Як отримати грант на створення власного бізнесу
Уряд запустив програму мікрогрантів у розмірі від 50 до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство та створити додаткові робочі місця.
Отримати фінансування можуть громадяни, суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу, фізичні особи, які:
- не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території, на території рф чи білорусі;
- не знаходяться під санкціями;
- не є банкрутами;
- не мають заборгованості перед бюджетом;
- не були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення;
- не працюють на інших підприємствах.
Для участі підприємцям необхідно підготувати бізнес-план за типовою формою (тут посилання) та подати разом із заявкою через Портал Дія. Заявка у термін до 10 днів оцінюється експертами АТ “Ощадбанк”. Також експерти оцінюють кредитну історію та реєстраційні документи підприємця.
Далі учасники проходять перевірку Державною службою зайнятості, а також співбесіду у місцевому центрі зайнятості. Служба на підставі оцінки банку, а також оцінки співбесіди, ухвалює рішення про надання мікрогрантів тим, хто набрав найбільшу сукупну кількість балів.
Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту отримувача, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць, які зобов’язується створити підприємець: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.
Кошти спрямовуються на банківський рахунок отримувача. Підприємець може використовувати грант на:
- придбання обладнання (на яке накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом);
закупівлю сировини та матеріалів; - орендну плату за нежитлові приміщення (становить не більше 25% розміру мікрогранту);
лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів, інших особистих транспортних засобів).
Також в рамках програми учасник може отримати кредит до 2,5 млн грн під 0%, який забезпечуватиметься заставою майна, придбаного за рахунок мікрогранту.
Обов’язковою умовою договору мікрогранту є створення і збереження протягом 3 років робочих місць залежно від розміру мікрогранту, а також сплата суми мікрогранту у формі податків, зборів та ЄСВ.
У разі невиконання цих умов отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого мікрогранту та фактично сплаченими платежами.
-
09:151400 приватних домогосподарств області стали енергонезалежними
Курс на енергостійкість. Уже 1400 приватних домогосподарств подбали про власну енергетичну незалежність. Вони встановили гібридні сонячні електростанції. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. І…
09:15 -
08:54Загальні бойові втрати противника станом на 28 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.11.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 736630 (+1220) осіб, танків ‒ 9450 (+1) од, бойових броньованих машин‒…
08:54 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно говорив із Марком Рютте, Генеральним секретарем НАТО. Вчора відбулась зустріч нашої Ради Україна – НАТО через застосування Росією нової…
08:49 -
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55 -
14:26Доступні кредити 5-7-9: цьогоріч 41,4 млрд грн отримали майже 8 тисяч агрогосподарств
Цьогоріч 12072 агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 982 господарства профінансовано на…
14:26 -
13:39Програми енергетичної стійкості України
Уряд запустив пакет програм зі встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії для громадян, ОСББ та підприємців. Держава допомагає українцям забезпечити себе електроенергією, щоб захистити дім…
13:39 -
11:45Черкащина отримала відзнаку Всеукраїнської програми ментального здоров’я
Форум ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» триває у столиці. Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми…
11:45 -
11:29Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу
Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз. Про це повідомляють в управлінні у…
11:29