«Мультидисциплінарний підхід – основна вимога до реабілітації». – Наталія Кравченко на Конгресі регіональних та місцевих влад
Сучасно, доказово, комплексно. Концепцію розвитку реабілітаційних потужностей та впровадження психосоціальних послуг в області представила на обласному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад перша заступниця голови ОДА Наталія Кравченко.
Зараз у регіоні стаціонарно реабілітаційні послуги надають в шести закладах охорони здоров’я. Амбулаторно – в 9-ти. Надалі ж кількість ліжок та залучених медзакладів планують значно збільшити, а послуги – зробити більш комплексними.
– Маємо на меті у кластерних і надкластерних закладах охорони здоров’я розгоргорнути реабілітаційні відділення мінімум на 30 ліжок, – зауважила Наталія Кравченко. – Також збільшуватимемо потужності обласних спеціалізованих закладів. Наше завдання, як обласної, так і влади на місцях, – створити комплексну систему реабілітаційних спроможностей, яка включатиме послуги на всіх рівнях: від найнижчого (на рівні сімейного лікаря) до спеціалізованого. Однак скільки б ми не відкривали приміщень, не облаштовували їх обладнанням, без кваліфікованого та вмотивованого медичного персоналу не зможемо втілити найкращу ідею.
Аби підготувати фахівців з реабілітації, на базі одного із закладів освіти області відкриють магістратуру за спеціальністю «Терапія та реабілітація».
– Ми всі чітко усвідомлюємо, що здоров’я і благополуччя людини напряму пов’язане з роботою і навчанням, спілкуванням у родині й довколишніми, тому неможливо впоратися з соціальними та фізіологічними труднощами, нехтуючи питаннями психічної стійкості й підтримки, – відзначила перша заступниця. – Саме тому психологічні послуги є важливою частиною реабілітації та відновлення. ВООЗ пропонує таку піраміду комбінації послуг у сфері охорони ментального здоров’я: перший рівень – самодопомога, другий – це послуги у громаді. Наступний – це допомога на рівні сімейних лікарів у закладах первинної медичної допомоги. Надалі саме сімейні терапевти направлятимуть своїх підопічних за потреби до профільних спеціалістів вищої ланки.
Тож наразі сімейних лікарів і медичних сестер максимально залучатимуть до навчання з надання психологічної підтримки на первинній ланці. Водночас громади закликають формувати середовище життєстійкості та психосоціальної підтримки на місцях задля підтримки та адаптації ветеранів і членів їхніх родин. На цьому наголосила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Вона доєдналася до Конгресу онлайн.
– Територіальні громади, у яких є простори, можуть подати заявку до Міністерства, аби отримати оплату для групи з 5-8 фахівців – психологів, соціальних працівників, координаторів громадських ініціатив, – які допомагатимуть жителям громади долати проблеми та кризи, зумовлені війною, – зауважила урядовиця. – Якщо ми об’єднаємо психосоціальні послуги в єдиний ланцюжок, то на кожному етапі наші захисники, члени їхніх родин будуть підхопленими і не почуватимуться одинокими, відчуватимуть, що про них дбають і піклуються.
Водночас, за сприяння Міністерства, на Черкащині розпочинають пілот із соціального відновлення ветеранів та членів їхніх родин. Реалізовуватимуть його у співпраці з ГО «Табір Максимум». Свої напрацювання у роботі із військовими представив генеральний директор організації Віталій Собко.
Найпростіші методики самодопомоги та психологічної підтримки – доступні кожному. Популяризують дбайливе ставлення до свого ментального здоров’я на державному рівні у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською. На рівні Черкащини курує цей процес регіональний координатор програми Вікторія Шепіль.
– Реабілітація – це не лише поліпшити фізичний стан людини, а й подбати про психологічну підтримку, – зауважив начальник ОВА Ігор Табурець. – На сьогодні, за попередніми оцінками, тисячі українців, як військових, так і цивільних, отримали поранення різного ступеня тяжкості, втратили одну або декілька кінцівок. За час війни змінилися підходи до лікування та реабілітації тяжких травм. Це – тривалий процес, який вимагає комплексних зусиль на усіх рівнях. Свою нішу у психосоціальній підтримці зараз мають неурядові організації. Для громад важливо переймати їхній досвід та підготувати інструменти взаємодії.
-
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52 -
09:24Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
Одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1 тисяча гривень надаватиметься українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям. Українці зможуть витратити отриману…
09:24 -
09:00Загальні бойові втрати ворога станом на 25 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 732350 (+1610) осіб,танків ‒ 9429 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 19236 (+27)…
09:00 -
08:44Звернення Президента України
https://youtu.be/k2IjBrvgGeo?si=u5JiqB3Bu6q5nnAd Дорогі українці, українки! І всі наші партнери! Наприкінці тижня – тижня, коли Росія зробила ще один крок на розширення війни – ударила по Україні новою…
08:44