ІІ Регіональний ветеранський форум: взаємодія бізнесу з ветеранами та ветеранками
Програми з підтримки ветеранського підприємництва, працевлаштування захисників, адаптація через бізнес-проєкти. Ці питання обговорили учасники панельної дискусії “Бізнес дякує за службу! Готовий до співпраці” під час ІІ Регіонального ветеранського форуму, який відбувся 19 грудня в Черкасах.
У другій панельній дискусії форуму взяли участь в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності “МХП” Павло Мороз, засновник ТОВ “Укравіт Сайенс Парк” Віталій Ільченко, депутат Черкаської міської ради та підприємець Нарек Казарян, директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур і ветеранка, підприємиця Олена Стебліна. Модерував дискусію голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк.
Український ветеранський фонд працює над створенням нових можливостей для ветеранів, які хочуть розпочати власну справу. Про це розповіла виконувачка обов’язків виконавчого директора фонду Ніна Роговець.
– Ми постійно проводимо соціологічні дослідження, щоб дізнатися, чим займалися ветерани до служби, які їхні потреби зараз і що вони планують робити далі, – зазначила вона. – 63% опитаних хочуть розпочати власну справу, і ми вже підтримали понад 150 ветеранських бізнесів, створивши 700 робочих місць.
У 2025 році в Черкасах планують розширення програм із підтримки ветеранів та їхніх родин, щоб вони мали більше ресурсів для реалізації своїх ідей. Про такі ініціативи розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
– З 2019 року в Черкасах діють ветеранські активності, такі як Ambros HUB та Будинок ветеранів імені Євгена Подолянчука, – наголосив міський голова Черкас. – Це простори, де ветерани можуть отримати консультації, соціально-психологічну допомогу та брати участь у навчаннях і тренінгах. У Черкасах також працює проєкт “Адмінсервіс. Ветеран” за принципом єдиного вікна. Завдяки цій ініціативі захисники можуть швидко отримати необхідні адміністративні послуги.
Директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності “МХП” Павло Мороз презентував програму “МХП Поруч”. Вона передбачає комплексну підтримку. Йдеться про індивідуальний супровід, консультації, а також цілодобову гарячу лінію для вирішення нагальних питань ветеранів і їхніх родин.
– Ми вважаємо, що ветерани – це провідна рушійна сила економіки, і наша мета – допомогти їм стати економічно незалежними, – наголосив Павло Мороз.
Засновник ТОВ “Укравіт Сайенс Парк” Віталій Ільченко закликав підприємства дотримуватися принципів інклюзивності та забезпечувати ветеранам гідні умови праці.
– Кожне підприємство має зробити все, щоб ветерани почувалися потрібними. – зазначив він. – Ми прагнемо створити індустріальний парк, де ветерани зможуть розпочати власний бізнес.
Депутат Черкаської міської ради та підприємець Нарек Казарян поділився досвідом менторства для ветеранів.
– Мої двері завжди відкриті для ветеранів, – підкреслив він. – Ми працюємо над тим, щоб забезпечити найкращі умови для їхнього працевлаштування і розвитку власних ідей. Одним із таких прикладів взаємодії є підписаний сьогодні меморандум із ветераном Вадимом Мазніченком. Ним ми офіційно означили нашу взаємодію. Очікую, що це не останній такий приклад.
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур представив можливості для ветеранів із працевлаштування та започаткування власного бізнесу. Одним із вдалих прикладів є кейс Олени Стебліної, яка, будучи військовою, звільненою в запас, змогла перетворити своє хобі — випічку тортів — на успішну справу. Завдяки грантовій програмі та підтримці Служби зайнятості вона отримала 500 тис. грн і відкрила власний бізнес.
Учасники форуму підкреслили, що підтримка ветеранів у бізнесі та їхня адаптація є ключовими для розвитку громад і економіки країни.
Нагадаємо, очільник Черкащини Ігор Табурець підбив проміжні підсумки впровадження ветеранської політики в області під час свого виступу на ІІ Регіональному ветеранському форумі. На першій панельній дискусії було обговорено готовність громад до повернення захисників, нові програми для підтримки ветеранів, їхня соціалізація та реінтеграція.
-
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15 -
09:09Загальні бойові втрати противника станом на 3 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 919570 (+1390) осіб, танків ‒ 10521 (+6) од, бойових броньованих машин …
09:09 -
09:05Звернення Президента України
https://youtu.be/Mjj0znNgCmM?si=9EFG4zSRXL0UtZ22 Бажаю здоров’я! Сьогодні – Дніпро. Робоча поїздка, багато різних важливих зустрічей. Дуже змістовно. Відвідав наших воїнів, які відновлюються після поранень. Я хочу подякувати нашим…
09:05