“Зроблено в Україні”: аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості сільгосптехніки 44 вітчизняних виробників
Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників. В оновлений Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 2289 номенклатурних позицій продукції 44 виробників. Наказ про затвердження оновленого переліку техніки підписала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.
“Підтримка вітчизняного виробника та його розвитку, стимулювання попиту на зроблене в Україні – основа нашої державної політики. Завдяки програмі компенсації вартості сільгосптехніки розраховуємо не лише надати поштовх для розвитку українських машинобудівних підприємств, а й допомогти нашим аграріям, які зможуть стати більш конкурентоздатними на ринку за рахунок зниження витрат на основні засоби виробництва. Окрім того, ця програма допоможе агровиробникам оновити парк техніки і стати більш продуктивними. Цього року на реалізацію програми ми заклали в бюджет 1 млрд грн і розраховуємо, що підтримкою від держави зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв”, – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.
На сьогодні до оновленого переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 2 289 номенклатурних позицій продукції 44 українських виробників сільгоспмашин та обладнання.
Серед доданих до переліку позицій, зокрема, трактори для сільського та лісового господарства, грунтообробна техніка та обладнання (плуги, борони, культиватори), посівні та грунтообробні комплекси, насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна, машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур, навантажувачі зерна, машини для внесення мінеральних добрив, обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур, тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна, обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят, для доїння корів, техніка та обладнання для садівництва і ягідництва, обладнання для сушіння зерна.
По мірі надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня.
Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
За інформацією Міністерства економіки України
-
16:55Діалог влади та бізнесу: в ОВА тривають діалогові зустрічі
Особливості реалізації трудового законодавства у воєнний період обговорили під час чергової онлайн-зустрічі представників влади та підприємництва. Вони проходять в межах діяльності комунікаційної платформи «Діалог влади…
16:55 -
14:41Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, триває на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 20 грудня…
14:41 -
14:05В області назвали ТОП спортсменів 2024 року з олімпійських і неолімпійських видів спорту
11 кращих спортсменів 2024 року з олімпійських та неолімпійських видів спорту визначили на Черкащині. Підбили підсумки спортивного року на асамблеї відділення НОК України у Черкаській…
14:05 -
13:20єОселя: як молоді отримати іпотеку з першим внеском від 10%?
Уряд оновив умови програми "єОселя". Українці до 26 років можуть платити вдвічі нижчий перший внесок. Які умови та як оформити іпотеку – дивіться у інфографіці.…
13:20 -
12:00Обдарованим дітям Черкащини призначили обласні стипендії
П’ять талановитих учнів області отримають стипендії начальника Черкаської обласної військової адміністрації. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки ОВА. Відповідне рішення ухвалили на засіданні…
12:00 -
11:47Черкаські рятувальники отримали статус оператора протимінної діяльності
Статус оператора протимінної діяльності отримали черкаські водолази-піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення. Про це інформують в ГУ ДСНС області. Відповідний документ видав орган із сертифікації “Центр протимінної…
11:47 -
11:42До кінця року погода на Черкащині нагадуватиме початок весни
У регіоні до кінця 2024 року утримається стабільно спокійна погода з середньодобовою температурою 0º, що тепліше клімату на 2-3º та більше відповідає початку березня. Про…
11:42 -
10:54На Черкащині визначили кращих інваспортсменів-2024
Підсумки спортивного року підбивають в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут спільно з «Інваспорт Черкаси» назвали кращих інваспортсменів Черкащини 2024 року та…
10:54 -
10:01Сервіс бронювання відновлений та знову доступний на порталі Дія
Керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони, можуть знову забронювати співробітників через портал Дія. Забронювати військовозобов’язаних можна за новими правилами, що…
10:01 -
09:45Новий серіал про гендерну рівність та соціальну інклюзію на Дія.Освіта
На Дія.Освіта з’явився новий освітній серіал «Гендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях». Він містить практичні поради відомих спікерів про те, як комунікувати з урахуванням…
09:45 -
09:45Кому насправді потрібно проходити повторний медичний огляд в новій системі оцінювання
Останніми днями в мережі поширюється недостовірна інформація про те, що з 1 січня люди з інвалідністю будуть мобілізовані через те, що ліквідували МСЕКи, а замість…
09:45 -
09:41Фундація Олени Зеленської підсумувала результати роботи за рік
Упродовж цього року Фундація Олени Зеленської об’єднала зусилля міжнародних партнерів із понад 30 країн світу, повідомила перша леді України. Це дало змогу продовжувати реалізацію проєктів…
09:41