Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн

Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку.

Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати за певні послуги упродовж звітного року. Так, із 1 січня нинішнього року є змога отримати податкову знижку за витратами 2023-го. Для цього до 31 грудня цього року необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, – нагадує в. о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.

«Більше 3 тисяч жителів нашої області з початку 2024 року вже задекларували право на податкову знижку на загальну суму до повернення з бюджету 15,5 млн грн. І ви ще маєте пів року, аби подати необхідні документи. Додам, що до податкової знижки входять фактично здійснені протягом звітного податкового року платником витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами», – зазначив очільник обласної податкової.

Зауважимо, що є певний перелік витрат, які належать до податкової знижки, а саме:

– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– страхові платежі за договором довгострокового навчання;

– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– суми витрат на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

– суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;

– суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);

– суми витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.

Поміж необхідних для оформлення знижки документів:

– копія паспорта;

– довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку;

– довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року;

– копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують сплату (квитанції, фіскальні чеки, платіжні доручення тощо);

– копії договору з навчального закладу (для податкової знижки за навчання);

– документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї.

Додамо, платник подає податкову декларацію до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку за своєю податковою адресою: особисто, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Більше тут: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/

За інформацією ГУ ДПС України