Мінсоцполітики та Всесвітня продовольча програма ООН розширюють підтримку людей з інвалідністю
З початку повномасштабної війни міжнародні гуманітарні організації активно надають підтримку Україні й українським громадянам, зокрема, й у вигляді грошових виплат.
Особливо важливе значення така допомога має для вразливих категорій українців, які проживають у зоні бойових дій або – через інвалідність – не мають можливості самостійно звернутися за підтримкою.
Тому Міністерство активно співпрацює з міжнародними партнерами для спрямування грошових виплат саме тим громадянам, яким вони найбільше потрібні.
У серпні 2023 року був запущений спільний з ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів , які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій. Від серпня 2023 року щомісячно біля 400 тис. пенсіонерів, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій, отримують виплати від ВПП. Загалом за цей час їм було перераховано майже 28 млн дол(приблизно 1 мільярд грн).
«Синергія дій Уряду, Мінсоцполітики та міжнародних партнерів дає можливість забезпечити додатковою фінансовою підтримкою тих українців, які її найбільше потребують. Ми вдячні гуманітарним організаціям, які – під час війни – продовжують активно допомагати Україні і доповнюють соціальні виплати від держави додатковою грошовою допомогою», – підкреслила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Зараз ця підтримка розширюється. Відповідно до постанови Уряду та завдяки підтримці від Німеччини та інших міжнародних донорів, додаткові виплати зможуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.
Зокрема, ВПП протягом 3-х місяців надаватиме грошову підтримку тим людям та дітям з інвалідністю, які
-
отримують менше 3 250 грн соціальних виплат від держави;
-
не отримують допомогу від інших міжнародних організацій;
-
не отримують виплати для ВПО (за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій, який визначений Міністерством реінтеграції )
ВПП надаватиме грошову допомогу як доплату до державної соціальної допомоги на суму, якої не вистачає до 3 250 грн (але не менше 100 грн). Тобто, якщо допомога від держави становить, приміром, – 2 361 грн, ВПП ООН спрямує особі/дитині з інвалідністю додатково ще 889 грн.
«Війна має тривалий вплив на економіку України та продовжує ускладнювати життя найбільш вразливих сімей та тих, хто мешкає поруч із лінією фронту. Ми раді розширити програму, яка допоможе більшій кількості родин забезпечити себе найнеобхіднішим впродовж ще однієї важкої зими», – сказала т.в.о. директора ВПП ООН в Україні, Маріанна Ворд.
Програма додаткової підтримки діятиме щонайменше на протязі трьох місяців поспіль. За цей час ВПП ООН нарахує приблизно 21 млн дол. США (800 млн грн) для 310 тис. українських громадян.
Допомога українцям, які підпадають під критерії програми, нараховується безпосередньо на банківські рахунки або ж доставлятиметься Укрпоштою (у разі, якщо банківського рахунку немає або людина вже отримує соціальну виплату таким чином). Жодних додаткових дій отримувачу допомоги вчиняти не потрібно.
Наразі програма фінансується Німеччиною, Європейським Союзом та Швецією, з додатковими внесками інших донорів.
«Загарбницька війна Росії проти України спричиняє жахливі страждання, особливо для найбільш незахищених сімей взимку. Позиція Німеччини чітка: ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно – гуманітарною допомогою та всім необхідним», – заявив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер.
Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй є найбільшою у світі гуманітарною організацією, вона рятує життя в надзвичайних ситуаціях та використовує продовольчу допомогу для побудови шляху до миру, стабільності та процвітання для людей, які відновлюються після конфліктів, стихійних лих та наслідків зміни клімату.
-
10:11Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 січня
Ніч в області знову минула з тривогами через загрози з повітря. У цей час оборонці знищили 5 ворожих БпЛА в черкаському небі. Про це повідомив…
10:11 -
09:09Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 4 січня
За час останньої тривоги в області знищено 6 російських БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Що вдень, що вночі ворог не давав…
09:09 -
16:29Прозорість і підзвітність: на Черкащині продовжують моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 27 грудня…
16:29 -
14:44У 2024 році аграрна продукція склала 59% в загальному експорті
У 2024 році Україна вийшла на довоєнний період експорту - 24,5 млрд доларів, який склав 59% в загальному експорті. Це є другим історичним рекордом (2021…
14:44 -
14:11Цьогоріч українські військові почнуть отримувати «Пакунок пораненого»
Міноборони в поточному році планує запровадити видачу «Пакунку пораненого» для військовослужбовців, які проходять лікування в медичних закладах, повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції…
14:11 -
13:02Куди звертатися по допомогу при кібернасильстві?
Кібернасильство – це одна з форм домашнього насильства, яка може серйозно вплинути на психічне та емоційне здоров’я. Якщо вам погрожують, стежать за вами в інтернеті…
13:02 -
12:48Робота на результат: очільник області про реабілітаційну інфраструктуру
На Черкащині продовжують розбудовувати реабілітаційну інфраструктуру. На одному з об'єктів очільник області провів зустріч із командою підрядника. Спільно звірили орієнтири для подальшої реконструкції обласного медичного…
12:48 -
11:04Завдяки платникам Черкащини зведений бюджет поповнився на 30,4 млрд грн за підсумками минулого року
За 2024 рік платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 23,6%, або на 5,8 млрд…
11:04 -
11:01Український культурний фонд надає гранти на створення інклюзивних видань
Український культурний фонд продовжує працювати над розвитком безбар’єрності в культурному просторі України та готовий підтримати проєкти, що передбачають створення інклюзивних видань. Книги, зокрема видані шрифтом…
11:01 -
10:54Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
1 січня 2025 року на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики запрацював сервіс подання заяви про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Роз'яснюємо, хто вже ним може скористатися…
10:54 -
10:35НМТ-2025: затверджено календарний план
Наказом міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту. Основні сесії тестування проходитимуть протягом 14 травня…
10:35 -
10:07Синоптики прогнозують невеликі морози та опади
Головним творцем синоптичної ситуації нашого регіону став холодний атмосферний фронт. Він проявиться опадами в різних фазах, рвучким вітром та зниженням температурного фону на 8-10º. Про…
10:07