На Черкащині відкрили Центр ветеранського розвитку
Мережу Центрів ветеранського розвитку розширюють в Україні. Віднині такий заклад функціонуватиме й у місті Умань. Базою для нього став Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Це перший ЦВР на Черкащині та 17-й — в Україні. Про це інформують в міністерстві у справах ветеранів України.
Демобілізовані захисники і захисниці та члени їхніх сімей матимуть змогу у Центрі проходити професійну підготовку й перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу у межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя.
Заклад є безбар’єрним та адаптивним для осіб з інвалідністю. Він також стане майданчиком для підготовки фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб на Черкащині.
Центри ветеранського розвитку є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих захисників і захисниць, зазначила державний секретар Мінветеранів Віта Шаповалова.
Нагадаємо, у держбюджеті на 2024 рік закладено 71 млн грн на фінансування заходів із професійної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей.
Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Заклади вже відкриті у:
- Вінницькій області (Вінницький національний технічний університет);
- Дніпропетровській області (Університет митної справи та фінансів);
- Житомирській області (Державний університет “Житомирська політехніка”);
- Запорізькій області (Комунальний заклад вищої освіти “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” Запорізької обласної ради).
- Місто Київ (Національний авіаційний університет; Національний університет фізичного виховання і спорту України; заклад вищої освіти “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”);
- Київській області (Університет Григорія Сковороди в Переяславі; Білоцерківський національний аграрний університет);
- Львівській області (Національний університет “Львівська політехніка”);
- Миколаївській області (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили);
- Полтавській області (Полтавський державний медичний університет; Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”);
- Сумській області (Сумський державний університет);
- Харківській області (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна).
- Тернопільскій області (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка)
-
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51 -
08:48Звернення Президента України
https://youtu.be/zZ883xKAPhc?si=U73rBoNDK-I1eeRL Бажаю здоров’я, дорогі українці, українки! Сьогодні дві наші області – Чернігів, Сумщина. Стратегічний напрямок, кордон із Росією. Почав сьогодні день у Ягідному – днями…
08:48 -
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50