В ОВА закликали громади посилити роботу над безбар’єрними просторами

Доступний простір без перешкод для кожного. В ОВА відбулося установче засідання робочої групи із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Головував на ньому заступник  очільника області Антон Царюк.

Як він наголосив, питання безбар’єрного середовища нині актуалізувалось ще більше. Адже з передової повертаються ветерани та ветеранки, які зазнали поранень. 

– На зустрічі ми окреслили варіанти для територіальних громад області, які вони можуть використати, щоб на місцях подбати про безбар’єрність, – зауважив Антон Царюк. – Нам важливо провести цю роботу вже зараз. Гранти від міжнародних організацій доступні всім. Головне – взятися до роботи. Зі свого боку ми готові надавати необхідний супровід і підтримку.

Водночас посадовець додав, що важливою складовою є проведення інформаційної роботи серед населення про те, що таке безбар’єрність, як коректно спілкуватися із людьми, які мають інвалідність.

– Безбар’єрність – це і про людей, і про розвіювання стереотипів та упереджень, виховання зрілого суспільства, – зауважив Антон Царюк. – Не всі питання зводяться винятково до облаштування безбар’єрних просторів, хоча це важливо. Дякую тим, хто комплексно працює у цьому напрямі. Підхоплюємо та посилюємо!

Активно долучається до процесу представниця Урядового уповноваженого з прав людей із інвалідністю Наталія Капустян. Вона вже працює у складі робочої групи з розробки та моніторингу виконання плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Черкаській області.

Робоча група також здійснює моніторингові перевірки доступності громадських місць населених пунктів області. Моніторингові візити вже провели у Черкаській, Білозірській, Руськополянській, Канівській, Чигиринській, Червонослобідській, Медведівській, Золотоніській територіальних громадах. Тут обстежили 42 об’єкти різного призначення.

Стрічка новин