Ментальне здоров’я входить до п’ятірки найбільших глобальних викликів майбутнього
На замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів, який пройшов 6 вересня у Києві за ініціативою першої леді Олени Зеленської, британська компанія Alligator Digital провела дослідження щодо ментального здоров’я та ставлення до нього в різних країнах світу.
Всього охоплено 11 країн світу, серед яких – Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Ізраїль, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Україна, Хорватія, Японія. Проведено 11 000 інтерв’ю – по 1 000 в кожній країні. Такий підхід виключає спотворення даних, враховуючи різну чисельність населення.
На думку респондентів, ментальне здоров’я в наступні 5 та навіть 20 років залишатиметься серед найбільших глобальних викликів. Воно викликає таку ж стурбованість як інфляція, зміни клімату, бідність, втрата роботи або зниження доходів. Дослідження показує: для молоді ментальне здоров’я є більшим викликом, ніж для старшого покоління.
Серед факторів, які впливають на ментальне здоров’я, респонденти називають такі: з глобальних – світові економічні проблеми, наслідки пандемії Covid-19 та війни; з особистісних – тяжка втрата близьких чи рідних, розрив сімейних стосунків, виклики в професійному житті.
Варто зазначити, що як самі фактори, так і рівень їхнього впливу, відрізняється залежно від країни. Наприклад, в Україні найбільший вплив на ментальне здоров’я громадян має війна, в Туреччині – економічна нестабільність, в Японії – розрив сімейних стосунків тощо.
До слова, війна впливає не лише на тих, хто перебуває безпосередньо в зонах конфлікту, її наслідки відчуваються у всьому світі. Як показало дослідження, вплив війни в Україні відчуває кожен другий по всьому світу. Більше третини (35%) опитаних сказали, що все ще відчувають вплив конфліктів минулого століття.
Найбільш вразливі до впливу війни в Україні та світових конфліктів підлітки 13–15 років, найменш – молодь віком 16–24. Однак цей показник зростає відповідно до зростання віку.
Кожен другий українець почувається емоційно гірше, ніж три роки тому. Війна викликає емоційне виснаження, однак люди плекають свою стійкість та сповнюються надією. Дослідження показує, що люди, які на власному досвіді пережили потрясіння, мають більш стійке ментальне здоров’я. З опитаних в Україні 69% погоджуються, що почуваються не найкраще через війну, але водночас вірять, що зможуть з цим впоратися.
Опитування здійснено на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з ініціативи першої леді України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Експертну підтримку дослідження забезпечили Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, BRAND UKRAINE та ГО «Безбар’єрність».
Детальніше з дослідженням можна ознайомитися за посиланням – https://bit.ly/3PsHU8P
Довідково. 6 вересня у Києві вже втретє відбувся Саміт перших леді та джентльменів, який у 2021 році започаткувала перша леді Олена Зеленська. Це міжнародна діалогова платформа подружжів перших осіб країн світу, мета якої – обмін досвідом та реалізація спільних проєктів заради добробуту людей на планеті.
Тема третього Саміту – «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього». Захід складався з трьох панелей: «Ментальне здоров’я: баланс стійкості та крихкості», «Вплив війни на ментальне здоров’я», «Покоління, яке керуватиме світом за 15 років».
Всього особисто чи за допомогою відеозв’язку до Саміту приєдналися 28 учасниць та учасників – подружжів перших осіб країн світу. Повна трансляція заходу доступна на майданчиках Саміту – https://www.youtube.com/watch?v=3Jb4cWrihxk&t=
-
17:25Гроші ходять за студентом: в Україні запроваджують гранти на навчання через Дію
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Про це інформують у Міністерстві цифрової трансформації України. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки…
17:25 -
15:21Банкноти 500 гривень старого зразка замінюватимуть в обігу більш сучасними
За десять днів, із 1 серпня 2024 року, Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з…
15:21 -
14:57В області триває підготовка до опалювального сезону
Підготовка до опалювального сезону на Черкащині в розпалі. Як підприємства області готуються до зими - ознайомив в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя…
14:57 -
14:21До вихідних в області утримається комфортна літня погода
Черкащина подолала період нестерпної спеки з аномально високими температурами. У вихідні середньодобова температура знизилася на 5-7º та наблизилася до кліматичної норми цього часу. У найближчі…
14:21 -
14:13Триває моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів
Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, тримає на контролі процес підготовки систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у випадку…
14:13 -
11:20Курс на відпочинок: в області триває літня оздоровча кампанія
145 дітей із Черкащини вирушили до Карпат на запрошення Фундації Олени Зеленської. Це – вихованці дитячих будинків сімейного типу. Про це розповів начальник ОВА Ігор…
11:20 -
11:03Укрпошта випустить благодійні марки до Дня медика
26 липня, напередодні Дня медика, Укрпошта випустить благодійні поштові марки «Медики. На полі бою» та «Медики. В операційній», об’єднані в один марковий аркуш під назвою…
11:03 -
10:26В Україні запрацювали програми пільгового кредитування для громадян, а також для ОСББ та ЖБК для посилення енергетики
З 20 липня запрацювали урядові програми безвідсоткового кредитування громадян, а також програма “Доступні кредити 5-7-9” для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з…
10:26 -
09:23На Черкащині за пів року сплатили 113,8 млн грн акцизного податку
За січень-червень платники податків Черкаського регіону сплатили 113,8 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє…
09:23 -
09:20В Україні вперше відбувся захід Коаліції шкільного харчування, яка об’єднує понад 100 країн
https://youtu.be/t_-MThq45_8?si=cvAJGbVsqvpXyDSk Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в онлайн-режимі у першому в Україні заході Коаліції шкільного харчування – організації, яку створили у 2021 році…
09:20 -
09:13Інтернатним закладам області передали масштабну підтримку
Зимовий одяг, матраци, засоби гігієни та інше необхідне. Сто тонн гуманітарної допомоги передала Черкащині Міжнародна організація з міграції в Україні. Отримане вже розвантажили інтернатним закладам…
09:13 -
09:07Розпочала роботу урядова «гаряча лінія» з питань енергетики – «СТРУМ»
Почала працювати урядова «гаряча лінія» 15-49 під назвою «СТРУМ», на яку можуть звертатися громадяни та бізнес для вирішення питань, пов’язаних з енергетичною галуззю. Зокрема, щодо…
09:07