Черкащину затягнуло імлою

Сьогодні на Черкащині спостерігається помутніння повітря (імла).

Причиною появи такого явища в Україні стало транскордонне перенесення південно-східними вітрами повітря з пиловими частками із Прикаспійської низовини та інших азіатських регіонів і задимлення від пожеж в екосистемах, у тому числі горіння торф’яного грунту на території Золотоніського району. Саме тому, у повітрі відчувається запах диму. Поєднання пилу та смогу зумовили погіршення видимості та якості повітря. Сильні пилові бурі і пісок з Прикаспію поширюються на значні території місцями, знижуючи видимість до 1-2 км. Про це інформує Черкаський обласний центр з гідрометеорології.

За синоптичними розрахунками, на покращення ситуації, очищення повітря можна розраховувати лише у четвер, 3 жовтня.

Громадянам рекомендують обмежити перебування на відкритому повітрі, а також зачиняти вікна в оселях та частіше проводити вологе прибирання.

Довідково:

Імла – суцільне помутніння повітря, обумовлене наявністю в ньому завислих частинок пилу, промислового диму або диму іншого походження.