Основи безбар’єрності: як посприяти поверненню ветерана до роботи?
Питання повернення ветеранів до цивільного життя та роботи стає все більш актуальним. Після досвіду бойових дій вони часто прагнуть змінити сферу діяльності, шукаючи нові кар’єрні можливості.
Поради роботодавцям щодо забезпечення умов для успішної інтеграції ветеранів розроблені в межах Довідника безбарʼєрності — посібника з нової етики спілкування, створеного в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Ветерани володіють багатьма навичками, які можуть бути корисними у цивільному житті. Це і здатність до командної роботи та швидкої адаптації до кризових ситуацій, досвід користування технікою, вміння керувати людьми, ухвалювати складні рішення тощо.
Ці якості роблять ветеранів цінними працівниками, здатними ефективно виконувати завдання та керувати командами.
Попри переваги, ветерани можуть стикатися з певними труднощами під час інтеграції:
• Психологічні переживання, такі як підвищена тривожність, проблеми зі сном, апатія та дратівливість.
• Фізичні травми або інвалідність, які вимагають облаштування безбар’єрного простору.
• Упередження роботодавців щодо можливого посттравматичного стресового розладу та інших ментальних проблем.
Для успішної інтеграції ветеранів роботодавцям варто враховувати кілька важливих моментів:
1. Гнучкий графік роботи: надання гнучкого графіка перші три місяці після повернення, щоб ветеран міг адаптуватися.
2. Психологічна підтримка: організація у компанії психологічної підтримки фахівцем, який має навички роботи з бойовими травмами, а також запровадження служби підтримки.
3. Призначення ментора: допомога ментора, бажано із військовим досвідом.
4. Навчання для колективу: тренінги щодо уникнення конфліктів і задля адекватного реагування на стрес.
5. Реінтеграційна програма: політика співбесід, супровід та адаптація робочого простору.
6. Поновлення знань: варто організовувати для ветеранів навчання для поновлення професійних навичок та набуття нових знань.
Також компанії можуть організовувати заходи пошани для ветеранів, що повернулися, і вшанування пам’яті загиблих. Це покращить імідж роботодавця серед ветеранської спільноти та сприятиме позитивному ставленню до компанії.
Співбесіда з ветеранами має бути звичайною, але для кращої інтеграції важливо запитати про їхній бойовий досвід. Також необхідно провести роботу з визначення їхніх кар’єрних планів, щоб знайти спільні рішення.
Такий підхід не лише сприятиме розвитку компанії, але й допоможе ветеранам віднайти своє місце у цивільному житті.
За інформацією Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12