Військова служба за контрактом у ЗСУ: грошове забезпечення, соціальні гарантії та кар’єрний ріст
Військова служба в Збройних Силах України за контрактом гарантує стабільний дохід, соціальну підтримку та право вибору місця служби, що є важливою альтернативою мобілізації під час воєнного стану.
Міністерство оборони пояснює, хто може укласти контракт, які є строки контрактів та яка передбачена грошова винагорода.
Хто може укладати контракт
Підписати контракт на проходження військової служби може як громадянин України, так і іноземець або особа без громадянства віком від 18 років. Громадяни, які вже мобілізовані та проходять військову службу, також мають право укладати контракт.
Види контрактів та строки служби
Під час дії воєнного стану для осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, строк військової служби встановлюється на час до оголошення рішення про демобілізацію. Крім цього, відповідно до законодавства, контракт може укладатися на такі строки:
- для осіб рядового складу (солдат, старший солдат) – 3 роки;
- для осіб сержантського і старшинського складу (від молодшого сержанта до головного майстер-сержанта/старшини 2 статті, головного майстер-старшини) – від 3 до 5 років;
- для військовослужбовців, які закінчили відповідні заклади військової освіти (як правило це військові коледжі) та здобули військову освіту за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб сержантського і старшинського складу – 5 років;
- для осіб офіцерського складу з числа:
- військовослужбовців (курсантів), які закінчили військові виші за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу – 5 років, а для льотних спеціальностей авіації – 10 років;
- громадян, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу – від 2 до 5 років;
- інших громадян (які мають спеціальні звання середнього, старшого, вищого начальницького складу або класні чини, у порядку переатестації, офіцери запасу, офіцери, які проходять військову у військовому резерві та військову службу за призовом під час мобілізації, сержанти та старшини, які призначаються на офіцерські посади з одночасним присвоєнням офіцерського звання) – від 1 до 5 років.
Для військовослужбовців, у яких під час дії воєнного стану закінчився строк військової служби за контрактом, військова служба продовжується понад встановлені строки до оголошення рішення про демобілізацію. Така категорія військовослужбовців звільняється з військової служби після видання Указу Президента України про демобілізацію.
Крім цього, контракт може бути припинено, а військовослужбовця звільнено з військової служби за відповідними підставами, визначених Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також за певними сімейними обставинами.
Переваги військової служби за контрактом
Право вибору підрозділу та посади
Громадянин, який укладає контракт має право самостійно обирати військовий підрозділ та посаду за військово-обліковою спеціальністю. Це дає можливість проходити службу там, де зручніше або цікавіше, на відміну від мобілізованих, яких направляють туди, де є нестача особового складу.
Грошові виплати та соціальні гарантії
Рівень грошового забезпечення мобілізованого та військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом не відрізняються. Однак військовослужбовцю, який укладає контракт уперше держава гарантовано виплачує одноразову грошову виплату. Її розмір у 2025 році становить:
• 24 224 грн (8 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) для рядового складу;
• 27 252 грн (9 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) для сержантського і старшинського складу;
• 30 280 грн (10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) для офіцерського складу.
Додаткові виплати:
Підйомна допомога у разі переїзду на нове місце служби або передислокації частини.
Житлове забезпечення: можливість отримати службове житло, а також виплата грошової компенсації за піднайом житла.
Професійний розвиток та кар’єрний ріст
Контрактна служба передбачає професійну підготовку та можливість підвищення кваліфікації, що дозволяє просуватися по службі та будувати військову кар’єру.
За інформацією Міністерства оборони України
-
15:21На Черкащині вшановують Василя Симоненка
Пам’ятні заходи з нагоди 90-річчя від дня народження Василя Симоненка відбулись в обласному центрі. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської…
15:21 -
15:05СБУ затримала інтернет-провокатора з Черкас, який вихваляв рашистів
Служба безпеки запобігла втечі за кордон прокремлівського провокатора, який майже два з половиною роки перебував у розшуку за виправдовування війни рф проти України та вихваляння…
15:05 -
15:05До уваги: на платформі Єдиного реєстру ОВД тривають технічні роботи
Відсьогодні розпочинаються термінові технічні роботи у функціонуванні Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА…
15:05 -
14:21Святкова розколяда в Легедзиному
Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» запрошує завершити різдвяно-новорічний цикл свят у Легедзиному. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Захід…
14:21 -
13:46Держава компенсувала підприємцям 320 млн грн за працевлаштування понад 15000 ВПО у 2024 році
320 млн грн виплатила держава роботодавцям у межах компенсаційної програми за працевлаштування понад 15 000 внутрішньо переміщених осіб у 2024 році. Про це повідомила заступниця…
13:46 -
12:54Хто отримає вчительську доплату у 2025 році?
З січня 2025 року вчителі щомісяця отримуватимуть доплату до зарплати в розмірі 1000 грн. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й…
12:54 -
10:13Як відновлювалась та розвивалась сфера зв’язку у 2024 році
Відновлення та розвиток сфери електронних комунікацій — один із пріоритетів Мінцифри. Вперше за часи Незалежності презентовано Стратегію розвитку сфери електронних комунікацій до 2030 року. Стратегія…
10:13 -
09:11Реформа МСЕК: гарячі лінії та інструменти для підтримки
Міністерство охорони здоров’я України забезпечує роботу гарячих ліній для підтримки громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінює МСЕК. Отримати консультацію можна щоденно…
09:11 -
08:44Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні багато нарад. Міністерство оборони та Генштаб – усі пакети, які доступні, а також наші потреби. Предметно ми готуємося до «Рамштайну».…
08:44 -
08:42Загальні бойові втрати ворога станом на 8 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 801670 (+1660) осіб, танків ‒ 9714 (+4) од, бойових броньованих машин…
08:42 -
08:37Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 8 січня
Ніч на Черкащині минула з тривогою у понад три години. По ворожих повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомив начальник ОВА Ігор…
08:37 -
16:31У 2024 році обсяг ОВДП у власності фізосіб збільшився на майже 50%, юридичних осіб – на 28%
У 2024 році надходження до Державного бюджету України від облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) склали 640 млрд гривень. Цей обсяг став другим за величиною джерелом…
16:31