Освітні продукти про безбар’єрність відтепер у спеціальному розділі на Дія.Освіта
На Дія.Освіта доступний новий розділ, який зібрав освітні серіали про безбар’єрність та інструменти для розбудови суспільства рівних можливостей, створені в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Про це інформують у міністерстві цифрової трансформації України.
Так, освітній серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» і однойменний симулятор до нього допоможуть навчитися коректно та з повагою комунікувати з чинними військовими, ветеранами та ветеранками на прикладах типових життєвих ситуацій.
Також серед освітніх продуктів, представлених у розділі, є серіали «Держава без бар’єрів» і «Безбар’єрна грамотність». Вони пояснюють, що таке безбар’єрність, з якими перепонами стикаються люди з інвалідністю, як люди з порушенням зору, слуху чи моторики користуються гаджетами, інтернетом та простором навколо, як позбуватися упереджень щодо інших та запобігати дискримінації тощо.
Для дітей розділ пропонує анімований комікс «Ден і Рора проти корпорації С.», у якому через пригоди двох друзів-підлітків розповідається про техніки самодопомоги та рекомендації для підтримки тих, хто поруч.
Ініціатива першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» пропонує візію суспільства без обмежень, у якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку. Досягненню цієї мети сприяють інструменти, посилання на які також зібрані в новому розділі на Дія.Освіта. Ідеться про гайди та практичні посібники.
- «Довідник безбар’єрності». Гід з толерантної взаємодії — зі словником коректних визначень та розділами, які враховують контекст війни.
- Гайд безбар’єрних подій. Містить практичні рішення щодо підготовки й проведення онлайн- та офлайн-заходів з повагою до потреб різних людей.
- Альбом безбар’єрних рішень. Практичний посібник для архітекторів, проєктувальників, замовників і всіх, хто хоче матеріалізувати філософію безбар’єрності в просторах та будівлях.
Освітні продукти на тему безбар’єрності на Дія.Освіта, флагманському проєкті Мінцифри з безбар’єрності, представлені в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегія розроблена з ініціативи першої леді Олени Зеленської.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15