Медіацентр ОВА: про запобігання інфекційним захворюванням в області

Захист населення від інфекційних захворювань та їхнє своєчасне запобігання – незмінний пріоритет медичної сфери Черкащини. На цьому наголосила начальниця обласного управління охорони здоров’я Антоніна Уманець  під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона розповіла, уже цьогоріч у регіоні зареєстровано 829 випадків гострих кишкових інфекцій. Це майже на 34% вище, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, серед дітей  таких випадків зареєстровано понад 450.

Водночас за перше півріччя 2023 року в області виявлено 116 випадків Лайм-бореліозу. За прогнозами, хворих більшатиме, враховуючи випадки інфікування людей у травні-червні, в період активності кліщів.

–  Інформування, роз’яснювальна робота та головне – надання своєчасної якісної медичної допомоги при інфекційних захворюваннях – це ключові завдання медсфери, – зауважила Антоніна Уманець. – Особливо актуальне це питання нині: сезонне підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції спостерігається у літньо-осінній період.

За словами головного санітарного лікаря Черкаської області Володимира Папача, в регіоні на постійній основі проводяться профілактичні заходи, а фахівці надають поради та рекомендації населенню.

Коротко про деякі з них.

Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій необхідно:

• вживати лише безпечні, доброякісні харчові продукти;
  • приготовані страви вживати відразу, не залишати «на потім»;
  • не зберігати швидкопсувні харчові продукти без холоду;
  • дотримуватися правил термічної обробки харчових продуктів, термінів та умов їхнього зберігання;
  • овочі, фрукти та ягоди ретельно мити чистою питною водою та обдавати окропом;
  • не купувати харчові продукти на стихійних ринках або «з рук»;
  • для пиття та приготування їжі використовувати лише якісну воду з безпечних джерел або бутильовану;
  • суворо дотримуватись правил особистої гігієни і слідкувати, щоб це робили діти;
  • відпочивати та купатися лише на офіційних пляжах та місцях організованого відпочинку;
  • регулярно мити та дезінфікувати дитячі іграшки і предмети побуту;
  • уникати контактів із людьми, які мають ознаки інфекційних захворювань.
  • у разі виникнення ознак інфекційного захворювання терміново звернутися за медичною допомогою.

Як захиститися від нападу кліщів:

• уникати місць з високою травою;
  • використовувати ефективні засоби захисту;
  • перед виходом на природу одягнути світлий одяг, щоб кліща можна було побачити;
  • штани необхідно заправити в шкарпетки або в чоботи;
  • рукави застібнути на манжети;
  • обов’язково одягнути косинку або головний убір, оскільки у волоссі кліща важко помітити.