Розбудова системи фізичної та психологічної реабілітації – пріоритетний напрям політики героїв
Розбудова системи фізичної та психологічної реабілітації – пріоритетний напрям політики героїв. На цьому наголосив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад на Дніпропетровщині.
«За останні роки Дніпропетровщина стала справжнім медичним хабом, де надається медична допомога як військовослужбовцям, так і цивільним українцям. Медична система успішно справляється з викликами та навантаженням, що зросло в рази. Міністерство зі свого боку завжди відкрите до діалогу щодо потреб медичних закладів, аби доступ до якісної та безоплатної медицини був повноцінно забезпечений. Дякую медикам за те, що 24/7 продовжують рятувати життя людей за будь-яких умов. Дуже важливою є і злагоджена взаємодія з місцевою владою. Засідання Конгресу – важливий майданчик для такої співпраці», – сказав Віктор Ляшко.
Він також додав, що особливим пріоритетом є політика героїв. Вона, зокрема, передбачає розбудову системи фізичної та психологічної реабілітації в сфері охорони здоровʼя на базі спроможної мережі медичних закладів. Це дозволить повністю вирішити питання доступності реабілітаційної допомоги. Безбарʼєрні реабілітаційні відділення в кластерних та надкластерних лікарнях мають запрацювати до кінця року. Це означає, що там мають бути зроблені сучасні ремонти, забезпечено все необхідне обладнання та укомплектовані фахові мультидисциплінарні команди.
Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що наразі в області будується 6 реабілітаційних центрів, на які виділено 520 млн грн з обласного бюджету. Один з них вже запрацював.
За час повномасштабної війни ворог пошкодив та зруйнував 141 обʼєкт у 58 медичних закладах Дніпропетровщини. Робота над їх відновленням та відбудовою триває.
Крім цього, учасники наради обговорили готовність до опалювального сезону з урахуванням атак ворога на енергетичну інфраструктуру. Для забезпечення безперебійного надання медичної допомоги пацієнтам, МОЗ разом з міжнародними партнерами вже забезпечили медзаклади Дніпропетровської області 365 генераторами. Невдовзі очікуються додаткові поставки. Кожен медзаклад своєю чергою повинен забезпечити резерв пального для генератора щонайменше на 5 днів. Наявність принаймні одного генератора в лікарні – вимога НСЗУ під час контрактування, яка діє вже два роки. Така вимога довела свою необхідність минулого року та дозволила медичній системі вистояти в умовах енергетичного терору рф.
Нагадаємо, зараз медзаклади України для постійної роботи забезпечені 4 095 генераторами. Кожен керівник медзакладу на місці має створити всі умови, щоб генератори функціонували належним чином та забезпечували безперебійну роботу лікарень.
-
17:25Гроші ходять за студентом: в Україні запроваджують гранти на навчання через Дію
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Про це інформують у міністерстві цифрової трансфомації України. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки…
17:25 -
15:21Банкноти 500 гривень старого зразка замінюватимуть в обігу більш сучасними
За десять днів, із 1 серпня 2024 року, Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з…
15:21 -
14:57В області триває підготовка до опалювального сезону
Підготовка до опалювального сезону на Черкащині в розпалі. Як підприємства області готуються до зими - ознайомив в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя…
14:57 -
14:21До вихідних в області утримається комфортна літня погода
Черкащина подолала період нестерпної спеки з аномально високими температурами. У вихідні середньодобова температура знизилася на 5-7º та наблизилася до кліматичної норми цього часу. У найближчі…
14:21 -
14:13Триває моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів
Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, тримає на контролі процес підготовки систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у випадку…
14:13 -
11:20Курс на відпочинок: в області триває літня оздоровча кампанія
145 дітей із Черкащини вирушили до Карпат на запрошення Фундації Олени Зеленської. Це – вихованці дитячих будинків сімейного типу. Про це розповів начальник ОВА Ігор…
11:20 -
11:03Укрпошта випустить благодійні марки до Дня медика
26 липня, напередодні Дня медика, Укрпошта випустить благодійні поштові марки «Медики. На полі бою» та «Медики. В операційній», об’єднані в один марковий аркуш під назвою…
11:03 -
10:26В Україні запрацювали програми пільгового кредитування для громадян, а також для ОСББ та ЖБК для посилення енергетики
З 20 липня запрацювали урядові програми безвідсоткового кредитування громадян, а також програма “Доступні кредити 5-7-9” для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з…
10:26 -
09:23На Черкащині за пів року сплатили 113,8 млн грн акцизного податку
За січень-червень платники податків Черкаського регіону сплатили 113,8 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє…
09:23 -
09:20В Україні вперше відбувся захід Коаліції шкільного харчування, яка об’єднує понад 100 країн
https://youtu.be/t_-MThq45_8?si=cvAJGbVsqvpXyDSk Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в онлайн-режимі у першому в Україні заході Коаліції шкільного харчування – організації, яку створили у 2021 році…
09:20 -
09:13Інтернатним закладам області передали масштабну підтримку
Зимовий одяг, матраци, засоби гігієни та інше необхідне. Сто тонн гуманітарної допомоги передала Черкащині Міжнародна організація з міграції в Україні. Отримане вже розвантажили інтернатним закладам…
09:13 -
09:07Розпочала роботу урядова «гаряча лінія» з питань енергетики – «СТРУМ»
Почала працювати урядова «гаряча лінія» 15-49 під назвою «СТРУМ», на яку можуть звертатися громадяни та бізнес для вирішення питань, пов’язаних з енергетичною галуззю. Зокрема, щодо…
09:07