Володимир Зеленський: Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з народом України
Росії варто відійти від ультиматумів щодо України, адже вони не приведуть до жодного результату. Потрібно шукати компроміс, щоб закінчити війну. На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю світовим мовникам.
«Коли ми можемо зупинити цю війну зараз – це питання. Я вважаю, що не треба й Росії кидати гучних фраз, вони ні до чого не приведуть. Мовляв, «у нас є ультиматум, ось є пункти, виконуйте, і тоді ми закінчимо війну». Це ні до чого не приведе, до жодного результату. Питання не в мені… Ми всі не зможемо це зробити. Ультиматум не зможе виконати Україна. Ми втратили людей. Тобто треба нас усіх знищити, і тоді ультиматум буде автоматично виконаний», – зазначив Глава держави.
За його словами, виконання російського ультиматуму фактично призведе до знищення українського народу, тому він не може бути виконаний фізично. Але Україна прагне миру, тому відкрита до діалогу. Водночас посилення санкційного тиску на Росію може завдати серйозного удару по її економічній та внутрішньополітичній ситуації.
«Якщо ми хочемо миру, треба сісти й говорити. Правильне слово – домовлятися. Але домовлятись, а не виконувати ультиматум. Це важливий момент. У діалозі можна знайти компроміс», – наголосив Президент.
Володимир Зеленський акцентував: питання суверенітету й територіальної цілісності України – це «червона лінія», адже за це віддали життя багато українців.
«Я сказав, коли став Президентом, що ми більше не можемо віддати жодної ділянки нашої землі. Ми повинні зробити все, щоб Донбас і Крим повернулися. Це не банальність, усі про це думають і вірять, всі наші люди. Це питання часу», – зазначив він.
Водночас, за словами Глави держави, говорячи про певні компроміси, варто розуміти, що вони мають свою ціну.
«Якщо люди (Російська Федерація. – Ред.) хочуть закінчити війну, спочатку припиняється вогонь, виводяться війська. Президенти зустрілися, домовилися, що війська виводяться, що є ті чи інші гарантії безпеки, тут можна знайти компромісні речі. Є ті чи інші гаранти нашої безпеки. Вони повинні завтра сказати, що вони Україну беруть у НАТО. Або сказати: зараз не беремо. І вони самі розуміють, що вони не хочуть воювати з Росією, тому вони нас і не беруть. Ми всі вже розуміємо. Нас не беруть, тому що бояться Росію», – сказав Володимир Зеленський.
У такому разі, за його словами, є інші гарантії безпеки. Зокрема, серед країн НАТО є ті, які хочуть бути гарантами безпеки України і готові діяти так, як діяв би Альянс, якби наша держава була його членом.
«І я вважаю що це нормальний компроміс для всіх: для Заходу, який не знає, що з нами робити в питанні з НАТО. Для України, яка хоче гарантій безпеки. І для Росії, яка не хоче поширення НАТО далі і каже, що у неї з країнами Заходу були такі домовленості. І тому в цьому потрібно знайти компроміс, тому що це буде точка в закінченні війни», – зазначив Президент.
Щодо окупованих територій Криму та Донбасу, то, як зауважив Глава держави, щоб знайти розв’язання цього питання, треба зробити перший крок у вигляді гарантій безпеки та закінчення війни.
«На першій зустрічі з Президентом Росії я готовий порушувати ці питання, вони актуальні, вони важливі для нас. Але я впевнений, що це рішення буде не в цю зустріч. Тому що якщо бути повністю відвертим, у питаннях гарантій безпеки ми будемо говорити про конституційні зміни, зміни українського законодавства. А якщо ми будемо про це говорити, то це в будь-якому разі вирішуватиметься не тільки Президентом – це достатньо довгий процес, буде вирішуватись і Радою, і народом України», – наголосив він.
На переконання Володимира Зеленського, коли йтиметься про певні питання історичної ваги, «ми прийдемо до референдуму».
«Народ повинен буде сказати й дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А ось якими вони будуть – це вже питання нашої розмови та розуміння між Україною та Росією. Тому в будь-якому разі я готовий піти на все, якщо ця моя хода буде з нашим народом», – наголосив Президент.
-
09:21В Україні вже засіяли понад мільйон гектарів ярих зернових
Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Наразі найбільша площа посівів припадає…
09:21 -
09:18Загальні бойовів втрати противника станом на 11 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 930210 (+1210) осіб,танків ‒ 10580 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 22048 (+15)…
09:18 -
09:15Звернення Президента України
https://youtu.be/4SD3mvRyZOk?si=9azFL0BVlFOOyByO Дорогі українці, українки! Зараз тривають роботи в Дніпрі, на місці удару російської ракети. Попередньо – балістика. На жаль, одна людина загинула – мої співчуття рідним…
09:15 -
17:27Російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечні предмети
Нова загроза - ворожі БпЛА, що розкидають вибухівку. Вони можуть використовуватись ворогом для ураження будь-якого з регіонів країни. Ризик надзвичайно високий й через те, що…
17:27 -
17:14Підприємці продовжують отримувати компенсацію за працевлаштування ВПО
Майже 2500 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 4200 внутрішньо переміщених осіб з початку 2025 року. Держава виплатила їм 94 млн грн. Про це повідомила заступниця…
17:14 -
16:26Доступні кредити 5-7-9%: з початку 2025 року середньомісячні обсяги кредитування бізнесу у зонах високого воєнного ризику зросли вдвічі
Українські підприємці продовжують інвестувати навіть в умовах безпрецедентних викликів. З початку 2025 року бізнес, що працює у зоні високого воєнного ризику, залучив у банках кредитів…
16:26 -
14:59Синоптики розповіли, коли на Черкащину повернеться тепло
Період аномально холодної погоди на Черкащині завершується. Втім перед поверненням весняного тепла очікується ускладнення: сніг та мокрий сніг. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій…
14:59 -
14:52Як військовослужбовцям отримати безоплатну правничу допомогу?
Військовослужбовці та ветерани мають гарантоване право на безоплатну правничу допомогу. Консультації, підготовка документів, захист у суді – послуги доступні по всій Україні. Де й як…
14:52 -
14:20В Україну надійшло 170 тисяч доз вакцини БЦЖ для вакцинації немовлят від туберкульозу
Вакцини БЦЖ є частиною поставки вакцин, які Україна отримує в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi). Угоду про…
14:20 -
14:03Профілактика та лікування: лікарка розповіла про захворюваність на поліомієліт в області
Поліомієліт досі загрожує дітям. Особливо у країнах із низьким рівнем вакцинації. Про ризики та захист дітей від цієї хвороби розповіла лікарка-невролог обласної дитячої лікарні Катерина…
14:03 -
13:02Можливості для ветеранів на ринку праці: в ОЦЗ розповіли про нові проєкти
Нові проєкти, навчання та можливості. Усе для ветеранів і ветеранок, їхніх близьких, а також жінок на ринку праці. Про можливості розповіла на брифінгу в медіацентрі…
13:02 -
12:37На Черкащині визначили кращого спортсмена березня-2025
Сергій Куліш – кращий спортсмен березня-2025 на Черкащині. Про це інформують у відділення НОК України у Черкаській області. За підсумками досягнень на звання кращого спортсмена…
12:37