У «Резерв+» доступна онлайн-відстрочка від мобілізації: її оформити, зокрема, можуть люди з інвалідністю

У "Резерв+" нова функціяВідтепер у мобільному застосунку «Резерв+» від Міністерства оборони України можна оформити відстрочку від мобілізації онлайн. Сервіс доступний, зокрема, для людей з інвалідністю. Оновлена версія застосунку вже доступна в AppStore та PlayMarket.

Можливість оформити онлайн-відстрочку мають:

  • люди з інвалідністю, які мають актуальне пенсійне посвідчення, що підтверджує отримання пенсії по інвалідності;
  • студенти та аспіранти, які здобувають послідовну освіту. Наприклад, після бакалавра здобувають ступінь магістра. Або ж після магістра навчаються на аспірантурі.

Зверніть увагу: зараз, на першому етапі, такою опцією можуть скористатися лише особи з інвалідністю, які мають пенсійне посвідчення. Це вдалося реалізувати завдяки обміну інформацією з Пенсійним фондом України.

У планах — розширити сервіс, щоб охопити якнайбільше людей з інвалідністю. Так, раніше Мінсоцполітики та Міноборони уклали договір  про інформаційну взаємодію. Він передбачає, що Мінсоцполітики передаватиме дані про осіб з інвалідністю. Тож згодом, на другому етапі, онлайн-відстрочка буде також доступна для людей з інвалідністю, які зареєстровані в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ).

«Ми чітко розуміємо запити громадян, тож активно працюємо з Міноборони за підтримки міжнародних партнерів над втіленням проєкту в найкоротші терміни. Наша спільна мета — забезпечити максимальну зручність і доступність для людей з інвалідністю, гарантуючи, що процес підтвердження відстрочки буде простим для кожного», — сказав Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Зараз, щоб скористатися автоматичною відстрочкою, необхідно авторизуватися у «Резерв+» і надіслати запит. Система перевірить, чи маєте ви право на відстрочку. Якщо так, то цей статус відобразиться в електронному військовому документі.

«Українці зможуть не стояти у чергах і збирати папірці, щоб подовжити відстрочку кожні три місяці. З працівників ТЦК зніметься джерело додаткового навантаження. Найголовніше — запуском онлайн-відстрочок ми продовжуємо поповнювати екосистему продуктів для військовозобов’язаних, що допомагають їм розв’язувати питання не у чергах, а за допомогою кількох хвилин і смартфону», — зазначила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з питань цифровізації (CDTO).

Запуск сервісу реалізовано Міністерством оборони України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством юстиції України, Пенсійним фондом України за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту DT4UA, що впроваджує Академія електронного управління (Естонія), а також Офісу ефективного регулювання BRDO.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

 

Стрічка новин