Єдність формує силу та стійкість: на Черкащині відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад
Розвиток мережі захисних споруд, підготовка до опалювального сезону, нарощування спроможностей громад для надання якісних реабілітаційних послуг. Ці та інші питання обговорено на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України, що сьогодні відбувся на Черкащині.
На початку засідання заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба зауважив, що головна мета такої зустрічі – налагодження сталої комунікації громад із центральною владою задля спільного вирішення питань.
– Я вдячний кожному, хто сьогодні бере участь у цьому засіданні, , – звернувся він до учасників. – Черкащина стала по-справжньому надійним тилом для вимушених переселенців, для військових, які проходять реабілітацію
За словами начальника Черкаської ОВА, на засіданні учасники напрацювати план дій щодо важливих напрямів.
– Представники центральних відомств, наші команди обласної військової та районних адміністрацій, керівники громад, – зауважив Ігор Табурець. – В онлайні й офлайн. Ми всі зібрались напрацювати спільний план дій щодо важливих напрямів. Визначили, в яких питаннях потрібна допомога держави. З якими – маємо впоратися разом із громадами.
Зокрема, на засіданні обговорено питання безпеки в громадах. Керманич області нагадав, що від початку повномасштабної війни Черкащина зазнала 30 ворожих обстрілів. Загинуло 26 людей.
– Відтак нарощування фонду захисних споруд у громадах має бути постійно в порядку денному кожного очільника, – наголосив Ігор Табурець. – Ми вже маємо понад 1600 укриттів по області. Однак цього не вдосталь. Слід залучати весь можливий ресурс, шукати партнерів, міжнародних донорів. Успішний досвід у низці громад області вже є.
Підготовка до опалювального сезону – ще одна актуальна тема для регіону. За словами начальника ОВА, нині в області працюють над захистом критичної інфраструктури, забезпеченням резервного живлення, формуванням запасів палива, налагодженням алгоритмів роботи підприємств галузі у випадку надзвичайних ситуацій.
– Минула зима показала, чого можна очікувати від ворога, – наголосив Ігор Табурець. – Тож працюємо вже з досвідом. Ці питання в мене постійно на контролі. На сьогодні Черкащина технічно вже практично готова до опалювального сезону.
Окремо учасники Конгресу обговорили питання реабілітації. Як фізичної, так і ментального здоров’я.
– Кожна громада повинна в себе провести аудит послуг і вибудувати повноцінну систему, – наголосив Ігор Табурець. – Можливості є, потрібна ініціативність і дієвість на місцях. У кластерних медзакладах слід створювати реабілітаційні відділення, уже готувати кадри. Ми маємо повноцінно зустрічати наших воїнів і забезпечувати необхідним.
Наприкінці обласного засідання Конгресу начальник ОВА визначив чіткі завдання з озвучених питань.
– Далі – в роботу, – наголосив він. – Із усіма викликами можемо впоратися лише разом!
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15