Усе про вакцини від COVID-19 в Україні: AstraZeneca
Одна з вакцин проти COVID-19, які використовує Україна, – AstraZeneca. Це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Вакцина, вироблена в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield.
Схвалена ВООЗ, ЄС, Канадою, Індією та багатьма іншими країнами для екстреного використання. Застосовується для всіх, старше 18 років.
Ефективність вакцини
За останніми даними досліджень у реальних умовах, тобто після того, як десятки мільйонів людей у всьому світі щепилися цією вакциною, дві дози AstraZeneca захищають від важкої хвороби та госпіталізації з ефективністю 92% для штаму коронавірусу Дельта та 86% для штаму Альфа. Джерело: bit.ly/UK_delta
Різні дослідження показали, що вакцина на 80% зменшує ризик заразитися коронавірусом (bit.ly/3F0LtNe) та майже у два рази зменшує ризик інфікувати ваших невакцинованих близьких і рідних, якщо ви все ж таки захворієте (bit.ly/3CXs9Pe).
Як працює
AstraZeneca використовує безпечний вірус застуди, у який вмонтована “інструкція” для виготовлення специфічних білків коронавірусу. Вектор доставляє цю “інструкцію” в клітини організму людини. Клітини починають виробляти цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.
Це добре вивчена технологія, що робить векторні вакцини безпечними. Прикладом вакцини цього типу є вакцина проти гарячки Ебола.
Склад вакцини
Діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.
Допоміжні речовини: L-гістидин та L-гістидин гідрохлорид моногідрат; динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти (EDTA); магнію хлорид; етанол; полісорбат 80; натрію хлорид; сахароза; вода для ін’єкцій.
Інтервал
Інтервал між введеннями вакцини 4-12 тижнів. Для повної вакцинації необхідні 2 дози.
AstraZeneca в Україні
На кінець вересня Україна отримала 4,9 млн доз вакцини AstraZeneca різних виробників і вже понад 1,26 млн українців вакцинувались нею. Вакцина доступна у центрах масової вакцинації та пунктах щеплень.
Переваги
За даними онлайн-видання про візові вимоги різних країн VisaGuide.World, AstraZeneca європейського та корейського виробництва визнана у 145 країнах світу (станом на 29.09.2021). Це означає, що якщо ці країни дозволятимуть в’їзд громадян України, щеплення цією вакциною даватиме право перетинати кордон, селитися в готелях та відвідувати публічні місця та заходи.
Важливо! Якщо ви плануєте подорож, перевіряйте умови в’їзду кожної країни на tripadvisor.mfa.gov.ua.
Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19. Оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації на list.covid19.gov.ua або за телефоном 0 800 60 20 19.
Відповіді на часті запитання про вакцинацію, рекомендації читайте тут: vaccination.covid19.gov.ua/faq
Додаткові джерела інформації про вакцину:
Сайт AstraZeneca www.astrazeneca.com (англійською)
Інформація про вакцину Всесвітньої організації охорони здоров’я: www.who.int/news-room/feature-stories/detail/the-oxford-astrazeneca-covid-19-vaccine-what-you-need-to-know (англійською)
-
14:06Компенсація 25% вартості української агротехніки та обладнання: підсумки року програми
Рік тому Уряд відновив програму компенсації 25% вартості української агротехніки – один з інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні». Сьогодні в програмі – 152…
14:06 -
12:06Ветеранський спорт набирає обертів: майже 75 тисяч учасників у ІІ кварталі
У другому кварталі 74 756 ветеранів та ветеранок отримають кошти для занять спортом за програмою “Ветеранський спорт”. Якщо ви подали заявку, але ще не отримали…
12:06 -
11:01Варто діяти: триває прийом заявок на конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів продовжує приймати заявки на конкурс “Варто діяти”, який реалізується в партнерстві з Kernel та SKELAR. За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх…
11:01 -
10:45Масштабні пожежі в екосистемах охопили Черкащину
За останню добу рятувальники боролися з десятками загорянь сухої трави й очерету по області. Загальна площа, яку охопило полум’я, перевищила 11 гектарів. Про це повідомляють…
10:45 -
10:30Армія відновлення: вже видано 45 тис. направлень з початку року
В рамках проєкту «Армія відновлення» з початку року вже видано 45 тис. направлень для тимчасово безробітних українців та незайнятих внутрішньо переміщених осіб. Для виплати їхньої…
10:30 -
10:05На Черкащині можна приватизувати 286,9 м² нежитлової будівлі
Фонд держмайна виставив на приватизацію частину нежитлової будівлі площею 286,9 м² на Черкащині. Аукціон заплановано у системі «Прозорро.Продажі» на 29 квітня, цінові пропозиції будуть прийматися…
10:05 -
09:43Триває реєстрація на Ігри Ветеранів 2025
Ігри Ветеранів — це не просто змагання. Це — про витримку, взаємопідтримку, виклики й головне про спільноту, яка розуміє з півслова. У програмі з"являться нові…
09:43 -
09:3863,3 млн грн акцизного податку сплатили черкащани
Платники Черкаської області за січень-березень 2025 року сплатили до зведеного бюджету 63,3 млн грн акцизного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. Так, до…
09:38 -
09:05Європротокол або як оформити ДТП без поліції: що змінилось у 2025 році
Оформити Європротокол стало ще простіше – без обмеження суми збитків і без зайвої тяганини. Як заповнити документ, коли можна обійтися без поліції, та чому це…
09:05 -
09:01Загальні бойові втрати противника станом на 22 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 943 060 (+1 130) осіб, танків ‒ 10 683 (+4) од,…
09:01 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/mOGdsVnCjtM Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні майже весь день присвячений роботі з партнерами – різні формати. На середу готуємо зустрічі з партнерами з Європи: Британії,…
09:00 -
15:41єОселя: Від початку дії програми українці отримали кредити на житло на 27,2 млрд грн
Усього за весь час дії програми доступної іпотеки «єОселя» власниками житла стали 16 517 українських родин. Загальна сума отриманих кредитів становить 27,151 млрд грн. Зокрема,…
15:41