Відтепер власники земельних ділянок мають більше можливостей розпоряджатися своєю землею
Сьогодні, нагадаємо, набув чинності Закон України № 552-IX від 31.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».
Цей документ запроваджує поетапне скасування заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності з низкою обмежень. Зокрема передбачено такі основні терміни запуску обігу права власності на землю:
із 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року – продаж земель тільки фізособам-громадянам України в розмірі не більше 100 га на одну особу, зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності Закону України № 552-IX від 31.03.2020;
із 1 січня 2024 року – таку можливість отримають юридичні особи, а також зростає обмеження до 10 тис. га.
Водночас заборона відчуження земель державної та комунальної власності залишається чинною. Виключення становлять землі селянського (фермерського) господарства державної та комунальної власності, що належать громадянам на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди шляхом переоформлення права постійного користування до 2010 року. Такі особи матимуть право їх викупити із розстроченням платежу до 10 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу.
Купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання. Переважне право на придбання земельної ділянки може бути передано його суб’єктом іншій особі, про що такий суб’єкт має письмово повідомити власника земельної ділянки.
До угод з відчуження земельних ділянок встановлені такі додаткові вимоги:
всі оплати повинні проводитись у безготівковій формі;
набувач земельної ділянки має пройти фінансовий моніторинг і документально підтвердити джерело набуття коштів;
до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених у натурі із земельних часток (паїв), не може бути меншою за їхню нормативну грошову оцінку.
Отже, вищезазначений закон забезпечує реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створює прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.
За інформацією прес-служби Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області
-
13:20єОселя: як молоді отримати іпотеку з першим внеском від 10%?
Уряд оновив умови програми "єОселя". Українці до 26 років можуть платити вдвічі нижчий перший внесок. Які умови та як оформити іпотеку – дивіться у інфографіці.…
13:20 -
12:00Обдарованим дітям Черкащини призначили обласні стипендії
П’ять талановитих учнів області отримають стипендії начальника Черкаської обласної військової адміністрації. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки ОВА. Відповідне рішення ухвалили на засіданні…
12:00 -
11:47Черкаські рятувальники отримали статус оператора протимінної діяльності
Статус оператора протимінної діяльності отримали черкаські водолази-піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення. Про це інформують в ГУ ДСНС області. Відповідний документ видав орган із сертифікації “Центр протимінної…
11:47 -
11:42До кінця року погода на Черкащині нагадуватиме початок весни
У регіоні до кінця 2024 року утримається стабільно спокійна погода з середньодобовою температурою 0º, що тепліше клімату на 2-3º та більше відповідає початку березня. Про…
11:42 -
10:54На Черкащині визначили кращих інваспортсменів-2024
Підсумки спортивного року підбивають в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут спільно з «Інваспорт Черкаси» назвали кращих інваспортсменів Черкащини 2024 року та…
10:54 -
10:01Сервіс бронювання відновлений та знову доступний на порталі Дія
Керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони, можуть знову забронювати співробітників через портал Дія. Забронювати військовозобов’язаних можна за новими правилами, що…
10:01 -
09:45Новий серіал про гендерну рівність та соціальну інклюзію на Дія.Освіта
На Дія.Освіта з’явився новий освітній серіал «Гендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях». Він містить практичні поради відомих спікерів про те, як комунікувати з урахуванням…
09:45 -
09:45Кому насправді потрібно проходити повторний медичний огляд в новій системі оцінювання
Останніми днями в мережі поширюється недостовірна інформація про те, що з 1 січня люди з інвалідністю будуть мобілізовані через те, що ліквідували МСЕКи, а замість…
09:45 -
09:41Фундація Олени Зеленської підсумувала результати роботи за рік
Упродовж цього року Фундація Олени Зеленської об’єднала зусилля міжнародних партнерів із понад 30 країн світу, повідомила перша леді України. Це дало змогу продовжувати реалізацію проєктів…
09:41 -
09:302,8 млрд грн на харчування учнів початкових класів Уряд розподілив між громадами
Кабінет Міністрів України розподілив між бюджетами громад 2,83 млрд грн державної субвенції 2025 року на харчування учнів початкових класів. Відповідну постанову ухвалено 26 грудня. Зокрема,…
09:30 -
09:15Загальні бойові втрати ворога станом на 27 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.12.24 орієнтовно склалиособового складу ‒ близько 782510 (+1650) осіб,танків ‒ 9644 (+14) од,бойових броньованих машин ‒ 19951 (+18)…
09:15 -
09:13Звернення Президента України
Перше – військові. Сьогодні була доповідь Головкома Сирського, міністра оборони Умєрова. Фронт. Забезпечення. Дуже важливо те,…
09:13