Голова НСЗУ розповіла про моніторинги в медзакладах Черкащини
У закладах охорони здоров’я області розпочато моніторинги роботи за Програмою медичних гарантій. Проводить їх Національна служба здоров’я України. Про це повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак на брифінгу в обласній військовій адміністрації.
Як вона пояснила, загалом служба здійснює два види моніторингів: автоматичний і фактичний. Перший проводять постійно. Він передбачає дистанційний аналіз медичних записів в електронній системі охорони здоров’я. Це дозволяє виявити ймовірні порушення.
– Саме виявлення таких фактів, а також наявність скарг від пацієнтів є передумовою проведення фактичного моніторингу, – пояснила Наталія Гусак. – Під час нього здійснюються візити до закладів, аналізується документація. Нині такий моніторинг фахівці проводять у двох медзакладах Черкащини.
За результатами автоматичного моніторингу у Черкаській області НСЗУ виявила порушення в одному медичному закладі – Черкаському пологовому будинку. До цього закладу є зауваження до обґрунтованості та доцільності перебування вагітних упродовж однієї доби за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій». За перший квартал 2024 року виявлено 84 електронні медичні записи, що свідчать про таку практику.
Водночас автоматичний моніторинг Чорнобаївської багатопрофільної лікарні показав, що в медзакладі дотримуються правильного маршруту пацієнтки під час надання допомоги при передчасних пологах до 34 тижнів.
Також два медичні заклади з області потрапили до списку документального моніторингу – Чорнобаївська багатопрофільна лікарня за пакетом «Медична допомога при пологах» і Третя черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги за пакетом «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда».
– Служба буде вживати відповідних заходів при виявленні порушень, – наголосила Наталія Гусак. – Щоб уникнути цього, надавачам важливо дотримуватися прописаних у договорі з НСЗУ вимог. Ми не можемо платити за послуги, що фактично не надаються. Медзакладам, в яких виявлять порушення, будуть перераховувати виплати, кошти повертатимуться в бюджет. Це стосується і послуг, що надаються неякісно або не в повному обсязі. Якщо заклад не надає безпечну, повноцінну і безоплатну медичну допомогу пацієнтам, договір із ним розірвуть.
Працівники служби також прослідковують на постійній основі роботу обладнання, придбаного за державні кошти. Зокрема, йдеться про цілодобовий доступ до нього, можливість оперативно здійснити лабораторну діагностику.
– Пацієнт має лікуватися там, де справді зможе отримати повну медичну допомогу, – зауважила Наталія Гусак. – Для НСЗУ це принципова позиція. Водночас у нас спільна відповідальність за використання коштів. Тому слід це робити максимально ефективно. Ще один незмінний пріоритет роботи – пряма та чесна комунікація між усіма зацікавленими сторонами. Вона – запорука успішної роботи.
Звернутися із пропозиціями та скаргами до Національної служби здоров’я України можна, зокрема, за номером контакт-центру 16-77 або надіславши лист на електронну адресу: info@nszu.gov.ua
Докладніше у відео:
-
11:33Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ анонсували новий пакет медпослуг для ветеранів і ветеранок
Відомства презентували пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. На заході були присутні міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, міністр…
11:33 -
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05 -
08:58Загальні бойові втрати противника станом на 22 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 728300 (+1050) осіб,танків ‒ 9399 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 19156 (+13)…
08:58 -
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49