіти
На платформі Дія.Освіта запрацювала оновлена інтерактивна мапа Хабів цифрової освіти. Відтепер ви можете швидко знайти найближчий хаб, щоб розвинути потрібні цифрові навички.
Це безоплатні навчальні офлайн-простори, де українці можуть отримати допомогу у використанні електронних сервісів та скористатися можливостями Дія.Освіта:
- пройти профорієнтаційний тест, щоб зрозуміти, до якої професії ви схильні
- дізнатися про навички, потрібні для старту або розвитку кар’єри, завдяки освітнім серіалам
- попрактикуватися в інтерактивних симуляторах
- переглянути каталог вакансій, зібраних з найбільших сайтів пошуку роботи
- перевірити, наскільки ви впевнено користуєтеся цифровими технологіями, у тестах Цифрограм та Кіберграм
– Цифрова грамотність — це не лише про зручність, а й про рівні можливості для всіх українців. Завдяки мережі, яка налічує близько 5 000 хабів цифрової освіти по всій країні, Мінцифра надає громадянам шанс розвинути навички, необхідні для успішності на ринку праці та економічного добробуту в сучасному світі, – зазначила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Хаби цифрової освіти працюють на базі бібліотек, ЦНАПів, громадських організацій та приватних компаній, забезпечуючи громадянам доступ до цифрових знань, державних і фінансових послуг, працевлаштування та онлайн-комунікації.
– Брак цифрових навичок залишається однією з головних причин, чому українці не користуються державними електронними послугами. Протягом чотирьох років разом із Мінцифрою за підтримки Швеції ми працюємо над розвитком мережі бібліотек-хабів цифрової освіти та створенням нових інструментів для бібліотекарів. Посилення їх здатності підвищувати цифрові навички українців є важливим внеском у скорочення цифрового розриву, щоб усі громадяни могли повністю користуватися результатами цифровізації, – сказав постійний представник Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Яко Сільє.
Ключову роль у створенні та розвитку мережі хабів відіграє Українська бібліотечна асоціація (УБА), яка цьогоріч відзначає 30-річчя. У співпраці з Мінцифрою УБА підтримує діяльність хабів, а також проводить щорічне навчання для координаторів освітніх просторів за підтримки ПРООН в Україні та Швеції. Лише у 2024 році працівники бібліотек допомогли понад 25 тисячам громадян у 22 областях України пройти навчання в хабах. 82 % відвідувачів оцінили свій рівень цифрової грамотності після завершення курсів найвищими балами.
– Хаби цифрової освіти в бібліотеках — це не лише про компʼютери, інтернет, доступ до платформи Дія.Освіта чи навчання користуватися цифровими інструментами. Ідеться насамперед про допомогу людям. Часто, особливо в маленьких селах, коли люди старшого віку або люди з інвалідністю з певних причин не можуть прийди в бібліотеку, щоб скористатися послугами Хабу, бібліотекарі йдуть до них додому й навчають, допомагають замовити ліки через інтернет чи отримати довідку в застосунку Дія, – зазначила Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.
Як скористатися картою хабів цифрової освіти
Знаходьте найближчий хаб за три кроки:
- Перейдіть за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs.
- Налаштуйте фільтр: область, населений пункт чи категорію установи, на базі якої розміщений хаб.
- Перегляньте розташування на карті та натисніть на потрібну позначку, щоб переглянути деталі: адресу, графік роботи, контакти координаторів хабу.
Для ефективного функціонування Хабів цифрової освіти на платформі Дія.Освіта доступні навчальні матеріали для тренерів, зокрема освітній серіал «Тренінг для тренерів». Він допомагає майбутнім координаторам розвивати в українців цифрову грамотність, ознайомлювати їх із принципами інформаційної безпеки та сприяти впевненому використанню цифрових державних послуг.
Як приєднатися до мережі хабів
Мінцифра закликає громадські організації, бібліотеки та навчальні заклади долучатися до проєкту Дія.Освіта, відкриваючи нові Хаби цифрової освіти. Подавайте заявку за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs-apply
Стратегічним партнером платформи Дія.Освіта є швейцарсько-українська Програма EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа. Платформу оновлено у 2023 році з ініціативи Міністерства цифрової трансформації за підтримки Google.org.
Навчання координаторів офлайн-хабів цифрової освіти здійснюється з ініціативи Мінцифри у співпраці з ВГО Українська бібліотечна асоціація (УБА) в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується ПРООН в Україні за фінансування Швеції.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
13:54З початку 2025 року 549 агрогосподарств отримали 2,3 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку 2025 року 549 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 2,3 млрд грн. У тому числі, 491 господарство…
13:54 -
13:06У Черкаській ОВА підбили проміжні підсумки виконання Плану дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук спільно з начальником Черкаської обласної військової адміністрації Ігорем Табурцем, народними депутатами Андрієм Стріхарським та Олегом Бондаренком,…
13:06 -
12:20Мінветеранів і відповідальний бізнес разом посилять турботу про дітей полеглих Захисників та Захисниць
Щодня Україна втрачає своїх Героїв. Разом із цими втратами зростає кількість дітей, які залишаються без одного або обох батьків. Щоб забезпечити цим дітям необхідну допомогу,…
12:20 -
11:50Ветеранська політика: в ОВА призначили керівника профільного управління
Управління з питань ветеранської політики Черкаської ОВА очолив Володимир Прядко. Представив його керівникам структурних підрозділів адміністрації очільник Черкащини Ігор Табурець. - Цей напрям потребує уваги…
11:50 -
11:27Уряд затвердив порядок виплат грошової компенсації вартості бейбі-бокса
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, розробленої Мінсоцполітики, батьки можуть і надалі отримувати одноразові виплати замість натуральної допомоги. - Перші місяці після народження дитини –…
11:27 -
11:14Як знайти найближчий Хаб цифрової освіти
На платформі Дія.Освіта запрацювала оновлена інтерактивна мапа Хабів цифрової освіти. Відтепер ви можете швидко знайти найближчий хаб, щоб розвинути потрібні цифрові навички. Це безоплатні навчальні офлайн-простори, де…
11:14 -
10:14Як ОСББ та ЖБК стати енергонезалежними: програми підтримки від держави
ОСББ та ЖБК можуть стати енергонезалежними, встановивши сонячні станції чи теплові насоси з допомогою держави. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського…
10:14 -
09:28Педагоги з мінімальною зарплатою отримають «вчительську тисячу» додатково до неї
Виплата доплати за роботу в несприятливих умовах праці («вчительська тисяча») не призведе до зменшення доплати до мінімальної заробітної плати, яку отримують ці вчителі. Нагадаємо, що…
09:28 -
09:20Україна повертає додому своїх: ще трьох черкащан визволили з полону
Найочікуванішу звістку отримали три родини з Черкащини. Їхніх рідних визволили з ворожого полону. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах нового обміну полоненими…
09:20 -
08:57Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 6 лютого
З тривогами через ворожі БпЛА минула і ця ніч в області. Особливо гучно було на Уманщині. За попередніми даними, наші оборонці знищили 6 "шахедів" у…
08:57 -
08:30Загальні бойові втрати ворога станом на 6 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 06.02.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 845310 (+1240) осіб,танків ‒ 9965 (+18) од,бойових броньованих машин ‒ 20737 (+16)…
08:30 -
08:24Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно підписав указ, який надає чинності рішенню РНБО за підсумками засідання, яке відбулось напередодні. Все детально опрацьовано. Будуть продовжені всі…
08:24