єРобота: 5,5 млн грн грантів від держави на розвиток ветеранського бізнесу
За підсумками чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 5,5 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 71 ветеран та члени родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 26 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
“Попит на гранти від держави на розвиток власної справи серед наших захисників та захисниць, а також членів їхніх родин, зростає. Нагадаю, ветеранський компонент грантової програми “Власна справа” стартував в квітні, і за умовами програми наші захисники та члени їхніх родин можуть отримати фінансову підтримку до 1 млн грн на підприємництво. На сьогодні такі гранти вже отримають 71 ветеран та члени їхніх родин на загальну суму 26 млн грн”, – зазначила Тетяна Бережна.
Серед 17 переможців чергової хвилі 14 – учасники бойових дій, 3 – члени родин ветеранів. Більшість з них – 12 переможців – запросили грант до 250 тис грн, 5 – до 500 тис. грн. На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити перукарню, кав’ярню і ресторан азіатської кухні, СТО, магазин будматеріалів, запустити виробництво текстильної продукції та паливних пелетів, а також відновити роботу піцерії, яку змушені були закрити через війну. Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу – планують розширити послуги салону краси, бази відпочинку, СТО, збільшити асортимент магазину автозапчастин, обсяг пошиття етно одягу, розширити мережу пекарень.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
- 250 тис. грн – для ветерана за умови створення одного робочого місця;
- 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
- 1 млн грн – для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.
Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
-
10:10Платникам податків Черкащини за пів року відшкодували більше 700 млн грн податку на додану вартість
У січні-червні 2024 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в сумі 701,2 млн грн. У цілому протягом першого півріччя платники…
10:10 -
10:02Що для мене Україна? До Дня Незалежності стартував творчий конкурс
ІV Всеукраїнський творчий конкурс "Що для мене Україна?" до Дня Незалежності України стартував. До участі запрошують юних художників, співаків та волонтерів віком від 4 до…
10:02 -
09:37Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України
Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився…
09:37 -
09:19Загальні бойові втрати противника станом на 23 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 568980 (+1220) осіб,танків ‒ 8288 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 16000 (+20)…
09:19 -
09:14Звернення Президента
https://youtu.be/shaWJBGvUPg?si=7cgWoHJWPIb9murx Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Короткі підсумки цього дня. Наша команда готує ще чотири нові безпекові угоди для України. Вже найближчим часом ми розпочнемо…
09:14 -
08:49Перспективи приватизації в Україні: друге півріччя 2024 року
Друге півріччя 2024 року відкриває широкі можливості для інвесторів у різних секторах української економіки. Фонд державного майна України активно розширює перелік об'єктів приватизації, пропонуючи ринку…
08:49 -
17:25Гроші ходять за студентом: в Україні запроваджують гранти на навчання через Дію
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Про це інформують у Міністерстві цифрової трансформації України. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки…
17:25 -
15:21Банкноти 500 гривень старого зразка замінюватимуть в обігу більш сучасними
За десять днів, із 1 серпня 2024 року, Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з…
15:21 -
14:57В області триває підготовка до опалювального сезону
Підготовка до опалювального сезону на Черкащині в розпалі. Як підприємства області готуються до зими - ознайомив в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя…
14:57 -
14:21До вихідних в області утримається комфортна літня погода
Черкащина подолала період нестерпної спеки з аномально високими температурами. У вихідні середньодобова температура знизилася на 5-7º та наблизилася до кліматичної норми цього часу. У найближчі…
14:21 -
14:13Триває моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів
Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, тримає на контролі процес підготовки систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у випадку…
14:13 -
11:20Курс на відпочинок: в області триває літня оздоровча кампанія
145 дітей із Черкащини вирушили до Карпат на запрошення Фундації Олени Зеленської. Це – вихованці дитячих будинків сімейного типу. Про це розповів начальник ОВА Ігор…
11:20