Психічне здоров’я українців під час війни: презентація дорожньої карти
Оперативна дорожня карта є консенсусом щодо подальших дій у сфері допомоги українцям у подоланні психосоціальних наслідків війни вже зараз.
21 грудня 2022 року відбулася презентація Оперативної дорожньої карти “Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни”.
Участь у заході взяла заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва. Також були присутні партнери держави в цій сфері: Глава Бюро ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт та представники міжнародних і громадських організацій, залучених до реагування та надання допомоги у сфері психічного здоров’я.
Дорожня карта з психічної та психосоціальної допомоги розроблена на виконання відповідної Національної програми, створення якої ініціювала перша леді України Олена Зеленська.
Важливі та невідкладні дії у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні потрібні в різних галузях: охорона здоров’я, соціальні послуги, освіта. З продовженням агресії проти нашої держави потреби лише зростають.
Документ врахував інтереси різних груп населення (ветерани та їхні родини, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, люди, які зазнали гендерно зумовленого насильства, люди, які постраждали від мін, та інші групи). За останніми даними, до 15 млн українців матимуть проблеми з психічним здоров’ям, 3-4 млн з них буде потрібне медикаментозне лікування, а також терапія травм та стресу.
“Психологічна допомога є складовою майже всіх соціальних послуг. Станом на зараз, в системі центрів соціальних служб працює близько 300 психологів та понад 3,6 тис фахівців із соціальної роботи, які щоденно надають підтримку тисячам родин чи одиноких людей у складних життєвих обставинах”, – повідомила під час зустрічі Уляна Токарєва.
Така допомога надається постраждалим від домашнього насильства, родинам ВПО та тим, які виховують дітей з інвалідністю, дітям та їх прийомних родинам та багатьом іншим.
Важливо відзначити, що станом на сьогодніособи літнього віку та люди з інвалідністю є одними із найчисленніших споживачів соціальної послуги стаціонарного догляду. Вже створена та діє міжвідомча робоча група з питань розвитку підтриманого проживання для літніх людей та людей з інвалідністю. Це є надважливою програмою, над якою Міністерство зараз співпрацює з ВООЗ та іншими партнерами.
Дорожню карту “Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни” було запущено як гнучкий документ, який буде переглядатися разом зі зміною контексту та новими відгуками, отриманими від зацікавлених сторін. Він залишається відкритим до пропозицій з боку міжнародних партнерів України.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
16:48Ігор Табурець про політику Героїв на Черкащині
https://youtu.be/A_cqRU7DwlU Нічого для ветеранів без ветеранів. Такий головний принцип політики Героїв, якого дотримуються на Черкащині. Основні пріоритети окреслив очільник області Ігор Табурець. - Тільки разом…
16:48 -
15:05Оксана Компанієць про результати сертифікації вчителів на Черкащині
67 вчителів Черкащини успішно пройшли перший етап сертифікації. Загалом участь у цьогорічному оцінюванні взяли 129 освітян області. Про це повідомила начальниця управління Державної служби якості…
15:05 -
14:39Мала академія наук-2024: на Черкащині розповіли про досягнення учнівства
Черкаське відділення Малої академії наук України продовжує демонструвати високий рівень підготовки своїх учнів. Черкащина протягом багатьох років входить до десятки кращих областей України за результатами…
14:39 -
14:35Володимир Папач про захворюваність на грип та ГРВІ на Черкащині
З жовтня в області розпочався епідсезон захворювань на грип та ГРВІ. Натепер рівень захворюваності на 14,5% нижчий за епідемічний поріг. Про це повідомив генеральний директор…
14:35 -
14:01Черкащина: цьогоріч до зведеного бюджету надійшло 222,2 млн грн акцизного податку
Зведений бюджет поповнився за 11 місяців року на 222 211,8 тис. грн акцизного податку, говорить в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.…
14:01 -
13:41Зимова єПідтримка: як використати кошти на ліки вітчизняних виробників
У межах програми «Зимова єПідтримка» українці отримують одноразову державну допомогу в розмірі 1000 гривень, яку можна витратити на ліки вітчизняного виробництва. Зробити це можна в…
13:41 -
13:20Зимова єПідтримка: 10,3 млн українців подали заявки, понад 6 млн вже отримали допомогу
Понад 6 млн українців вже отримали допомогу в межах програми «Зимова єПідтримка», також цього місяця розпочалися виплати за програмою «Тепла зима». На цьому наголосив Прем’єр-міністр…
13:20 -
12:15Національний кешбек: 232 млн грн виплатила держава українцям за листопад
Українці отримали від держави 232 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва за листопад — це майже вдвічі більше, ніж за жовтень. Середня виплата…
12:15 -
10:10Синоптики спрогнозували, якою буде погода до кінця грудня
Виступ антициклону з північного заходу зумовлює надходження в наш регіон більш прохолодного повітря, яке підтримає денну температуру на рівні 1-3º тепла. Утримання теплого повітря у…
10:10 -
09:32Уряд автоматично подовжив строк діючих бронювань на місяць через кібератаку на держреєстри
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення автоматично подовжити діючі бронювання від мобілізації на один місяць, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року. Це стосується…
09:32 -
09:16Щонайменше кожен четвертий українець має запит на безбар’єрність – Олена Зеленська
https://youtu.be/dAdpHBhtF0A?si=J6YyA75zDpcZJPJM Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад та територій Олексія…
09:16 -
09:01Загальні бойові втрати противника станом на 25 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 779320 (+1600) осіб,танків ‒ 9628 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 19923 (+8)…
09:01