Світлана Волгіна: Головна мета вакцинації – збереження життів
На сьогодні результати епідеміологічного моніторингу змушують робити висновки, що епідеміологічна ситуація, яку очікуємо в цьогорічному жовтні-листопаді, не менш загрозлива, аніж у період попередніх хвиль коронавірусного процесу. Про це зазначила на брифінгу щодо епідситуації директорка міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.
Головна інфекціоністка Черкас детально розповіла про новий штам «Дельта», який в 1,6 разів заразніший, ніж альфа, збільшується кількість коронавірусних пневмоній серед молоді, від 12 й більше років, у 2-2,5 раза зростає необхідність в госпіталізації. «Провідні симптоми лишаються: лихоманка, кашель, втомлюваність, головний біль, ломота, нежить. Серед нехарактерних ознак, однак, які все ж можуть бути, – відсутність нюху та смаку. А ще спостерігають враження кишківника, що проявляється симптомами гострої кишкової інфекції.
Стосовно ж постковідного синдрому, Світлана Іванівна розповіла, що в грудні минулого року Національний інститут здоров’я Великобританії запропонував нову класифікацію такого синдрому: гострий (до 4 тижнів), тривалий (4-12 тижнів) та long COVID (більше 3 місяців). За результатами досліджень, від 67 до 87 % пацієнтів спостерігають ті чи інші симптоми, пов’язані з перенесеною хворобою.
– Оскільки COVID-19 є хворобою, що запускає каскад загально-запальної реакції, це системне захворювання, що вражає не лише легені, – говорить керівниця лікарні. – Спостереження демонструють, що є великий приріст звернень пацієнтів до спеціалістів кардіологічного, неврологічного та психіатричного профілю. Зокрема 20% тих, хто переніс коронавірус, психічні порушення, спостерігають 90 й більше діб дипресію, порушення пам’яті та сну. Прояви кардіологічної патології (тахікардії, аритмії, різкі зміни артеріального тиску) – ще декілька місяці після перенесеного ковіду в пацієнтів, котрі раніше не мали проблем із захворюванням серцево-судинної системи. При цьому в зоні ризику лишаються особи з хронічним захворюванням серця, легень, цукровим діабетом, онкологічні хворі, з метаболічним синдромом та особи похилого віку.
Пані Світлана наголосила, що всім верствам населення варто щеплюватись проти цього недугу – задля уникнення розповсюдженні коронавірусної інфекції в популяції: «Головна мета вакцинації – збереження більшої кількості життів. Вакцина не захищає від зараження, однак захищає від наслідків – ускладнень, ранніх та віддалених, а також від смерті. Збільшує колективний імунітет у суспільстві, зменшує навантаження на медичну систему». Світлана Волгіна наголосила й на потребі вакцинуватись проти сезонного грипу, що дає змогу зменшити ризики провокації одного вірусу іншим та ймовірність подальших ускладнень.
-
18:58Обласна “екстренка” отримала автопідсилення
Шість нових автомобілів поповнили автопарк Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вони працюватимуть у підрозділах у Маньківці, Звенигородці, Багачевому, Кам’янці, Городищі та Вереміївці. …
18:58 -
17:11Ще більше українців можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Ще більше українців можуть отримати державну підтримку для створення комфортних і доступних робочих місць для людей з інвалідністю І та ІІ групи. Хто може скористатися…
17:11 -
15:29На Черкащині подали декларацій на близько 2,4 млрд грн доходів
Черкащани вже задекларували близько 2,4 млрд грн доходів за 2024 рік і ця сума продовжує зростати. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Черкаській…
15:29 -
14:06Компенсація 25% вартості української агротехніки та обладнання: підсумки року програми
Рік тому Уряд відновив програму компенсації 25% вартості української агротехніки – один з інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні». Сьогодні в програмі – 152…
14:06 -
12:06Ветеранський спорт набирає обертів: майже 75 тисяч учасників у ІІ кварталі
У другому кварталі 74 756 ветеранів та ветеранок отримають кошти для занять спортом за програмою “Ветеранський спорт”. Якщо ви подали заявку, але ще не отримали…
12:06 -
11:01Варто діяти: триває прийом заявок на конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів продовжує приймати заявки на конкурс “Варто діяти”, який реалізується в партнерстві з Kernel та SKELAR. За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх…
11:01 -
10:45Масштабні пожежі в екосистемах охопили Черкащину
За останню добу рятувальники боролися з десятками загорянь сухої трави й очерету по області. Загальна площа, яку охопило полум’я, перевищила 11 гектарів. Про це повідомляють…
10:45 -
10:30Армія відновлення: вже видано 45 тис. направлень з початку року
В рамках проєкту «Армія відновлення» з початку року вже видано 45 тис. направлень для тимчасово безробітних українців та незайнятих внутрішньо переміщених осіб. Для виплати їхньої…
10:30 -
10:05На Черкащині можна приватизувати 286,9 м² нежитлової будівлі
Фонд держмайна виставив на приватизацію частину нежитлової будівлі площею 286,9 м² на Черкащині. Аукціон заплановано у системі «Прозорро.Продажі» на 29 квітня, цінові пропозиції будуть прийматися…
10:05 -
09:43Триває реєстрація на Ігри Ветеранів 2025
Ігри Ветеранів — це не просто змагання. Це — про витримку, взаємопідтримку, виклики й головне про спільноту, яка розуміє з півслова. У програмі з"являться нові…
09:43 -
09:3863,3 млн грн акцизного податку сплатили черкащани
Платники Черкаської області за січень-березень 2025 року сплатили до зведеного бюджету 63,3 млн грн акцизного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. Так, до…
09:38 -
09:05Європротокол або як оформити ДТП без поліції: що змінилось у 2025 році
Оформити Європротокол стало ще простіше – без обмеження суми збитків і без зайвої тяганини. Як заповнити документ, коли можна обійтися без поліції, та чому це…
09:05