«Питання інклюзії, забезпечення рівного доступу та потреб студентів і викладачів з інвалідністю в Україні стають пріоритетом», –Олена Зеленська
Для обговорення питань щодо інклюзії та забезпечення рівного доступу і потреб студентів і викладачів з інвалідністю та, у межах робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США Перша леді Олена Зеленська зустрілася з керівництвом Стенфордського університету.
На зустрічі, зокрема, йшлося про програми взаємодії з обміну досвідом інклюзивних практик з університетами у світі, плани щодо покращення роботи в напрямі забезпечення особливих освітніх потреб студентів і створення умов для викладачів у США, а також забезпечення онлайн-освіти у Стенфордському університеті.
«В Україні інклюзивні підходи стають пріоритетом, адже це – відповідь на запит людей з особливими потребами і всього українського суспільства», – поділилася Олена Зеленська.
Департамент з питань різноманіття та рівних можливостей покликаний забезпечувати рівні можливості в отриманні освіти для всіх осіб, незалежно від расової, національної, релігійної приналежності та сексуальної орієнтації. Він існує при Стенфордському університеті, заснованому в 1885 році. Нині у закладі навчається приблизно 55% чоловіків і 45% жінок.
Стенфордський університет – це міжнародна установа, де здобувають освіту студенти з усіх 50 штатів США та з 91 країни світу. Університет об’єднує сім шкіл і 18 міждисциплінарних інститутів, у яких вчиться понад 15 тис. студентів, з них 3 тис. – це люди з інвалідністю. Департамент приділяє окрему увагу питанню забезпечення належних умов навчання для осіб з фізичними вадами та інвалідністю, що є важливим елементом загальної політики університету.
«Наша основна мета – забезпечити включення та участь студентів у навчальному процесі з максимальною можливістю їхнього потенціалу. Тобто ми маємо розкрити унікальні можливості кожного нашого студента. Кожен студент – унікальний для нас. Кожен студент є інакшим», – зазначила Роза Гонзалес, директорка Департаменту з питань різноманіття та рівних можливостей.
Навчальний план в університеті складається індивідуально для кожного студента. У закладі є доступні класи, забезпечується переклад лекцій жестовою мовою, кожному викладачеві надсилають спеціальні інструкції щодо додаткового часу для складання іспиту чи потреби студента складати тест чи іспит в окремій кімнаті. Працюють асистенти, які конвертують текст: збільшують, оцифровують, передають шрифтом Брайля. Студенти мають змогу завантажити в спеціальну систему свої медичні довідки, додати конкретний запит щодо надання освітніх послуг.
«Наше завдання – зробити так, щоб люди з інвалідністю були помічені. Щоб вони були серед інших студентів, а ті розуміли, що ми всі – рівні», – підсумувала Шейла Санчес, директорка програм для осіб з інвалідністю з питань різноманіття та рівних можливостей.
Нагадаємо, МОН пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Уряду щодо відновлення та розбудови мережі гуртожитків.
-
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 1 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 020 980 (+970) осіб; танків ‒ 10 983 (+3); бойових…
08:45 -
16:36Як учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Доступно 98 професій та понад 400 програм. Популярні напрями: психологія,…
16:36 -
16:05До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес: стартує грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”
Ветерани, ветеранки, їхні сім'ї та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” та отримати від 600 тис.…
16:05 -
14:33За тиждень підприємці отримали 408 пільгових кредитів на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 408 пільгових кредитів на загальну суму 1,5 млрд грн, зокрема,…
14:33 -
11:44Доступні кредити 5-7-9%: Підприємці отримали пільгових кредитів на 44,3 млрд грн
З початку 2025 року бізнес отримав 13970 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 44,3 млрд грн. Від старту програми у лютому…
11:44 -
11:01Всеукраїнські шкільні ліги: черкаські шахісти здобули “срібло” у фіналі змагань
Черкаські школярі вибороли “срібло” на всеукраїнському етапі змагань “Пліч-о-пліч” з шахів. Про це інформують в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту. П'ятий етап…
11:01 -
10:40Офіцер-рятувальник громади: у МВС презентували безпековий проєкт
Під час форуму «Безпечна громада 2025» міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко представив новий безпековий проєкт МВС – «Офіцер-рятувальник громади», який покликаний суттєво підвищити ефективність системи…
10:40 -
10:07У Мінекономіки анонсували грантову програму для постраждалих підприємств
Уряд готує нову грантову програму для підприємств, які зазнали руйнувань через бойові дії. Про це повідомила перша віце-прем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час…
10:07 -
09:40Кінець червня на Черкащині: синоптики розповіли про погоду
На Черкащині 30 червня синоптики прогнозують нестійку погоду з невеликими короткочасними дощами та рвучким вітром. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. У Черкасах…
09:40 -
09:20Звернення Президента України
Дорогі українці. Щойно підписав указ про відзначення званням Герой України Максима Устименка – українського льотчика, одного з найкращих наших пілотів. На жаль, посмертно. Сьогодні він загинув,…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 30 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 020 010 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 980 (+4);…
08:45 -
14:27Ігор Табурець про ліквідацію наслідків ворожої атаки у Смілі
У Смілі зросла кількість потерпілих після ракетно-дронової атаки. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Так, по допомогу до медиків звернулись уже одинадцять людей. З…
14:27