МВС роз’яснює: хто може бути забезпечений протезуванням
Забезпечення протезування здійснюється безкоштовно, якщо постраждалі отримали ампутації кінцівок під час захисту Батьківщини. В подальшому держава забезпечує ремонт та обслуговування протезів. Про це розповідає Герой України нацгвардієць Дмитро Фінашин.
На забезпечування протезуванням мають право військовослужбовці Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, поліцейські, співробітники ДСНС та МВС загалом, які забезпечували відсіч та стримування збройної агресії російської федерації проти України.
Протези в Україні майже повністю виготовляються з комплектуючих, які надходять з-за кордону, у виняткових випадках постраждалим потрібно їхати за кордон. Однак варто пам’ятати, що більшості поранених встановлюють культеприймачі, які час від часу потрібно коригувати, тому регулярно їздити за кордон для кожної такої маніпуляції впродовж всього життя може бути достатньо складно для пацієнта.
Для забезпечення протезом необхідно подати заяву про забезпечення засобом реабілітації, тобто протезом. Це може зробити як воїн, так і його законний представник з пакетом документів:
- паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний код;
- довідка про обставини травми від командира військової частини;
- висновок ВЛК, де вказано, що особа потребує протезування.
Заяву необхідно подати до органу соціального захисту населення або до центрів надання адміністративних послуг за місцем проживання. Далі заяву реєструють в централізованому банку даних осіб з інвалідністю.
У такий же спосіб подається заява для безоплатного протезування. Для цього вам знадобиться наступний пакет документів:
- паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний код;
- довідка за місцем роботи (для працівників підприємств, установ, організацій);
- витяг з історії хвороби;
- фото — та відеоматеріали щодо стану кукси та наявного об’єму рухів;
- витяг з наказу командира або довідку про обставини травми від командира в/ч;
- висновок ВЛК, де вказано, що особа потребує протезування.
Також Ви можете самостійно обрати собі протезиста чи протезне підприємство. Тобто заключаєте з ним договір і починаєте працювати. Обрати таке підприємство Ви можете на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України. Протезист видає гарантію на нього і забезпечує його обслуговування за кошти держави, а також пам’ятку щодо його експлуатації.
Це буде первинний протез, тобто механічний. А через рік після первинного протезування Ви можете звернутися за безоплатним забезпеченням виробами підвищеної функціональності, тобто спортивним або біонічним протезом.
За всіма додатковими питаннями ви можете звернутися на телефон довіри МВС України: +380 89 420 1866
-
17:54На Черкащині провели масштабні антикорупційні навчання
Корупційні ризики, упровадження реформи, нові інструменти. Для представників структурних підрозділів ОВА, районів та органів місцевого самоврядування, а також керівників комунальних закладів Черкащини провели антикорупційні навчання.…
17:54 -
17:11Запобігати корупції не менш важливо, ніж карати винних: спільний брифінг голови НАЗК і начальника Черкаської ОВА
Розбудова антикорупційної інфраструктури, виявлення корупційних ризиків, підготовка відповідних програм та всебічна комунікація. На Черкащині з робочим візитом перебуває голова Національного агентства з питань запобігання корупції…
17:11 -
16:11Початок навчального року — уряд визначив дату
Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні». У закладах загальної середньої освіти тривалість 2024/2025 навчального року визначено…
16:11 -
15:39Уряд схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року
Уряд під час засідання 23 липня схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами,…
15:39 -
15:21В області розповіли про ситуацію з інфекційними хворобами
На Черкащині зросла кількість захворювань на інфекційні хвороби. За пів року в регіоні зареєстровано понад 151 000 випадків. Про це повідомила заступниця генерального директора обласного…
15:21 -
14:52Держава придбала 20 тисяч дронів через Prozorro Market
20 тисяч безпілотних літальних апаратів для війська придбала держава через електронний каталог Prozorro Market. Йдеться про такі БПЛА, як DJI Mavic, DJI Matrice, DJI Phantom,…
14:52 -
13:50Старт «Великої приватизації – 2024»: топ – 5 об’єктів, які цьогоріч виставлять на торги
Фонд державного майна України презентував проєкт «Велика приватизація — 2024». Понад 150 представників уряду, парламенту, міжнародних організацій, бізнесу та дипломатичного корпусу обговорили перспективи та значення…
13:50 -
13:46Мінекономіки та Укрексімбанк уклали угоду щодо підтримки індустріальних парків
Сьогодні Міністерство економіки України та АТ «Укрексімбанк» офіційно підписали договір про співпрацю в рамках державної програми «Державне стимулювання створення індустріальних парків». Відтепер, ініціатори створення індустріальних…
13:46 -
13:38Українські банки видали перші безвідсоткові кредити для фізосіб на підтримку енергетики
У перший день фактичної роботи державної програми безвідсоткового кредитування фізичних осіб — власників домогосподарств на придбання енергетичного обладнання, українські банки вже видали перші пільгові кредити…
13:38 -
10:10Платникам податків Черкащини за пів року відшкодували більше 700 млн грн податку на додану вартість
У січні-червні 2024 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в сумі 701,2 млн грн. У цілому протягом першого півріччя платники…
10:10 -
10:02Що для мене Україна? До Дня Незалежності стартував творчий конкурс
ІV Всеукраїнський творчий конкурс "Що для мене Україна?" до Дня Незалежності України стартував. До участі запрошують юних художників, співаків та волонтерів віком від 4 до…
10:02 -
09:37Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України
Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився…
09:37