В обласному Координаційному центрі підтримки цивільного населення визначили пріоритети в роботі

Підтримка внутрішньо переміщених осіб, ветеранів і їхніх родин, дітей і молоді. Усебічне поширення психосоціальних послуг. На Черкащині продовжує роботу Координаційний центр підтримки цивільного населення. На черговому засіданні під головуванням першої заступниці очільника області Наталії Кравченко підбили підсумки проведеної минулорічної роботи та визначили основні напрями діяльності на 2024 рік.

Координаційний центр підтримки цивільного населення працює в області з червня 2023 року. До його складу входять окремі профільні групи з роботи з внутрішньо переміщеними особами, ветеранами, військовослужбовцями, їхніми родинами, з ментального здоров’я тощо.

– Війна ставить перед нами багато викликів, до яких ми не були готовими, але які зобов’язані вирішувати оперативно та якісно, – наголосила Наталія Кравченко. – Адже йдеться про наших громадян. Зараз перед нами стоїть завдання провести в кожній громаді чітку інвентаризацію того, що є для забезпечення ВПО, чого бракує. Крім того, визначити, які приміщення підходять для того, аби там облаштувати соціальне житло.

Посадовиця додала, що в усіх громадах повинні напрацювати чітку дорожню карту реагування на виклики, які систематично виникають.

– Усі послуги мають бути однаково доступними як у великих містах, так і в  найвіддаленіших селах територіальних громад, – наголосила Наталія Кравченко. – Це соціальний супровід, психологічні послуги, допомога із працевлаштуванням тощо.

У  2023 році послугами обласної служби зайнятості скористалися майже 2 тисячі осіб з-поміж ВПО. Профорієнтацію пройшли понад 1,5 тисячі. Ще понад 90 вимушених переселенців отримали ваучери на навчання для здобуття нової професії.

– Однак нам важливо стимулювати створення нових робочих місць, – зауважила Наталія Кравченко. – А також перекваліфікація ВПО, самозайнятість населення.

На Черкащині розробили обласну комплексну програму підтримки ВПО на період 2023-2025 років. Тут також окремим розділом передбачено їх працевлаштування.

Цілодобові консультації можна отримати, звернувшись на гарячі лінії Черкаського обласного контактного центру. Зокрема, за номерами 0-800-508-876 (тяжкі життєві обставини), 068-621-80-29, 050-420-13-56 (внутрішньо переміщені особи), 068-900-86-86 (ветерани війни та члени їх сімей). Корисну інформацію можна дізнатися на сайті центру.

– Нам важливо стати надійною опорою для наших військових у тилу так само, якою вони є для нас на передовій, – наголосила перша заступниця очільника області. – Маємо низку проектів для ветеранів, які втілюємо разом із Міністерством соціальної політики України та нашими громадськими організаціями. Зокрема, спільно з ГО «Табір Максимум» запустили програму соціальної підтримки та психологічної допомоги для військовослужбовців, родин загиблих і зниклих безвісти захисників і захисниць.

У межах роботи Коордцентру розробили та запровадили онлайн-платформу для ветеранів та їхніх рідних «Черкаський вимір». Тут зібрана вся актуальна інформація для захисників, захисниць та їхніх близьких.

 

 

 

 

 

Стрічка новин