Звернення Президента Володимира Зеленського
Дорогі українці й українки!
Вже завершилася рятувальна операція в місті Підгородне на Дніпровщині, де російська ракета зруйнувала будинки.
25 людей зазнали поранень, з них пʼятеро – діти. Давид, йому 6 років, – тяжкий стан, хлопець госпіталізований. Денис, йому 11 років, – теж тяжкий стан, госпіталізований. Олександр, 15 років, – теж тяжкий стан. Ліза, 17 років, – лікування амбулаторне. Кіра, їй 10 років, – мінно-вибухова травма, лікування амбулаторне. Боляче бачити такі звіти.
Ліза, 2 роки дівчинці, вона була вбита цією російською ракетою. Ймовірно, «Іскандер». Мої співчуття рідним і близьким…
Російський терор забрав життя сотень наших дітей, і лише за час від 24 лютого, за час повномасштабної війни, достеменно відомо про загибель 485 діточок. Це число, яке ми можемо офіційно підтвердити, знаючи дані кожної дитини.
На жаль, справжнє число більше. Щоразу, коли ми звільняємо нашу землю від російських окупантів, ми дізнаємося страшну правду про окупацію. Про те, скільки людей, скільки дітей у похованнях на окупованій території – у могилах цієї війни, цієї агресії. І скільки ще досі під руїнами у спалених Росією українських містах і селах.
Поки що, на жаль, не маємо повної інформації про сотні тисяч дітей, які були депортовані в Росію. Станом на сьогодні завдяки різним зусиллям вдалося повернути в Україну 371 дитину з депортації. При тому, що нам достеменно відомо принаймні про 19 505 депортованих українських дітей, і це лише частина від усіх тих наших маленьких українців і українок, які досі у ворога. Яких ми усіх маємо повернути.
Сьогодні в нашій державі – день памʼяті дітей, які загинули внаслідок російської агресії. Ще з 14-го року. Дітей, які були б живі, якби купка бандитів у Кремлі, у Москві не відчула себе вождями, які нібито мають право вершити долю народів.
Кожен із цих бандитів буде засуджений. Я не сумніваюся в цьому. На цей результат працюють усі необхідні правові інституції.
І сьогодні, у цей день памʼяті, я хочу подякувати усім у світі, хто підтримує наші зусилля заради справедливості. Заради покарання кожного, хто приніс на нашу землю терор, кожного, хто вбиває й депортує дітей і дорослих.
Я вдячний усім у світі, хто допомагає роботі Міжнародного кримінального суду, його команді в розслідуванні російських злочинів на українській землі. І хто допомагає нам організовувати спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України – щодо того первісного злочину, який породив усі інші страшні злочини цієї війни.
Хай вироки щодо рашистів, які вони одного дня почують на лаві підсудних, – законні та справедливі вироки – будуть свідченням того, що світ все ж таки берегтиме життя, берегтиме цивілізованість. І що все ж таки настане той час, коли діти на Землі – в Україні та будь-де ще – будуть захищені від такого зла, як російське зло, і від таких агресій.
Ось чому так важливо, щоб сила справедливості, сила відповідальності була потужною згадкою про кожне життя, яке було забране злом, Росією.
І частиною цієї відповідальності – обовʼязковою частиною – на сьогодні є санкції. Санкції світу, які змушують Росію платити ціну за те, що вона робить. Санкції, які мають обмежувати російську здатність до терору по максимуму.
Сьогодні провів спеціальну нараду щодо санкцій. ГУР, Служба зовнішньої розвідки, уряд, Офіс. Дуже детально проаналізували, як Росія обходить санкції та хто їй допомагає. Різні країни, різні компанії, без яких Росія не змогла б виробляти засоби терору, зокрема ракети. На жаль, державі-терористу вдається використовувати технології світу через мережу постачальників, вдається обходити міжнародні санкційні режими.
Ми бачимо кожен напрямок обходу наявних санкцій, кожну країну, чия територія або юрисдикція, чиї громадяни використовуються Росією для продовження терору. І ми маємо закрити всі такі напрямки – разом із партнерами, – щоб не було в російських ракетах, у російській зброї продукції вільного світу. Необхідні кроки будуть.
Дякую всім, хто допомагає нам боротися зі злом агресії!
Слава всім нашим воїнам! І дякую за сьогоднішній день на передовій.
Слава Україні!
-
17:17В Умані готуються монтувати восьмий поверх у зруйнованій ворогом багатоповерхівці
Багатоповерхівку в Умані, куди минулоріч поцілила російська ракета, поступово відновлюють. Ремонтники вже готуються закладати плити 8 поверху із 9-ти. Оглянув хід робіт на будівельному майданчику…
17:17 -
16:22Бронювання в Дії: 55+ тисяч співробітників критично важливих підприємств заброньовано онлайн
Автоматизували процеси та зробили сервіс прозорим і швидким разом з Мінекономіки та Міноборони. Середній час на отримання електронного бронювання — 15 хвилин. Раніше через людський…
16:22 -
16:11Вибір закладу та подання документів: в області триває вступна кампанія
На Черкащині триває вступна кампанія. Зараз заклади освіти приймають документи на навчання від вступників. З перебігом кампанії в регіоні ознайомився заступник очільника області Олександр Шамрай.…
16:11 -
16:10Мінекономіки розпочало консультації в рамках переговорів про вступ до ЄС
Консультативна група радників країн Нордично-Балтійської вісімки підтримає Україну у переговорах про вступ до ЄС. Питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві…
16:10 -
16:00«Доступні кредити 5-7-9%»: з початку року бізнес отримав пільгових кредитів на понад 50 млрд грн
Від початку 2024 року українські підприємці отримали 13 394 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 50,8 млрд гривень. Дві третини від…
16:00 -
15:04Ігор Табурець вручив відзнаки черкаським тренерам
Із представниками тренерської спільноти Черкащини зустрівся сьогодні начальник ОВА Ігор Табурець. Напередодні наставники спортсменів відзначали професійне свято. - Ви виховуєте чемпіонів, - звернувся до тренерів…
15:04 -
13:05Як отримати ліки з безкоштовною доставкою через Укрпошту
Українці можуть замовляти ліки з безкоштовною доставкою до відділень Укрпошти. Проект спрямований на забезпечення доступу до медикаментів у віддалених та постраждалих від війни населених пунктах,…
13:05 -
10:42Військовий збір: від платників Черкащини до державного бюджету надійшло понад 470 млн грн
До державного бюджету за перше півріччя 2024 року від платників Черкащини надійшло 470,3 млн грн військового збору. За словами очільника Головного управління ДПС у Черкаській…
10:42 -
10:15Стартували програми підтримки громадян і бізнесу для посилення енергонезалежності
Уже видана перша позика бізнесу на встановлення сонячної електростанції та перші кредити фізичним особам для встановлення альтернативних джерел енергії. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.…
10:15 -
09:21Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 липня
Ця доба для Черкащини розпочалась із затяжної тривоги в понад сім годин. За попередніми даними, мінус ворожий БпЛА в межах нашої області. Про це повідомив…
09:21 -
09:14Загальні бойові втрати противника станом на 24 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 24 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 570120 (+1140) осіб /…
09:14 -
09:11Звернення Президента
https://youtu.be/oZaM7k-_eRo Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Були доповіді Головкома Сирського та начальника Генштабу Баргилевича щодо фронту – наших дій, наших кроків та реальної…
09:11