Уряд схвалив проєкт держбюджету на 2025 рік: оборону країни буде забезпечено
Уряд схвалив проєкт державного бюджету України на 2025 рік, який буде передано на розгляд Верховної Ради України. Проєкт держбюджету на 2025 рік підготовлено вчасно, і він є збалансованим.
“Оборону України буде забезпечено. Фінансування сектору безпеки і оборони є ключовим пріоритетом, що закладено в проєкті державного бюджету України на 2025 рік. Видатки для забезпечення ефективного протистояння ворогу зростатимуть. Всі внутрішні надходження і запозичення направимо на потреби захисників України. Допомога громадянам, підтримка ветеранів, соціальні послуги – також у фокусі Уряду на наступний рік”, – підкреслив міністр фінансів Сергій Марченко під час засідання Кабінету Міністрів України.
Доходи загального фонду держбюджету наступного року (без урахування офіційних трансфертів і грантів) передбачені на рівні 2007,4 млрд грн; видатки загального фонду державного бюджету становлять 3643,6 млрд грн.
Фінансовий ресурс на сектор безпеки та оборони у 2025 році зросте до 2223 млрд грн, що становить 26,3% від прогнозованого ВВП країни. Передбачені видатки включають грошове, речове та продовольче забезпечення військових, придбання озброєння, військової техніки та підтримку оборонно-промислового комплексу.
Забезпечення соціального захисту також залишається важливим пріоритетом. Допомога ветеранам війни – фінансування програм підтримки збережено на рівні поточного року, з урахуванням розподілу інвестиційних проектів. Кошти для ВПО, особам з інвалідністю, пільги та субсидії, трансферти Пенсійному фонду на виплату пенсій будуть враховані у повному обсязі. Окрім того, у 2025 році будуть індексовані пенсії (з 1 березня 2025 року).
На підтримку соціально незахищених громадян виділено 419,2 млрд грн, з яких 237,9 млрд грн спрямовується Пенсійному фонду на виплати пенсій, 127,9 млрд грн – на допомогу малозабезпеченим сім’ям та особам у складних життєвих обставинах, а 42,3 млрд грн — на виплату пільг і субсидій. Також передбачені кошти для програм підтримки осіб з інвалідністю та сімей з дітьми.
Видатки на охорону здоров’я становитимуть 210,7 млрд грн, включаючи фінансування програми медичних гарантій та забезпечення лікарень ліками й медичними виробами для лікування тяжких захворювань. Пріоритетами зокрема є створення єдиного медичного простору та забезпечення житлом медичних працівників у сільській місцевості.
На освіту заплановано 169,3 млрд грн, що включає виплату заробітної плати вчителям, гранти на здобуття вищої освіти, забезпечення підручниками та здорове харчування учнів. Також передбачено 9,6 млрд грн на розвиток культури та інформаційного простору, 4,0 млрд грн — на цифрову трансформацію зокрема на фінансування інноваційних проектів для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони (BRAVE 1), 14,0 млрд грн — на підтримку наукових досліджень, зокрема у сфері оборонно-промислового комплексу, енергетики й енергоефективності.
У рамках підтримки бізнесу передбачено фінансування фонду розвитку підприємництва у розмірі 18 млрд грн для надання пільгових кредитів за програмою «5-7-9%», а також 1,4 млрд грн буде виділено на гранти для бізнесу.
Для підтримки регіонів передбачено 12,2 млрд грн у вигляді субвенції на компенсацію різниці в тарифах, що дозволить місцевим бюджетам забезпечити доступність комунальних послуг для населення. Також 9,4 млрд грн буде спрямовано на забезпечення житлом громадян через програму укрфінжитло.
Передбачено 1 млрд грн на гуманітарне розмінування земель, що дозволить забезпечити безпеку на територіях, постраждалих від бойових дій. Також передбачено 1,75 млрд грн для державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації, який спрямований на зменшення викидів вуглецю та підвищення енергоефективності економіки.
Передбачено додаткову дотацію місцевим бюджетам у розмірі 51,2 млрд грн, що на 17 млрд грн більше, ніж у 2024 році. Ці кошти спрямовуватимуться, зокрема, на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих територіях, що сприятиме відновленню економічної активності та підвищенню рівня життя населення у постраждалих від війни регіонах.
Для оперативного реагування на непередбачувані події в резервному фонді закладено 43,9 млрд грн. Соціальні стандарти, зокрема мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум, залишаються на рівні грудня 2024 року. Також бюджет передбачає нову модель управління публічними інвестиційними проектами з планом розподілу 25 млрд грн на 2025 рік.
Прогноз фінансування державного бюджету на 2025 рік передбачає зниження дефіциту державного бюджету до 19,4 % ВВП (в діючому законі про держбюджет на 2024 рік – 20,6%), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами.
Державні запозичення загального фонду плануються в обсязі 2237,6 млрд грн, в тому числі внутрішні – 579,2 млрд грн та зовнішні – 1658,4 млрд грн. Наразі, ще не весь обсяг зовнішніх запозичень підтверджений міжнародними партнерами – що потребує подальшої кропіткої і наполегливої роботи.
За інформацією урядового порталу
-
10:11Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 січня
Ніч в області знову минула з тривогами через загрози з повітря. У цей час оборонці знищили 5 ворожих БпЛА в черкаському небі. Про це повідомив…
10:11 -
09:09Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 4 січня
За час останньої тривоги в області знищено 6 російських БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Що вдень, що вночі ворог не давав…
09:09 -
16:29Прозорість і підзвітність: на Черкащині продовжують моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 27 грудня…
16:29 -
14:44У 2024 році аграрна продукція склала 59% в загальному експорті
У 2024 році Україна вийшла на довоєнний період експорту - 24,5 млрд доларів, який склав 59% в загальному експорті. Це є другим історичним рекордом (2021…
14:44 -
14:11Цьогоріч українські військові почнуть отримувати «Пакунок пораненого»
Міноборони в поточному році планує запровадити видачу «Пакунку пораненого» для військовослужбовців, які проходять лікування в медичних закладах, повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції…
14:11 -
13:02Куди звертатися по допомогу при кібернасильстві?
Кібернасильство – це одна з форм домашнього насильства, яка може серйозно вплинути на психічне та емоційне здоров’я. Якщо вам погрожують, стежать за вами в інтернеті…
13:02 -
12:48Робота на результат: очільник області про реабілітаційну інфраструктуру
На Черкащині продовжують розбудовувати реабілітаційну інфраструктуру. На одному з об'єктів очільник області провів зустріч із командою підрядника. Спільно звірили орієнтири для подальшої реконструкції обласного медичного…
12:48 -
11:04Завдяки платникам Черкащини зведений бюджет поповнився на 30,4 млрд грн за підсумками минулого року
За 2024 рік платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 23,6%, або на 5,8 млрд…
11:04 -
11:01Український культурний фонд надає гранти на створення інклюзивних видань
Український культурний фонд продовжує працювати над розвитком безбар’єрності в культурному просторі України та готовий підтримати проєкти, що передбачають створення інклюзивних видань. Книги, зокрема видані шрифтом…
11:01 -
10:54Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
1 січня 2025 року на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики запрацював сервіс подання заяви про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Роз'яснюємо, хто вже ним може скористатися…
10:54 -
10:35НМТ-2025: затверджено календарний план
Наказом міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту. Основні сесії тестування проходитимуть протягом 14 травня…
10:35 -
10:07Синоптики прогнозують невеликі морози та опади
Головним творцем синоптичної ситуації нашого регіону став холодний атмосферний фронт. Він проявиться опадами в різних фазах, рвучким вітром та зниженням температурного фону на 8-10º. Про…
10:07