Фундація Олени Зеленської продовжує співпрацю з Фундацією Темертеїв: 1 млн дол. США благодійники передають на допомогу українцям
Під час візиту до Оттави (Канада) перша леді України провела зустріч із засновниками Фундації Темертеїв Джеймсом Темертеєм і Луїзою Темертей, а також із директоркою-розпорядницею Лією Темертей, головним виконавчим директором Майком Лордом і директоркою українських ініціатив Фундації Темертеїв Христиною Воллер.
Під час спілкування благодійники подякували команді Фундації Олени Зеленської за допомогу та забезпечення жителів деокупованої Харківщини речами першої необхідності й оголосили про черговий благодійний внесок – 1 млн дол. США на підтримку проєктів Фундації.
Джеймс Темертей – один із найбільших українських меценатів сучасності. Народився в Україні в родині «розкулачених» під час сталінських репресій. Його батько загинув у Сибіру. Після Другої світової родина емігрувала до Канади.
«Костянтин Ількович (нині Джеймс) здобув освіту та став успішним бізнесменом, однак не забув про українське коріння й батьківщину, щоб прийти їй на допомогу в найтяжчий час», – зазначила Олена Зеленська.
Вона подякувала Фундації Темертеїв та її засновникам за плідну співпрацю з Фундацією Олени Зеленської – благодійним фондом, заснованим першою леді України для допомоги переселенцям, медичним й освітнім закладам країни.
«Ви були одними з перших, хто повірив у мою Фундацію та надав першу фінансову підтримку, яка дуже швидко була спрямована на задоволення першочергових потреб жителів деокупованих територій.
500 тисяч дол. США благодійного внеску, який ваша Фундація передала на допомогу українцям, були спрямовані командою на потреби людей із деокупованих територій Харківщини. Нам вдалося забезпечити речами першої необхідності понад 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб, які через постійні обстріли їхнього житла були змушені переїхати до 13 гуртожитків Харківської області.
Завдяки вашому благодійному внеску багатодітні родини та внутрішньо переміщені через війну українці змогли пережити зиму в теплі, із теплою водою та можливістю приготувати їжу й облаштувати тимчасове житло. Ваш благодійний внесок дав змогу придбати дорогі генератори потужністю від 5 до 140 кВт, які були розподілені між місцевими громадами для безперебійної роботи лікарень, закладів освіти й критичної інфраструктури трьох районів Харківської області (Куп’янського, Лозівського та Чугуївського). Загалом це 354 тисячі жителів», – розповіла перша леді.
Вона поділилася з Фундацією Темертеїв та її засновниками першочерговими викликами для Фундації Олени Зеленської та її підопічних. Зокрема, остання продовжує опікуватися внутрішньо переміщеними українцями, яким треба допомогти розпочати нове життя в тимчасовому житлі.
Одним із пріоритетних напрямів допомоги Фундації залишається підтримка великих прийомних родин. Це родини, у яких прийомні батьки виховують від 5 до 10 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2023 році Фундація розпочала проєкт «Адреса дитинства» для таких сімей, які втратили житло через війну.
Фундація продовжує забезпечувати учнів і вчителів гаджетами для дистанційного навчання. Загалом гаджети потрібні понад 516 тисячам українських учнів і понад 80 тисячам учителів. Також вона облаштовує укриття в навчальних закладах, які їх потребують.
Комплексне відновлення Ізюмської лікарні на Харківщині теж залишається одним із важливих проєктів Фундації. Сьогодні лікарня, яку зруйнували ракети окупантів, працює на 10% своєї потужності.
-
17:25Гроші ходять за студентом: в Україні запроваджують гранти на навчання через Дію
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Про це інформують у Міністерстві цифрової трансформації України. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки…
17:25 -
15:21Банкноти 500 гривень старого зразка замінюватимуть в обігу більш сучасними
За десять днів, із 1 серпня 2024 року, Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з…
15:21 -
14:57В області триває підготовка до опалювального сезону
Підготовка до опалювального сезону на Черкащині в розпалі. Як підприємства області готуються до зими - ознайомив в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя…
14:57 -
14:21До вихідних в області утримається комфортна літня погода
Черкащина подолала період нестерпної спеки з аномально високими температурами. У вихідні середньодобова температура знизилася на 5-7º та наблизилася до кліматичної норми цього часу. У найближчі…
14:21 -
14:13Триває моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів
Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, тримає на контролі процес підготовки систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у випадку…
14:13 -
11:20Курс на відпочинок: в області триває літня оздоровча кампанія
145 дітей із Черкащини вирушили до Карпат на запрошення Фундації Олени Зеленської. Це – вихованці дитячих будинків сімейного типу. Про це розповів начальник ОВА Ігор…
11:20 -
11:03Укрпошта випустить благодійні марки до Дня медика
26 липня, напередодні Дня медика, Укрпошта випустить благодійні поштові марки «Медики. На полі бою» та «Медики. В операційній», об’єднані в один марковий аркуш під назвою…
11:03 -
10:26В Україні запрацювали програми пільгового кредитування для громадян, а також для ОСББ та ЖБК для посилення енергетики
З 20 липня запрацювали урядові програми безвідсоткового кредитування громадян, а також програма “Доступні кредити 5-7-9” для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з…
10:26 -
09:23На Черкащині за пів року сплатили 113,8 млн грн акцизного податку
За січень-червень платники податків Черкаського регіону сплатили 113,8 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє…
09:23 -
09:20В Україні вперше відбувся захід Коаліції шкільного харчування, яка об’єднує понад 100 країн
https://youtu.be/t_-MThq45_8?si=cvAJGbVsqvpXyDSk Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в онлайн-режимі у першому в Україні заході Коаліції шкільного харчування – організації, яку створили у 2021 році…
09:20 -
09:13Інтернатним закладам області передали масштабну підтримку
Зимовий одяг, матраци, засоби гігієни та інше необхідне. Сто тонн гуманітарної допомоги передала Черкащині Міжнародна організація з міграції в Україні. Отримане вже розвантажили інтернатним закладам…
09:13 -
09:07Розпочала роботу урядова «гаряча лінія» з питань енергетики – «СТРУМ»
Почала працювати урядова «гаряча лінія» 15-49 під назвою «СТРУМ», на яку можуть звертатися громадяни та бізнес для вирішення питань, пов’язаних з енергетичною галуззю. Зокрема, щодо…
09:07