«Черкащина має всі можливості стати трансплантаційним центром», – Лариса Кошова
Курс на подальший розвиток трансплантації тримають в області. Нині тут уже успішно проводять операції з пересадки кісткового мозку, нирок і серця. Тепер планують розширити мережу закладів, які б були залучені до трансплантаційного процесу. Про це йшлося на нараді в Черкаській ОДА під головуванням заступниці очільника області Лариси Кошової.
– Черкащина вже довела потужність своїх медзакладів у питанні трансплантації, маємо чудових фахівців, – відзначила заступниця голови ОДА. – Вже вдруге ми провели пересадку серця, хоча раніше це видавалося фантастикою. Наші фахівці вже налагодили співпрацю між собою. Приміром, у Третій міській лікарні Черкас або в Черкаській обласній лікарні констатують смерть головного мозку в пацієнта. Він – потенційний донор, який може врятувати три-чотири життя, якщо його рідні дадуть згоду на забір органів. Тоді в роботу включаються трансплант-координатори. Зараз нам важливо розширити мережу закладів, які могли б фахово і юридично-вірно провести констатацію смерті головного мозку.
За словами керівника обласного онкодиспансеру Віктора Парамонова, починали розвиток трансплантації на Черкащині у 2019 році з пересадки кісткового мозку.
– Усі ланки у процесі трансплантації надзвичайно важливі та відповідальні, – відзначив він. – Адже трансплантація – єдиний процес, який починається з донорського етапу. Область – учасниця пілоту з розвитку трансплантації. Для кожного учасника трансплантаційного процесу з держбюджету передбачена фінансова допомога. І ми або зміцнимо свої позиції та станемо своєрідним центром із трансплантації, або просто будемо підживлювати медзаклади столиці.
На думку учасників наради, Золотоніська та Смілянська багатопрофільні районні лікарні можуть активно співпрацювати з амбасадорами трансплантації області – Черкаський обласним кардіоцентром, онкодиспансером, обласною лікарнею та Третьою міською лікарнею Черкас. Для цього їхнім фахівцям необхідно пройти навчання з констатації смерті головного мозку та відпрацювати всі етапи взаємодії з іншими закладами.
-
11:20На Черкащині більшість громад ухвалили свої бюджети-2025
В області затверджено 67 бюджетів із 71: обласний, 4 районних і 62 бюджети територіальних громад. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Наразі без…
11:20 -
11:15Зроблено в Україні: завдяки державній програмі в 2024 році економіка підсилилась на понад 88 млрд грн
За підсумками 2024 року очікується зростання ВВП України на 4%, із яких 0,64%, або більш як 88 млрд грн, – результат реалізації політики «Зроблено в…
11:15 -
10:35245,5 тис. домогосподарств отримали 3,4 млрд грн виплат на придбання твердого пічного палива взимку
Для того, щоб українські родини, які обігрівають своє житло дровами чи вугіллям, могли забезпечити себе взимку паливом, Мінсоцполітики спільно з УВКБ ООН вже другий рік…
10:35 -
09:24Президент вручив 30 сертифікатів на квартири Героям України та рідним загиблих Героїв
Президент Володимир Зеленський вручив сертифікати на отримання квартир Героям України та членам родин воїнів, які удостоєні цього звання посмертно. - Ми продовжуємо традицію вдячності найбільш…
09:24 -
09:03Загальні бойові втрати ворога станом на 26 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 780860 (+1540) осіб,танків ‒ 9630 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 19933 (+10)…
09:03 -
16:48Ігор Табурець про політику Героїв на Черкащині
https://youtu.be/A_cqRU7DwlU Нічого для ветеранів без ветеранів. Такий головний принцип політики Героїв, якого дотримуються на Черкащині. Основні пріоритети окреслив очільник області Ігор Табурець. - Тільки разом…
16:48 -
15:05Оксана Компанієць про результати сертифікації вчителів на Черкащині
67 вчителів Черкащини успішно пройшли перший етап сертифікації. Загалом участь у цьогорічному оцінюванні взяли 129 освітян області. Про це повідомила начальниця управління Державної служби якості…
15:05 -
14:39Мала академія наук-2024: на Черкащині розповіли про досягнення учнівства
Черкаське відділення Малої академії наук України продовжує демонструвати високий рівень підготовки своїх учнів. Черкащина протягом багатьох років входить до десятки кращих областей України за результатами…
14:39 -
14:35Володимир Папач про захворюваність на грип та ГРВІ на Черкащині
З жовтня в області розпочався епідсезон захворювань на грип та ГРВІ. Натепер рівень захворюваності на 14,5% нижчий за епідемічний поріг. Про це повідомив генеральний директор…
14:35 -
14:01Черкащина: цьогоріч до зведеного бюджету надійшло 222,2 млн грн акцизного податку
Зведений бюджет поповнився за 11 місяців року на 222 211,8 тис. грн акцизного податку, говорить в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.…
14:01 -
13:41Зимова єПідтримка: як використати кошти на ліки вітчизняних виробників
У межах програми «Зимова єПідтримка» українці отримують одноразову державну допомогу в розмірі 1000 гривень, яку можна витратити на ліки вітчизняного виробництва. Зробити це можна в…
13:41 -
13:20Зимова єПідтримка: 10,3 млн українців подали заявки, понад 6 млн вже отримали допомогу
Понад 6 млн українців вже отримали допомогу в межах програми «Зимова єПідтримка», також цього місяця розпочалися виплати за програмою «Тепла зима». На цьому наголосив Прем’єр-міністр…
13:20