Олена Зеленська про рецепт ментального здоров’я: Необхідно подбати про власний стан, щоб змогти допомогти іншим
У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я триває підготовка військових психологів. Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська в інтерв’ю телеканалу ICTV (телемарафон «Єдині новини») з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, який за ініціативою ВООЗ щороку відзначається 10 жовтня.
Дружина Президента відзначила українську стійкість, яка тримається, зокрема, на взаємодопомозі.
«Кожна країна у світі зацікавлена в тому, щоб плекати свою стійкість через стійкість кожного з громадян, бо так постає суспільна стійкість. Ми, здається, уже довели всьому світові, що українське суспільство стійке. І навіть не просто довели – ми здивували й шокували своєю стійкістю. Маємо усвідомити, що нам дало ці сили, і плекати це в собі. Допомагаючи іншим, ми підсвідомо допомагаємо й собі триматися. Іще я вбачаю коріння нашої стійкості в нашому національному самоусвідомленні, в нашій культурі, в нашій історичній пам’яті», – сказала Олена Зеленська.
Перша леді розповіла про цілі та завдання Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізується за її ініціативою: «Кожен із нас, навіть той, кому пощастило, в кого рідні, близькі живі, в кого не зруйнований будинок, все одно не почувається в постійній беззаперечній безпеці, не впевнений у завтрашньому дні, і цей перманентний стрес не може не даватися взнаки. Наша програма створена для того, щоб дати людям найкращі інструменти допомоги собі. Уже зараз можна застосувати прості прийоми для того, щоб не вдаватися до лікування потім. І це насправді дуже класна новина, що в більшості випадків на першому етапі можна уникнути великих проблем у майбутньому».
Дружина Президента зазначила, що ментальне здоров’я поряд із бідністю входить у п’ятірку викликів для всього світу. Це продемонструвало опитування, проведене в 11 країнах світу до третього Саміту перших леді та джентльменів, який відбувся в Києві 6 вересня 2023 року і був присвячений ментальному здоров’ю.
«Є висновки нашого дослідження, які вселяють оптимізм щодо молодого покоління, підлітків. З одного боку, вони найуразливіші, вони більше відчувають свою вразливість, більше відчувають самотність, але при цьому вони відкритіші до того, щоб просити про допомогу, вони сміливіше дивляться на це, в них немає вкоріненої стигми про те, що це може бути соромно. Вони ставляться до ментального здоров’я більш свідомо, і це дає оптимізм і віру в те, що в майбутньому такі проблеми вирішуватимуться швидше й простіше», – додала Олена Зеленська.
Перша леді зазначила, що в Україні великий запит на психологів і психотерапевтів, особливо на тих, які вміють працювати з військовими, і в межах програми приділяється окрема увага підготовці таких фахівців.
«Уже почали процес навчання військових, поранених військових психологічних спеціальностей, щоб у нас було більше справді фахових людей, які мають про що говорити зі своїми колегами та можуть допомогти. Люди, які зараз нас захищають, мають і матимуть підвищений запит на справедливість, і ми всі як суспільство повинні правильно відповідати на цей запит», – переконана дружина Президента.
Олена Зеленська також розповіла, як підтримувати власне ментальне здоров’я та піклуватися про нього: «Гарна порада від Стівена Фрая, який цього року був ведучим третього Саміту перших леді та джентльменів. Пан Фрай є активістом боротьби за здорову психіку. Його порада – насамперед бути щирим із собою, чесно визнавати свої тривоги й проблеми. Це, звісно, найскладніше, тому що всі ми звикли грати ролі, які самі собі призначили або які призначило нам суспільство. А бути чесним із собою означає сміливість вийти на час із якоїсь ролі, наприклад із тієї, де ви тягнете все на собі й ніколи не стомлюєтеся. Правдивість із собою потрібна, щоб вчасно відновитися й не зламатися. Це, до речі, перший крок у багатьох психологічних реабілітаційних програмах. Мені здається, це може підштовхнути більшість людей замислитися про те, щоб подбати насамперед про себе, бо це відповідально й дасть змогу потім подбати про інших».
-
09:23На Черкащині за пів року сплатили 113,8 млн грн акцизного податку
За січень-червень платники податків Черкаського регіону сплатили 113,8 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє…
09:23 -
09:20В Україні вперше відбувся захід Коаліції шкільного харчування, яка об’єднує понад 100 країн
https://youtu.be/t_-MThq45_8?si=cvAJGbVsqvpXyDSk Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в онлайн-режимі у першому в Україні заході Коаліції шкільного харчування – організації, яку створили у 2021 році…
09:20 -
09:13Інтернатним закладам області передали масштабну підтримку
Зимовий одяг, матраци, засоби гігієни та інше необхідне. Сто тонн гуманітарної допомоги передала Черкащині Міжнародна організація з міграції в Україні. Отримане вже розвантажили інтернатним закладам…
09:13 -
09:07Розпочала роботу урядова «гаряча лінія» з питань енергетики – «СТРУМ»
Почала працювати урядова «гаряча лінія» 15-49 під назвою «СТРУМ», на яку можуть звертатися громадяни та бізнес для вирішення питань, пов’язаних з енергетичною галуззю. Зокрема, щодо…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 22 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 22 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 567760 (+1050) осіб /…
08:51 -
08:47Звернення Президента
https://youtu.be/rGg1Xn05VXs Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих звітів за сьогодні було. По-перше, довга доповідь Головкома Сирського. По фронтовій ситуації. Головком сам об’їжджав частину бригад.…
08:47 -
14:56Спорт сильних: на Черкащині борці виборюють всеукраїнську першість
Сьогодні Черкащина приймає Кубок України з греко-римської боротьби. Першість виборюють понад 140 спортсменів із 14 областей України. Зокрема, й нашої. Учасників та їхніх тренерів привітав…
14:56 -
17:56«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з…
17:56 -
16:49Версія 2.0: в Україні посилюють регіональну координацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична. Поле присутності Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилюють в Україні через рік після створення Регіональної координації. Про це інформують в координаційному…
16:49 -
16:36В області прогнозують зниження температур
Гігантський блокуючий антициклон-довгожитель, який у метеорології називають «парниковим котлом», тривалий час не допускав у наш регіон свіже повітря Атлантики. Проте вчора він все ж дозволив…
16:36 -
16:10На Черкащині триває жнивна кампанія
Майже 800 тис.тонн збіжжя та зернобобових вже зібрали на Черкащині. Аграрії обробили 138,6 тис. га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Середня урожайність…
16:10 -
15:53Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад…
15:53