Похолодання на Черкащині досягло апогею, а далі буде тепліше

Різдвяне похолодання досягло апогею, а далі буде тепліше. Про погоду цього тижня в області інформує головний синоптик регіону Віталій Постригань.

10-12 січня погоду Черкащини продовжить формувати східна периферія антициклону, який поступово відступає на південний схід під натиском обширного атлантичного циклону «Constantin». Прогнозуємо періодичні невеликі опади, у вигляді снігу та мокрого снігу на фоні 2-7º морозу. На дорогах ожеледиця. Відчуття холоду додаватиме поривчастий вітер 15-18 м/с.

За попередніми оцінками, 13-15 січня, тепле та вологе повітря з Атлантики підвищить температуру до 0-2º тепла, зумовить опади у вигляді мокрого снігу. Вітер поступово стихатиме.

Загалом, у минулі вихідні різдвяні морози охопили більшу частину України. Щоправда, найсильнішими вони були на півночі та сході України, що обумовлено близькістю арктичного антициклону, який переміщувався з Скандинавії на центральну ерефію. На півночі Сумської області зафіксовано 25º морозу, в Полтавській та Харківській областях 15-20º морозу. В той час, із заходу, розповсюджував тепле атлантичне повітря великий за розмірами циклон, який значно «розбавив» холод у західній частині України. Вже починаючи з Вінниці до Львова спостерігалися морози не більше 4-6º, а найтепліше, 0+2º було в Закарпатті.

На Черкащині теж західна частина області значно відрізнялася від східної. Найсильніші морози 9-11º зафіксовані в Чигирині, Золотоноші, Каневі, а найслабші 4-6º – в Умані та Жашкові. Середньодобова температура повітря 6-9º морозу, що на 3-6º нижче кліматичної норми. Такі помірні морози зумовили початок льодоутворення на водоймах області.

До речі, на Кременчуцькому водосховищі спостерігаються низькі рівні води. Проте, це не найнижчі значення для цього періоду. У 1996, 1997, 1998 та 2000 роках реєструвалися рівні води навіть на 1 метр нижче цьогорічних показників. До того ж, з початку року розпочалося поступове наповнення водосховища, і рівень води вже зріс на 32 см.

 

Стрічка новин