«Ти як?»: Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я
1,5 тис. надавачів послуг, більше 20 тис. учасників, 200 тематичних заходів і найголовніше – унормування практики надання та отримання психологічної допомоги. Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Щоб ознайомитися з практиками області з наближення психосоціальних послуг до громадян, на Черкащину завітали регіональні координатори програми з майже всіх областей України на чолі з керівницею Координаційного центру психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксаною Збітнєвою та директоркою з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, радницею Прем’єр-міністра України Іриною Микичак.
– Черкащина, як і решта областей, бере участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала Олена Зеленська, – зауважив очільник області Ігор Табурець під час установчої зустрічі в Каневі. – Вибудовуючи систему психологічної допомоги, оперуємо не категоріями чи цифровими показниками, а орієнтуємося на людей: у медицині, соціальній галузі, освіті. Такий принцип мають переймати і наші громади. Адже психосоціальна послуга тоді дієва, коли доступна будь-де. Для цього створюємо на місцях базові сервіси. Наше спільне завдання: зламати стереотип про те, що психоемоційний стан – другорядна річ. Маємо дбати про ментальне здоров’я просто зараз. Це стосується абсолютно всіх: як військових, так і цивільних.
На Черкащині в більшості тергромад уже введено 56 посад психологів до штатів надавачів соціальних послуг, створено 34 ветеранські простори. До кінця року вони мають з’явитися в усіх громадах. Також функціонують 10 центрів життєстійкості. Отримати послуги з ментального здоров’я жителі області також можуть у 29 медзакладах.
– Наша мета – розбудова справді дієвої та життєздатної системи з надання психосоціальних послуг для всіх жителів області, які цього потребують, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Ми продемонстрували нашим колегам, як працюють та імплементують послугу з ментального здоров’я на первинній ланці медицини, у соціальних закладах, де проживають люди, які потребують особливої уваги та турботи. Важливим елементом є навчання та виховання нової генерації освітян, які розуміють важливість екологічної підтримки дітей, що зростають в умовах війни. Проведена ґрунтовна робота, однак попереду – ще більше викликів і завдань. Однак ми розуміємо важливість поставлених завдань. Ми робимо послугу для людей, а не для галочки. Врятуємо людину, і людина зможе все.
Регіональні координатори відвідали Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Гельмязівський психоневрологічний інтернат, ознайомилися з роботою Центру ментального здоров’я Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Інститут післядипломної освіти педагогічних працівників і тимчасового притулку для осіб і сімей із дітьми в Черкасах.
– У співпраці з усіма службами поступово масштабуємо програму на рівні області, розширюємо коло надавачів та отримувачів послуг із ментальної підтримки, – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Черкаській області Вікторія Шепіль. – Нам важливо об’єднувати зусилля в усіх галузях, враховувати напрацювання. Поступово збільшуємо кількість представників програми на місцях. Так, визначено 7 пілотних громад, де вже працюють консультанти Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Вони апробують проєкти та відпрацьовують ініціативи, які будуть масштабуватися на весь регіон.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15