єОселя: Українці взяли кредити на придбання житла на 20 млрд грн

Понад 12,5 тисяч українських родин взяли пільгові іпотечні кредити за програмою єОселя на загальну суму 20 млрд грн від її запуску. Обсяг виданих кредитів за вісім місяців цього року перевищує минулорічний показник і становить 10,5 млрд грн. Про це інформують у міністерстві економіки України.

Більшість позичальників оформлюють кредитні угоди терміном 15-20 років. Середня площа нерухомості становить  56,6 кв. метрів,  сума кредиту — 1,6 млн грн, а середня вартість нерухомості — 2,19 млн грн.

Найбільше видано кредитів:

• в обласних центрах  — 34% угод;
  • у містах — 24% угод;
  • у селах —  23% угод
  • у столиці — 19% угод.

Загалом за минулий тиждень українці оформили 139 кредитів на 243 млн грн, серед яких кредити на придбання житла на вторинному ринку — 83, а на первинному ринку — 56.

Кредити під 3% отримали:

•  69 військовослужбовців та силовиків;
  •  8 педагогів;
  •  10 медиків;
  •  2 науковці.

Кредити під 7% отримали:

•  36 українців без власного житла;
  •  5 ВПО;
  •  9 ветеранів.

Нагадаємо, 16 серпня 2024 року Уряд полегшив умови надання кредитів для позичальників віком до 25 років включно. Найближчим часом вони зможуть отримати іпотеку з першим внеском від 10% (замість 20%). Також члени сім’ї ВПО (батьки, подружжя, їхні діти) зможуть взяти пільговий кредит під 7%, а інші громадяни отримають можливість зробити перший внесок на придбання житла за рахунок житлового сертифіката єВідновлення.

Довідково

Програма єОселя є однією зі складових політики «Зроблено в Україні», яка спрямована на стимулювання попиту на українські продукти і одночасно на створення сприятливих умов для розвитку виробництва. Програма стартувала в жовтні 2022 року. Реалізовують її Міністерство економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації та ПрАТ «Укрфінжитло».